Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Kapie woda z rury wydechowej


raf1977

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! [2.0 TDI 140 KM]

Witam jeszcze raz wszystkich klubowiczów. Dziś chciałbym poradzić się Was w sprawie zjawiska które zaobserwowałem niedawno. To woda kapie z rury wydechowej (również i para leci) Czy to normalne?

Moje drugie pytanie tyczy się komputera pokładowego. Komputer pokładowy wskazuje dziwne wartości spalania na wolnych obrotach podczas postoju tj. np 15,6 l/ 100km jak zimny i 8 l/ 100km jak ciepły - jest to odczyt chwilowego spalania, dziwne jest że wskazuje podczas postoju litry na kilometry, a nie na godziny .W poprzednim samochodzie wskazywał mi 0,8l/h na ciepłym.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarapla się para, nic strasznego

Komputer pokazuje chwilowe spalanie nie z konkretnej sekundy a a jakiegoś tam czasu czy też metrów (nie pamiętam dokładnie, doczytaj, bo na forum było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, zimą to i mi para leciała ale woda nie, może gaz zakładałeś ??? Rozgrzej silnik i daj niuni po garach, może jeździsz jak emeryt i układ wydechowy nie osiąga odpowiedniej temperatury żeby wyparowała ta "woda" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komputerem to temat rzeka... wszyscy tak mają - liczony jest z ostatnich 300tu metrów (jakiś kretyn tak wymyślił)

a woda w rurze wydechowej to norma... w dieslach mniej ale w benzynkach to wiadrami się leje czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzyniakach to norma.

Najlepiej wygląda, jak się jedzie spokojniutko, równym tempem i nagle się depnie po garach.

Leje się z wydechu, jak z kranu.

Oczywiście nie piszę tu o normach technicznych, ale o obserwacjach z autostrad. Bardzo często widzę, jak auta "zbierające" się do wyprzedzania "znaczą" drogę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...