Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy warto led h7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam na czasie odaje lampy do regeneracji odbłysników. I zastanawiam się nad żarówkami led np coś takiego 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Białystok - OSRAM LED LEDriving H7 GEN2 6000K ORIGINAL 1215LM, na Allegro.pl...

Miał ktoś co otym myślicie...??????? 

Opublikowano

Wszystko fajnie pięknie. Tylko czy dokładnie przeczytałeś to co opisane w aukcji?

Opublikowano
  • Autor

Nw chodzi Ci o brak homologacji Nw nie znam się zabardzo. 

Edytowane przez bartosz.tomaszek.1994

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, bartosz.tomaszek.1994 napisał:

Homologacja 

 

1 minutę temu, bartosz.tomaszek.1994 napisał:

Nw chodzi Ci o brak homologacji Nw nie znam się zabardzo. 

Jak możesz mi wyjaśnić o cb. To jak najbardziej prosząe

Opublikowano

Tak te ledy nie mają homologacji, zresztą jak każde inne.

Opublikowano

Tak, chodzi o brak homologacji, nie można z takim oświetleniem poruszać się po drogach publicznych.

Na YT pewien dziennikarz motoryzacyjny porusza temat retrofitów bo tak nazywa się tego typu wynalazki. I wyjaśnia co i jak.

Reflektor halogenowy nie jest zaprojektowany do ledów.

Opublikowano

Nie jestem zbytnim fanem łysego, większość jego rzeczy na kanale to bzdury, reklama i parodia,szczególnie po akcji z golfem III jak się okazało jak faktycznie M4K naprawia fury....więc nie robię absolutnie ŻADNEJ reklamy temu kanałowi (sic!) ale wrzucam wczorajszy filmik w którym choć raz, choć trochę pokazał prawdy i mówił z sensem pod względem prawnym i użytkowym co do LEDów.

 

Edytowane przez pawlo_SL

Opublikowano

Nie dostaniesz przeglądu i w razie kontroli mogą zabrać Ci dowód rejestracyjny. To aspekty negatywne dla Ciebie.

Aspekty negatywne dla innych to to, że będziesz oślepiał innych uczestników ruchu, bo lampy H7 są przystosowane tylko do żarówek H7 a nie innych wynalazków. 

Opublikowano
12 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie dostaniesz przeglądu i w razie kontroli mogą zabrać Ci dowód rejestracyjny. To aspekty negatywne dla Ciebie.

Aspekty negatywne dla innych to to, że będziesz oślepiał innych uczestników ruchu, bo lampy H7 są przystosowane tylko do żarówek H7 a nie innych wynalazków. 

Kompletna bzdura! Najnowsze produkowane żarówki LED oparte na diodach CSP, mają tak skonstruowaną budowę że światło tych żarówek ma idealne odcięcie nawet zamontowana w reflektorze odbłyśnikowym, nawet H4 LED są tak skonstruowane że świecą o niebo lepiej niż żarówka halogenowa nie oślepiając POD WARUNKIEM prawidłowego montażu owej żarówki w lampie i jej regulacji wysokości świecenia.

Niestety takie żarówki są dużo droższe, gdzie trzeba wyłożyć za nie od 100-150zł w zwyż za producentów chinskich typu NovSight (stary Nighteye), czy innych dobrych chinskich producentów kończąć na Philipsach za 600zł. Niestety lub stety tylko takie LEDy w podanych kwotach zapewniają należytą jakość świecenia nie oślepiająć innych, a cały stereotyp o waleniu po gałach wziął się przez to że janusze pokupowali ledy z allegro za 50-60zł na diodach COB które w lampie odbłyśnikowej walą na wszystkie strony świata jak np.zenon.

Polecam trochę poczytać i poglądać testów żarówek LED tych "droższych" nawet chinskich marek.

Niestety do puki janusze będą kupować chłam z allegro za parędziesiąt złotych, wkładać to bez regulacji późniejszej to nic się nie zmieni jeszcze dłuuuugie lata w kwestii legalności stosowania retrofitów w lampach reflektorowych.

Edytowane przez pawlo_SL

Opublikowano

Poczytać to radzę Tobie kolego. Wrzuć tutaj jeden jedyny link do ledów, które mają homologację i wolno je zastosować w lampach H7. 

Oprócz tych Osram H7, które uzyskały homologację w niektórych typach lamp w Niemczech. 

 

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Poczytać to radzę Tobie kolego. Wrzuć tutaj jeden jedyny link do ledów, które mają homologację i wolno je zastosować w lampach H7. 

Oprócz tych Osram H7, które uzyskały homologację w niektórych typach lamp w Niemczech. 

 

Radzę wrócić do podstawówki, tam uczyli czytać ze zrozumieniem. Odniosłem się do twojej bzdurnej wypowiedzi co do oślepiania po zamontowaniu LEDów do reflektorów odbłyśnikowych lub soczewkowych a ty mi o czymś innym (homologacja). Napisałem też z resztą że w tej kwestii przez lata się jeszcze nic nie zmieni m.in. przez januszy, mimo tego że obecne najnowsze żarówki LED spełniają w 100% wymogi co do odcięcia linii światła i braku oślepiania. Niestety prawo jest przestarzałe i wszystko co świeci od 2000 lumenów wzwyż nie kwalifikuje się obecnie do stosowania w zwykłych lampach reflektorowych zasilanych halogenami.

Także przeczytaj kilka razy nim napiszesz komuś odpowiedź.

Opublikowano

Pozwolę sobie zamknąć daremną dyskusję jednym zdaniem. 

Brak homologacji. 

Opublikowano
3 godziny temu, pawlo_SL napisał:

Kompletna bzdura! Najnowsze produkowane żarówki LED oparte na diodach CSP, mają tak skonstruowaną budowę że światło tych żarówek ma idealne odcięcie nawet zamontowana w reflektorze odbłyśnikowym, nawet H4 LED są tak skonstruowane że świecą o niebo lepiej niż żarówka halogenowa nie oślepiając POD WARUNKIEM prawidłowego montażu owej żarówki w lampie i jej regulacji wysokości świecenia.

 

W jakim świecie żyjesz, co z tego że linia odcięcia jest taka jak ma być, w idealnych warunkach będzie to działać i nie oślepiać, czy światła na przeglądach są ustawiane z odpowiednim obciążeniem pojazdu, obstawiam że w 90% nie, wrzucając cięższy ładunek na tył pojazdu światła świecą na księżyc i w oczy jadących z naprzeciwka, gdyż iż ponieważ bo 99% kierowców nie opuszcza pokrętłem świateł zależnie od obciążenia pojazdu, nie licząc samochodów z samopoziomem.

Jeśli Tobie nie przeszkadza spawarka po oczach to nie znaczy, że innym to nie wadzi, nie bez powodu do "normalnych" xenon (tzn nie tych z obniżoną mocą) jest wymagany samopoziom i tak samo jest w "normalnych" ledach. A te retrofity czy inne tego typu to na off-road, nie na drogi publiczne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.