Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połamane wtyczki od cewek i przypalone kable


kamilm123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje wtyczki od cewek są już połamane i w dodatku gdy spalił mi się bezpiecznik nr 29 zobaczyłem, że przy jednej wtyczce są przypalone kable i pęknięta izolacja (załączam zdjęcie). Zakupiłem kawałek wiązki z nowymi wtyczkami i teraz pytanie. Jak obetnę starą wiązkę to jak połączyć te kable, żeby to miało ręce i nogi? Lutować te przewody czy jakieś złączki zastosować i zabezpieczyć rurkami termokurczliwymi i taśmą parcianą? Czy przełożyć tylko wtyczki a tą jedną felerną odciąć i zarobić od nowa? Jak nazywają się piny potrzebne to zaciśnięciach na przewodach i czym to zaciskać?

20201012_153540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie to zarobić na nowo. można kupić wtyczki cewek  z konektorami https://sidmotorsport.pl/de/s/1038-wtyczka-cewki-tfsi-fsi-.html i zaciskarka do tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś. Tu wtyczki są w stanie idealnym. Nie chce kupować nowych. Chodzi mi czym połączyć tą wiązkę z moją, czy lutować, czy na jakichś złączkach?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamilm123 napisał:

Mam takie coś. Tu wtyczki są w stanie idealnym. Nie chce kupować nowych. Chodzi mi czym połączyć tą wiązkę z moją, czy lutować, czy na jakichś złączkach?

1.jpg

Lutuj śmiało tylko zrób to dobrze. Dodatkowo podpowiem, że dobrze jest każdy przewód lutować na innej długości, żeby w pewnym miejscu nie wyszedł nam jeden wielki bąbel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...