Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat TMPS na zegarach


eltonik12

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Muskel1 napisał:

Też go nie mam. Może tylko niektóre wersje tak miały. A nr. 1 jest dobry? 

Nr 1 wydaje się być w porządku 2 też tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jeszcze wezmę koła po kolei pościągam i posprawdzam wtyczki na czujnikach, może któraś nie łączy. bo przy aku wszystko w porządku, kostki w boczkach sprawdzone tylko prócz kostki od sterownika hamulca ręcznego bo jest na samym spodzie. Przy pompie ABS też wydaje sie wszystko w porządku, stan płynu hamulcowego też ok. Nic jutro trzeba sprawdzać dalej, co mogę sam sprawdzić to sprawdzę a jak nic nie znajdę to trzeba do speca zaprowadzić, chociaż ostatnio byłem i sam nie wie co jest. Błędy skopiował miał jakąś konsultacje online zrobić i już mija prawie tydzień i nic nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz podpiąć pod VCDS i zrobić pełny autoscan i zapisać protokół. Skasować błędy i zobaczyć które powracają. Oba protokoły tu wrzucić i może coś będzie widać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Przede wszystkim musisz podpiąć pod VCDS i zrobić pełny autoscan i zapisać protokół. Skasować błędy i zobaczyć które powracają. Oba protokoły tu wrzucić i może coś będzie widać. 

A masz może jakiś link do VCDS? bo szczerze to go jeszcze nie posiadam i ostatnio myślałem nad kupnem tylko za bardzo nie wiem jaką wersję kupić żeby była już w sumie prawie do wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej HEX-V2 20.4.2 zakup na oficjalnej stronie dystrybutora ale cena oryginału jest wysoka.To jest aktualna wersja i obsługuje wszystkie aktualne i poprzednie platformy.  Zapytaj w dziale "zloty i spoty" odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania, może któryś z kolegów podepnie Ci auto pod VCDS zanim sobie własny kupisz. Linków do klonów nie wstawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie skoczę do elektromechanika żeby mi zczytał te błędy i wsadze je tutaj. Dzieki chłopaki za pomoc i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dirty.73 napisał:

można sprawdzić jeszcze czujnik ESP,G419,jest pod fotelem kierowcy

Patrzyłem i są tylko te kostki

20201117_220254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pod fotelem,pod dywanem,pod wylotem powietrza na nogi,wymiana wiąże się chyba z wykonaniem nastaw podstawowych

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki

Wiem już co się stało z moją b8 z tymi komunikatami, pisze bo może komuś się to przytrafi ;) więc siadł sterownik pompy ABS diagnoza dziś postawiona przez serwis BOSCH. Może kiedyś komuś się przyda da informacja

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Siadł czy zalało go płynem hamulcowym?

Siadł, płynem go nie zalało z tego co mi powiedzieli. Prawdopodobnie przyczyną był spadek napięcia przez stary akumulator, ogólnie koleś z BOSCHA mówił, że jeżeli jest aku do d*py i są spadki napięcia to mogą sie moduły i sterowniki podpalać, teraz tylko zostało szukać drugiego sterownika lub ten zregenerować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Zależy od ceny za regenerację.

dokładnie, patrze teraz na allegro pompy ABS i ceny są bardzo rozbieżne, jutro Bosch ma sprawdzić ile wyniesie regeneracja i zobaczę co dalej czy regenerować czy kupić używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli regeneracja będzie nieznacznie droższa niż używki to zleć ją bo na alledrogo możesz kupić trupa. Zawsze jest ryzyko z używkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli regeneracja będzie nieznacznie droższa niż używki to zleć ją bo na alledrogo możesz kupić trupa. Zawsze jest ryzyko z używkami. 

też tak właśnie myślałem, że używka różna może być a regeneracja to jednak regeneracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...