Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania w A4 B9 nie reaguje


mlody19881

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2022 o 09:38, kpiotrek88 napisał:

Powiedz mi jeżeli możesz, który rodzaj wybrałeś tej kamery na aukcji? Bo też chciałem kupić jeżeli wszystko działa :)

Wstrzymaj się z zakupem. Złożyłem reklamacje i trochę popisałem z chińczykiem w związku z nie do końca prawidłowym działaniem kamery.

Kamera działa ale dopiero jak dwa razy wrzucimy bieg wsteczny lub po wrzuceniu biegu naciśniemy 2 razy przycisk P od systemu parkowania.

Dzieje się tak tylko za pierwszym razem potem kamera włącza się normalnie do chwili kiedy nie  zgasimy silnika lub będziemy dłużej jechać bez cofania.

Czasami o dziwo kamera załącza obraz za pierwszym razem i wtedy na monitorze tam gdzie jest wizualizacja parktronika jest ikona kamery, ale dzieje się to sporadycznie.

Sprzedawca na moje zarzuty zaproponował przysłanie innej wersji która podobno nie ma tego problemu. Tak wiec jak przyjdzie nowa wersja napisze czy działa bez irytującego problemu.

 

 

IMG20220502100928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła nowa kamera i dziś ją zamontowałem.

Kamera różni się od poprzedniej grafiką nakładki ale również ma ten sam problem co ta pierwsza.

Tak wiec jeśli komuś nie przeszkadza irytujący problem "mieszania" drążkiem biegów to polecam tą kamerę. Prosta w montażu i dobra jakość obrazu.

wrzucam link do strony, ja kupiłem wersje MQB-Cam A

 

 

IMG20220520102704.jpg

IMG20220520102711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

znajdzie się tutaj jakiś dobry człowiek, który podrzuci mi zapis binarny modułu 09 dla kodowania BYTE 38? Mam klona vcds i niestety przy próbie zakodowania kamery nie mam rozwijania opcji:

 

Byte 38, at Bit 2-3 select 04 camera variant_rvc, installed.

 

Czy na coś więcej powinienem uważać dodając kamere i posiadając PDC przód i tył i przycisk SOS poza możliwością zmiany w 5F  "Terminal 15" na inną opcję?

 

 

PS. Mam tak jak na zdjęciu z czerwonym zaznaczeniem a pownienem mieć jak na kolejnym zdjęciu.

2.JPG

3.JPG

Edytowane przez hero85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kamerę montowałem kilka miesięcy temu, wsyzstko działało ładnie do czasu.

wczoraj przestała działac calkowicie kamera, nie pokazując zadnego obrazu. czujniki parkowania działały przód + tył, razem z wizualizacją.

wydaje mi sie ze cos namieszałem w kodowaniu w bitach 35 i 38 - 09.

Na chwile obecna nie dzialają czujniki - brak dzwieku brak wizualizacji. brak polaczenia z vcds z kamerą tak jakby była niepodłączona.

wysypał się też start stop która wyrzuca informacje o usterce przy uruchomieniu silnika - znika po przycisnieciu przycisku "SS" pod panelem klimy.

przycisk czujników parkowania ktory jest pod panelem klimy tez nie reaguje. 

w zalaczniku skan z bledami, czy ktos jest w stanie pomoc?

 

uzywam vcds 21.9

DSDS.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś zmieniałeś w kodowaniach zanim kamera przestała działać? Czy skąd to przypuszczenie, że coś namieszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed tym jak kamera przestała działać nic nie zmieniałem.

auto jezdzilo normalnie z kamera, ktora sie zawsze wlaczala. 

po tym jak kamera przestala dzialac - zaczalem grzebac i cos moglem naklikac w 5F albo 09 bo przestaly działąc czujniki calkowicie i jest blad start stop. 

moze jeden bit zle przestawilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś tylko kodowania czy także adaptacje?

Masz zapisany gdzieś stary autoscan wykonany zanim zacząłeś grzebač?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie nie pamietam, mogę podesłać miejsca w których coś grzebałem. 09 - byte 35 i 38 - dobrze byłoby jakby wiedział jak ma być ustawiony bo mogłem ktorys z bitów przekodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przywrócić kodowania i adaptacje do stanu zanim pozmieniałeś. Jak nie wiesz co, to musisz poszukać w folderze Debug.

VCDS zapisuje zmiany kodowania i adaptacji, czyli uprzednie i to zmienione. 

Wejdź na dysku C w folder windows/ross-tech/vcds-drv/debug

Masz tam pliki CodingLog.txt,  CodingLog.csv oraz AdpLog.csv jest tam jest w nich zapisany stępel czasowy oraz co z jakiej wartości na jaką i w którym sterowniku zmieniałeś. Na podstawie tego możesz przywrócić to co nagrzebałeś.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj kodowania i będziesz widział co przestawiłeś. Ty wiesz kiedy (jaka data) przestawiałeś.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Porównaj kodowania i będziesz widział co przestawiłeś. Ty wiesz kiedy (jaka data) przestawiałeś.

cofnę do stanu w którym kamera przestała działać i dam znaka jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mm1919 napisał(a):

cofnę do stanu w którym kamera przestała działać i dam znaka jak to wyglada

jest git, wszystko wróciło do normy, brak błędów START STOP brak checka, wizualizacja i czujniki parkowania działają.

nie działa tylko kamera, która nie pokazuje obrazu tak jakby jej nie było. 

przy próbie połączenia z 6c backup camera - wyskakuje błąd o braku polaczenia (załącznik)

od czego zacząć sprawdzanie całego układu połączenia?

czy są któreś miejsca podatne na uszkodzenia kabla?

bazowałem na poradniku link (jak chyba większość)

 

 

zastanawia mnie też fakt ze nie ma żadnego błędu/komunikatu w MMI czy na zegarach, że kamera nie działa.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...