Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 2.4 awaria


Wagat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co się może stać, dzień wcześniej audi  nie miało żadnych objawów. auto przy dodaniu gazu i odpuszczeniu odrazu szarpie tak jak przy zmianie biegów, licznik fiksuje działa obrotomierz nie działa prędkość i nie załącza tempomatu, nie pokazuje też stanu benzyny za chwilę check się zapalił ? 2 tygodnie temu wymieniana dwumasa ze sprzęlem. Po podłączeniu pokazało mi takie błędy po skasowaniu ich check się nie pali, wskazówka paliwa ok ale prędkościomierz nie działa, szarpie dalej przy wciśnięciu sprzęgła jest takie puknięcie. 

IMG_20201004_120207.jpg

Edytowane przez Wagat
Wgranie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy wtyczka od czujnika prędkości w skrzyni nie jest luźna lub czy jej blokada nie połamała się przy okazji wymiany sprzęgła. Pozostałe błędy dotyczą niskiej sprawności katów,można zrobić ich test i będzie info o czy ok nie not ok

A co do czujnika prędkości to można go pominąć @Banan może Ci eeprom licznika wyedytować by sygnał prędkości był pobierany ze sterownika ABS,to rozwiąże problem na zawsze.

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych błędów, przed chwilą wsiadłem do Audi i wszystko było ok przez 5 km i znowu to samo, myślę że to ten czujnik. DZIĘKI ZA POMOC POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

9 godzin temu, pila24 napisał:

Zobacz czy wtyczka od czujnika prędkości w skrzyni nie jest luźna lub czy jej blokada nie połamała się przy okazji wymiany sprzęgła. Pozostałe błędy dotyczą niskiej sprawności katów,można zrobić ich test i będzie info o czy ok nie not ok

A co do czujnika prędkości to można go pominąć @Banan może Ci eeprom licznika wyedytować by sygnał prędkości był pobierany ze sterownika ABS,to rozwiąże problem na zawsze.

Czy da radę to samemu wymienić jak będzie zepsuta?  i gdzie się znajduje ta wtyczka dokładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wagat napisał:

Mam jeszcze pytanie

Czy da radę to samemu wymienić jak będzie zepsuta?  i gdzie się znajduje ta wtyczka dokładnie? 

Obadaj pierw co się dzieje tam,obstawiam się nie wpięta do końca lub uszkodzony zatrzask. Oczywiście ze można samemu wymienić,nad lewą półosią jest czujnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że główną przyczyną problemów będzie:

Cytat

2 tygodnie temu wymieniana dwumasa ze sprzęgłem

może coś nie do końca wpięta , kabelki naciągnięte itd. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...