Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r


fang

Rekomendowane odpowiedzi

Ok @Muskel1 a jak myślisz same zwinięcie przewodów ze sobą wystarczy i nałożenie na nich tej taśmy czy trzeba lutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie, koszulka termoizolacyjna i skręcenie/splecenie ich ze sobą wzajemnie tak aby wyglądało to jak na jednym z wcześniejszych zdjęć, które wrzuciłem. Can-hig i can-low przeplata się ze sobą aby wyeliminować zakłócenia na szynie can. Tymi przewodami przesyłane są dane o wysokich częstotliwościach między komunikującymi się ze sobą urządzeniami. Są one splecione ze sobą podobnie jak w przewodzie lan (tam masz 8 przewodów, 4 pary po dwa splecione ze sobą). Jak ich nie zlutujesz ze sobą to kwestia czasu kiedy zaśniedzieją te miejsca i komunikacja będzie albo przerwana albo zakłócona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będziesz musiał w zegarach w adaptacjach w kanale 62 zaznaczyć (Infotainment) że jest radio po can. Jak masz vcds to wejdź w zegary (17)  następnie w adaptacje i odszukaj kanał 062. Odczytaj jaką pokazuje aktualnie w okienku po lewej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale tam przy końcu to może być normalnie troche luzu między tymi plecionkami żeby swobodnie włożyć piny w dane miejsca, a jeżeli nie posiadam lutownicy to także mogę kupić gołą kostke mini iso i do niej specjalne piny tylko które i  nie będę się bawił w lutowanie tylko do razu podepne z 2 stron piny i powpinam.\

W dodatku kolejny problem się nasuwa, bo nie mam vcds

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powinny pasować.

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 2,99 zł - TERMINALE - PINY DO ZŁĄCZ KOSTEK MINI ISO 5szt...

Bez lutowania jeszcze lepiej. Na końcach muszą być oczywiście tak rozplecione, żeby do kostek włożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kumam wszystko po prostu kupie cały kabel po długości żeby nie bawić się w lutowanie i po 2 stronach założę piny te które podesłałeś i te jeszcze drugie i mam już 2 kable które muszę spleść ze sobą na przemian i włożyć do odpowiednich miejsc. Przypomniało mi się że mój sąsiad ma jakiś najzwyklejszy komputer do audi za 400 zł powinien starczyć do tego przekodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Trudno powiedzieć czy wystarczy nie wiedząc co to za program diagnostyczny i jaka wersja. Jest tyle różnych, że nie sposób tu wymienić, który ogarnie a który nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez tego to lipa będzie? Bo tutaj jest z tym największy problem aktualnie reszta już z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegary nie są w adaptacjach tak jak pisałem na radio w Infotainment przestawione to nie uruchomisz. 

Skąd jestes? Poszukaj w dziale zloty i spoty w Twojej okolicy kogoś, kto nie daleko Ciebie mieszka lub podjedź na spota w miejscowości odpowiedniej do Twojego zamieszkania i koledzy Ci to zakodują. To jest 5 min. roboty. Zapytaj tylko uprzednio w dziale zloty i spoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli mogę to wszystko załatwić przed samym montażem przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem na spotach i czekam na info, ale jeszcze podbije do 2 osób bo maja też komputer i spróbuje to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:jak już i tak będziesz kodował to sprawdź przy okazji kodowanie tego radia czy jest poprawnie zakodowane. 

  • ?xxxx: Options
    • +1 = Front Speaker Diagnosis inactive (ONLY Audi A4 Cabriolet)
  • x?xxx: Tone Characteristics (< MY 2001)
    • 0 = Linear Tone Characteristics (All Radios)
  • x?xxx: Tone Characteristics (MY 2002 >)
    • 0 = Tone Characteristics for all other Models and all Radio Chorus
    • 1 = Tone Characteristics for A4 (8E)
    • 2 = Tone Characteristics for A6 (4B) & Audi A2 (MY 2005 >)
    • 3 = Tone Characteristics for A4 Cabriolet (8H)
    • 4 = Tone Characteristics for TT (8N)
    • 5 = Tone Characteristics for A3 (8L)
  • xx?xx: Fader/BOSE/Amplifier
    • +1 = Fader-Display OFF
    • +2 = BOSE-Display ON
    • +4 = Mute Amplifier when using Phone
  • 0xxxx?x: Installation Options I
    • +1 = Navigation installed
    • +2 = Telephone installed
    • +4 = Voice Control installed
  • 0xxxxx?: Installation Options II
    • +1 = Diversity Antenna installed
    • +2 = CD-Changer installed to odpowiada za zmieniarkę
    • +4 = Multifunction Steering Wheel installed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 odkopuje, bo zauważyłem też opcje aby samemu coś podziałać i popatrzyłem to może spróbowałbym zamówić ten kabel 

I pobrać ten program vcds

 

 I samemu coś podziałać i poprzestawiać. Jak i tak kiedyś będzie mi potrzebne to wydatek 70 złotych za kabel to nic, ale ciekawe czy będzie działał, bo sami wiemy jak to chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczekasz zanim dojdzie to pierwsze. Z klonami nigdy nie wiadomio to drugie. Jeżeli  jest dobrej jakości to obsłuży bez problemu B7, B8 i B9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy ta wersja programu którą podałem będzie w pełni wystarczała abym zmienił te adaptacje do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...