Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temperatura silnika CJCD 2.0 TDI 150KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. 

Mam taką zagwozdkę, silnik CJCD 2.0 TDI 150km 2013r.

Delikatna jazda temperatura około 77-85 stopni w zależności od prędkości, max do 140 jest około 90 stopni. 

Przy wyższych prędkościach około 160-200 temperatura skacze max do 105 stopni. 

Termostat do wymiany? Miał ktoś może podobna sytuację? 

Pozdro

DSC_0912.JPG

Opublikowano

to co pokazujesz to wskazania temperatury oleju a nie silnika

Opublikowano
  • Autor

Zgadza się, ale jeśli chodzi o nie dogrzanie silnika/oleju, jest to fakt.

Opublikowano

to opisujesz temp silnika czy oleju pisząc ten post?

w temacie temp silnika w poście zdjęcie z temp oleju

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Masz rację, trochę zamotałem, co wynika z mojej nie wiedzy. Poprostu temperatura oleju waha się w takich wartościach jak napisałem w temacie. Temperatura silnika dochodzi max do 90-91 z tego co widzę po wskaźniku, ale właśnie podczas jazdy z prędkościami mniejszymi niż 100km/h potrafi spaść na oko według skali do jakiś 80 stopni. 

Pytanie brzmi czy jest się czym martwić i czy termostat nadaje się już tylko do wymiany? 

Edytowane przez Bartman1905

Opublikowano

jeśli temp silnika spada do 80 stopni przy aktualnych temperaturach może to być termostat chyba że jedziesz z dużej góry bez obciążenia to trochę spadnie...

dziwi mnie że piszesz 91stopni, zawsze u mnie jest równo 90  (oczywiście na wskaźniku bo w realu troszkę się waha) zarówno w a4 b8 jaki i Q5

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

A czy to normalna sprawa że temp oleju dochodzi do takich wartości? 

Opublikowano

temp pracy oleju jest zazwyczaj wyższa niż silnika

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Jak dajesz w piec temp. oleju nawet 115-120°C może osiągnąć. 

Opublikowano

kolego juz to przerabialem jak kupilem 6 lat temu moje auto do dzisiaj w piwnicy mam drugi termostat ktory kupilem one tak maja to nie 1,9 tdi wszystko ok jak pojedziesz autostrada  brdzie 90 STOPNI ale jak zjedziesz na parking lub do miasta to spadnie do 80 STOPNI a z olejem jest tak samo jak bedziesz butowal to dojdzie nawet do 120 nie zawracaj sobie glowy  chyba ze na autostradxie nie dochodzi do 90 

Opublikowano
  • Autor

No to właśnie na autostradzie normalnie jest 90 stopni, problem pojawia się po zjeździe, tak jak piszesz, w mieście lub przy mniejszych prędkościach. To w takim razie wymieniać? Czy się nie przejmować? 

Opublikowano

Nic nie wymieniać, poliftowe tak mają. Też szukałem rozwiązania i wymieniłem dwa termostaty i czujnik, zgodnie z propozycją wielu. Nic się nie zmieniło.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.