Skocz do zawartości
IGNOROWANY

okablowanie czujników PDC


pawel8383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł żeby dodać do samochodu czujniki pdc przód, i asystenta parkowania, aktualnie moje auto posiada jedynie czujniki tylko z tyłu, i teraz, jeżeli dodam asystenta, to całe okablowanie z tyłu muszę wymienić na takie z 6 pdc, czy po prostu podpina się to już pod istniejącą wiązkę, drugie pytanie to czy mogę takie okablowanie tylne na 6 pdc również zamontować z przodu ? czy na przód muszą być całkiem inne kable ?? bo zauważyłem że na równych stronach pełno kabli jest właśnie na tył, a na przód jak już jakieś znajdę to są nawet 2x droższe, i czy  czujniki PDC od asystenta są identyczne co przy reszcie ?

dziękuję za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez pawel8383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jak bcm1 nie obsługuje (czyli nie ma wgranego pakietu danych na pdc) to nic nie uruchomisz. Jak czegoś nie ma nie można tego uruchomić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rzeczy, czy jak zakupię ów towar, czy będzie działać

WWW.K-ELECTRONIC-SHOP.DE

Werten Sie Ihren Audi A4 B9 8W mit dem Originalen Parkassistenten / Parklenkassistenten deutlich auf. ...

 

mam Audi a4 b9 S-Line wirual Cockpit itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Die Nachrüstung des Originalen Parklenkassistenten / PLA ist möglich bei allen AUDI A4 / S4 / RS4 B9 8W Modellen aller Baujahre (Vor-Facelift / Facelift), aller Karosserieformen (Avant, Limousine, allroad) mit bereits bestehender Einparkhilfe an Front + Heck (= PR-Nummer 7X2).

 

Oznacza, że tylko dla pojazdów mających już z przodu i tyłu pdc (kod wyposażenia 7X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak nie mam bcm1 z tym czymś, to będę musiał wgrać ten program, lub kupić cały bcm1 ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że znów przeszkadzam, ale gdzieś wyczytałem że z tego można wyczytać jaki mam ten numer, o ile się nie mylę to mam 7x1 więc to chyba tylko tył ?

IMG_20201125_063834.jpg

Edytowane przez pawel8383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są kody Twojego wyposażenia i 7X1 oznacza pdc tylko z tyłu.  Nr. sterownika jest nadrukowany na jego obudowie oraz w jego pamięci. Można go odcztać albo spoglądając na niego albo podpinając program diagnostyczny. Niestety siedzi on nad pedałami schowany tak, że bez rozebrania kilku elementów do niego się nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...