Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silver Piggy B6 by Mloty4x


Mloty4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałem przedstawić każdemu mój nowy nabytek :banan: 

Audi A4 B6 Sedan 2004r. zakupiony od sąsiada w sierpniu 2020  (przesiadka z a3 8l) aktualny przebieg 232tys.

Silnik:

1.8t (LPG) BFB 163km (wtryski bex, mapa na okolo 193km) lany cały czas motul x-cess 5w-40 ,f.pow K&N

Brak kata

Gaz-instalacja Stag 

Wizualnie:

Zawiesznie 1be

Koła BBS Speedline 18' na 2cm dystansach przód i tył

Opony Michelin 225/40r18

Lotka s-line

Środek:

Kierownica Audi A5 z multifunkcją i działającym wybieraniem głosowym

Radio RNS-E  

Come/leaving home

Przełącznik świateł z funkcją auto (Światła drogowe jako dzienne)

Fotele sporty? (pompowane)

Licznik biały fis

System homelink (otwieranie bramy)

Pakiet światło

Dekory s-line

2x Cup holder

 

Gratisy do samochodu które dostałem przy kupnie:

Koła 18 BBS Speedline jak pisałem wyżej, opony Michelin 225/40r18

Koła Zimowe ori Audi, opony Michelin 205/55r16

Zaciski 320mm i 288mm po malowaniu proszkowym

Relingi na dach Thule

Stary licznik z tzw. żółtym fisem

Doły lusterek z ledami do podpięcia pod come/leaving home

Drugi climatronic (bodajze malo spotykany bo do 16 stopnii aczkolwiek moge sie mylic) do przełożenia przycisków gdyż moje za jakiś czas bedą już słabe

 

Co robione z grubszych rzeczy:

Naprawiany był róg dachu gdyż pokazały się purchle przy szybie (szlifowanie, nadlutowanie, malowanie całego dachu)

Pełna korekta Lakieru gdy miał ją jeszcze sąsiad (lipiec 2020) i Zabezpieczony Soft 99 Fusso Coat

 

 

Małe pierdoły: 

Spryskiwacze mgiełkowe :whistling:

Jakie plany::mysli:

Chciałbym żeby wyglądało jak lekka limuzyna :D

Dokładka zderzaka s-line + dokładka cupra i wszystko na gładko czyli bez szpar między dokładka a skorupą zderzaka

Wszystkie kratki i grill w Plaster miodu ew. grill s4

Może nakładka zderzaka tył czarna z b7

Fifki wydechu 90mm

Szyby przyciemnić

Może lampy tył led (tak czy siak folia jasna przyciemniająca oracal 8300)

Lampy przód środki na czarno plus folia jasna przyciemniająca oracal 8300

Cały przód samochodu w folie ppf a reszta powłoka ceramiczna :wink:

Moduł TV do RNS-E

Dokupić podszybie pełne

Dokupić osłony na silnik (za filtrem i na zbiorniczek)

Doły drzwi S4

Dokładki progów

 

Wszystko będe robił sam bo jestem po szkole mechanicznej i w garażu bawię sie z detailingiem:)(korekty lakieru itp)

 

A z czasem zobaczymy co się urodzi :naughty:

Chętnie poczytam opinię i rozważe każdą waszą rade co zrobić z głową żeby nie oszpecić furki:decayed:

Dziękuje wszystkim za uwagę i dodaję zdjęcia furki :a4fan:

IMG-20200703-WA0001-01.jpeg

IMG-20201026-WA0003.jpg

IMG-20201026-WA0004.jpg

IMG-20201026-WA0006.jpg

IMG-20201006-WA0002.jpg

IMG-20201026-WA0001.jpg

IMG-20201026-WA0002.jpg

Edytowane przez Mloty4x
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tkoczu_ napisał:

Ja już wiem że to bd gruby projekt :grin:

powodzenia, wrócę do Pl to wpadnę pomodzić :whistling:

No to akurat pewniak że coś razem pomodzimy :banan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marfiol napisał:

Ładna sztuka ze ślaska :thumbup1:

I widze,ze tak jak wielu na tym forum w tym ja przesiadka z 8L ;) 

Picem sie trafiła bo nie była na sprzedaż ale sprzedałem swoje 8l w 1.9 asz po mapie :naughty: Te a3 dawało jak do ognia :evil:

No ale nie narzekam, sąsiad stwierdził że jak ma passata b5, golfa mk1, caddy mk1, i polo 6n to Audi wiecej stoi jak jeździ. 

I tak przy grillu i flaszeczce zaczeliśmy negocjacje:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mloty4x napisał:

Picem sie trafiła bo nie była na sprzedaż ale sprzedałem swoje 8l w 1.9 asz po mapie :naughty: Te a3 dawało jak do ognia :evil:

No ale nie narzekam, sąsiad stwierdził że jak ma passata b5, golfa mk1, caddy mk1, i polo 6n to Audi wiecej stoi jak jeździ. 

I tak przy grillu i flaszeczce zaczeliśmy negocjacje:grin:

No ja śmigałem AHFem na pompie,tez troszke zrobionym - wtryski,dolot,mapa i tez szedł jak burza. Mała masa to nie jeden sie zdziwił :D 

Ale z przesiadki na A4 jestem zadowolony,mimo duzego sentymentu do A3 to jednak blizej mu do golfa niż do audi :) Mimo ze w A4 z tyłu jest tak samo z miejscem :decayed: Ale wierny TDI pozostałem xD

No to kolekcja ładna,a takie negocjacje to najlepsze :D  

Pakuj s-line na przedni zderzak to zyska agresywności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marfiol napisał:

No ja śmigałem AHFem na pompie,tez troszke zrobionym - wtryski,dolot,mapa i tez szedł jak burza. Mała masa to nie jeden sie zdziwił :D 

Ale z przesiadki na A4 jestem zadowolony,mimo duzego sentymentu do A3 to jednak blizej mu do golfa niż do audi :) Mimo ze w A4 z tyłu jest tak samo z miejscem :decayed: Ale wierny TDI pozostałem xD

No to kolekcja ładna,a takie negocjacje to najlepsze :D  

Pakuj s-line na przedni zderzak to zyska agresywności ;)

Mam taki zamiar ale niektorych handlarzykow pogrzalo z cenami ... sam pracowalem na czesciach i mnie wiecej wiem jak to wszystko wyglada, mialem jecgac wczoraj po podsufitke s-line czarna ale nie kompletna bo brakowalo dosc troche pierdul np. Slupki itp i po podliczeniu jakbym liczyl za 1 element 50zl wyszla by mnie kolo 1000zl, byla wystawiona za 590zl oferowalem 500 zeby jakos sie dogadac ale niepotrzebnie dzwonilem bo chlop zadyfany w sobie i swojej firmie bo to jest firma na poziomie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 21:53, Mloty4x napisał:

Mam taki zamiar ale niektorych handlarzykow pogrzalo z cenami ... sam pracowalem na czesciach i mnie wiecej wiem jak to wszystko wyglada, mialem jecgac wczoraj po podsufitke s-line czarna ale nie kompletna bo brakowalo dosc troche pierdul np. Slupki itp i po podliczeniu jakbym liczyl za 1 element 50zl wyszla by mnie kolo 1000zl, byla wystawiona za 590zl oferowalem 500 zeby jakos sie dogadac ale niepotrzebnie dzwonilem bo chlop zadyfany w sobie i swojej firmie bo to jest firma na poziomie....

No trzeba polowac na okazje,bo normalne ceny takich gratow sa wsumie.. Nie normalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomału zaczyna się coś działać :banan: Dzisiaj przyszły końcówki ultera 90mm:D Możliwe że na dniach będą fotki przed i po montażu. Grubo przemyślam temat zmiany środkowego tłumika na np.2x turboworks albo jedna puche ktora wygląda na ori. Chęć uzyskania basowego brzmienia z delikatnym warkotem jest silniejsza odemnie :whistling: Jeśli macie jakieś pomysły żeby było tak jak P. Policjant nakazał to chętnie poczytam :chytry: Fajnie żeby było delikatnie i z pazurem (bez ryku):tongue4: Aczkolwiek zobaczymy co czas pokaże. Dalsze mody w trakcie realizacji ale o tym kiedy indziej.

Pozdrawiam

20201124_145036.jpg

20201124_145051.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, z góry chcia…bym przeprosić za moją niską aktywność na forum...
Na swoje wytłumaczenie mam tylko to że Fifki z Ultera udało się ładnie spasować :banan:
fifki nie są przyspawane na Prosto (Fifki są ścięte) tylko skos fifek idzie razem z linią zderzaka tak jak np. w A4 B8.
Według mnie te 90mm to idealna granica między oryginałem a przesadą, ale to podejście indywidualne:tongue4:
Po niżej fotki jak to wszystko siadło:naughty:
Pozdrawiam i szerokości!:a4fan:

FHD0047.JPG

FHD0049.JPG

FHD0050.JPG

FHD0051.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, żeby nie było że nic się nie dzieje to na swoją obrone mam A4 B7 od @Tkoczu_.  

Po rozmowie z @Tkoczu_ jak jeszcze był za granicą. Doszliśmy do małego porozumienia, a mianowicie chciał swoją furkę ogarnąć na zime.
Wiadomo Pełne mycie, dekontaminacja, glinkowanie, a na koniec wosk soft99 fusso coat żeby lakier nie dostawał tak w du*sko. Ja za ten czas gdy wracał do PL ogarnąłem garaż, posprawdzałem czy żadnego kosmetyku na tą B7 mi nie braknie. Gdy już przyjechał to obydwoje doszliśmy do jednakowego zdania, robimy One Stepa(Jednoetapowa korekta lakieru).

Czujnik lakieru i jazda :D
Gdy już Audi zostało przemierzone:

Prewash pianą z Adbl Yeti jelly bean

Mycie szamponem z Adbl Snowball

Deiron - Excede 

Tar and glue- Adbl

Glinkowanie- Osobicie polecam i sam na niej pracuje, Gąbeczka polimerowa Adbl. Szybsza praca ten sam efekt

Jako clay'u do gąbeczki użyłem odpowiednio rozcieńczonego szamponu z adbl z wodą[do poślizgu glinki]

Po pełnym myciu osuszeniu okleiliśmy wszystko co trzeba było taśmami, i przystąpiliśmy do korekty lakieru.

Użyłem maszyny DA z Bass Polska którą polecam każdemu kto chce wypolerować sobie furke a nie chce brać rotacji z ryzyka przetarcia/przypalenia/hologramów

Pady jakich użyłem to flexi pads/royal pads oraz Nat

Pasty których używałem to Menzerna 2500 / Royal pads cut and onestep 

Po ogarnięciu całej fury, została wymyta Alkoholem izopropylowym cała przejechana cleanerem z dodo juice supernatural micro prime.

Ponownie wymyta ipą dla pewności, i położyliśmy na lakier wcześcniej wspomniany wosk Soft99 fusso coat.

Na oponki wleciał Shiny garage back2black, na koła quick detailer soft99 luxury gloss.

Skóry zostały ogarnięte preparatami z Tenzi, cleaner i mleczko i wyszły jak lala.

A finalnie fura wyszła tak jak na zdjęciach poniżej. 
Wiem że rozpisałem sie jak w gimnazjum na rozprawce :grin: No ale mam nadzieje że komuś opis prac pomoże w ogarnięciu własnej furki. Pozdrawiam i łapcie fotki które niestety nie oddaja w 100proc. efektu

IMG-20201216-WA0001.jpg

IMG-20201216-WA0003.jpg

IMG-20201217-WA0000.jpg

IMG-20201217-WA0001.jpg

IMG-20201217-WA0002.jpg

IMG-20201217-WA0005.jpg

IMG-20201217-WA0006.jpg

IMG-20201217-WA0009.jpg

IMG-20201217-WA0014.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią „szewc chodzi w dziurawych butach” 

teraz czas na twoja :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po Nowym Roku postawię swoją do garażu i może coś podziałam. Narazie @Tkoczu_ musisz postawić garbiego na polerke :cheesy:

Edytowane przez Mloty4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic się nie działo w tym temacie dość długi czas :whistling:

Nie mam w zwyczaju cały czas dodawać wpisów z każdej zakupionej części:dontknow:

Narazie udało mi się skompletować kompletny sline w śmieszne kasie:dancing::

Zderzak tylny- 150zl kompletny na 2 fifki 

Listwy s-line 2 sztuki dostałem od @Tkoczu_ 2 dokupiłem

Zderzak przedni kompletny-540zl tylko bez środkowej kratki (jeśli ktoś ma przerobione z s4 lub plaster miodu z chęcią przygarne)

Udało się ogarnąć w końcu długo wyczekiwany upgrade hamulców 320/288:giveheart:

Komplet tarcz -zimmermann 

Klocki-hella pagid   

Nowy płyn hamulcowy Ate sl6 

Przy okazji zmieniłem zawieche na komplet lemfordera.

Wszystko ogarnięte przez osobę której mam nadzieję nie trzeba przedstawiać, @Wandej dobrałes mi części i jeszcze raz wielkie dzięki!

Łapcie parę fotek z piątkowej szarpaniny :grin: Aczkolwiek czekam mnie jeszcze odpowietrzane bo coś za miękki hamulec jest :cry:

Jak najszybciej muszę ogarnąć środkowa kratkę do tego przedniego zderzaka s-line i ogarniamy lakiernika.

W planach jest zmiana kół z 18x7.5j na 19x9j ale to niespodzianka:hi:

Na chwile obecną zostało mi życzyć szerokiej drogi!:a4fan: 

IMG-20210226-WA0010.jpg

IMG-20210226-WA0004.jpg

IMG-20210226-WA0008.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mloty4x napisał:

Panowie nic się nie działo w tym temacie dość długi czas :whistling:

Nie mam w zwyczaju cały czas dodawać wpisów z każdej zakupionej części:dontknow:

Narazie udało mi się skompletować kompletny sline w śmieszne kasie:dancing::

Zderzak tylny- 150zl kompletny na 2 fifki 

Listwy s-line 2 sztuki dostałem od @Tkoczu_ 2 dokupiłem

Zderzak przedni kompletny-540zl tylko bez środkowej kratki (jeśli ktoś ma przerobione z s4 lub plaster miodu z chęcią przygarne)

Udało się ogarnąć w końcu długo wyczekiwany upgrade hamulców 320/288:giveheart:

Komplet tarcz -zimmermann 

Klocki-hella pagid   

Nowy płyn hamulcowy Ate sl6 

Przy okazji zmieniłem zawieche na komplet lemfordera.

Wszystko ogarnięte przez osobę której mam nadzieję nie trzeba przedstawiać, @Wandej dobrałes mi części i jeszcze raz wielkie dzięki!

Łapcie parę fotek z piątkowej szarpaniny :grin: Aczkolwiek czekam mnie jeszcze odpowietrzane bo coś za miękki hamulec jest :cry:

Jak najszybciej muszę ogarnąć środkowa kratkę do tego przedniego zderzaka s-line i ogarniamy lakiernika.

W planach jest zmiana kół z 18x7.5j na 19x9j ale to niespodzianka:hi:

Na chwile obecną zostało mi życzyć szerokiej drogi!:a4fan: 

IMG-20210226-WA0010.jpg

IMG-20210226-WA0004.jpg

IMG-20210226-WA0008.jpg

Odpowietrzyć i będzie git✌? Z hamowania będziesz bardziej zadowolony niż z efektu wizualnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wandej napisał:

Odpowietrzyć i będzie git✌? Z hamowania będziesz bardziej zadowolony niż z efektu wizualnego?

Mam taką nadzieję nawet przy tych nie odpowietrzonych do końca heblach i delikatnym docieraniu czuć że jednak jest czym hamować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

4 listwy tylko 2 uszkodzone * :lol:

No tego już nie musiałeś pisać ? sam ze kopiesz dołki pod d*pą ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mloty4x napisał:

No tego już nie musiałeś pisać ? sam ze kopiesz dołki pod d*pą ?  

Wiedziałeś co bierzesz:wink:

Edytowane przez Tkoczu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...