Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlanie mapy na zegarach


eazy71

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, były już. Tryb wyświetlania mogę zmieniać bez problemu, jednak w nawigacji widzę jedynie kompas ulubione, ostatnie cele (pomimo adaptacji pod wyświetlanie map)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vcds, OEM jak i chinol, efekt jest ten sam: brak opcji mapa, brak wskazówek nawigacji, gdzieś czytałem o przypadku, że po jednorazowym podpięciu Android Auto już zawsze zostaje tylko kompas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Kompas wyświetla tylko gdy masz podpięty telefon i uruchomiony AA. Po odłączeni wracanormalnie do widoku mapek z nawigacji stacjonarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak sobie poradzić, Robił się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem mapki VCDSem, funkcja w menu pojawiła się dopiero po zamknięciu i odczekaniu chwili. 

Co ciekawe mapa nie znika po podłączeniu telefonu i AA. 😉

Update:
Mapka znika po odpaleniu nawigacji AA, po zakończeniu kierowania również się już nie pojawia. Wymagane odłączenie i podłączenie telefonu.
Odpalenie nawigacji samochodowej nie jest blokowane przez AA, można jechać na ekranie miedzy zegarami, mając AA na głównym. Ta opcja nie ma wiekszego sensu mając google maps. 

Edytowane przez M4R1O
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem ustawić mapę między zegarami. Jestem zielony, coś tam już kodowałem. Vcds. 

Jak znaleźć to w adaptacji 10 ? Rozwija się lista i nie wiem w co wejść? Pierwsze komunikaty są po polsku późnej po angielsku. Jak znaleźć to po niżej i wejść w to i zakodować?

 

[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)

[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming

[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264

[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 17:36, Muskel1 napisał(a):

Masz kierownice multifunkcyjną plus?

Czy na takiej kierownicy da się zakodować właśnie te mapy między

IMG_2930.jpeg.6da134a60ed15a9d9e66e4c128b21cde.jpeg

Edytowane przez ZiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest podstawowa multifunkcja. Do map potrzebna jest multifunkcja plus. Ten FIS między zegarami jest także niewłaściwy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 17:36, Muskel1 napisał(a):

Masz kierownice multifunkcyjną plus?

Tak, mam kierownice multifunkcyjna tak jak na foto. (Bez virtual cockpit). 

 

Screenshot_20240104_082020_Chrome.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w sterownik 5F, następnie w adaptacje. Otworzy się okno, po otwarciu zakładki pokaże się długa lista ze wszystkimi adaptacjami. Albo scrolujesz w dół i wyszukujesz każdą z wymienionych niżej adaptacji z osobna i zmieniasz jej wartość na podaną niżej, albo wpisujesz w oknie wyszukiwania daną adaptację i wtedy pokazuje tylko adaptacje zawierające wpisany wyraz w nazwie.

 

Wyszukujesz następujące adaptacje i zmieniasz ich wartość na nową podaną niżej:

 

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" - zmieniasz ją na  MOST_streaming.

 

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode - zmieniasz ją na H264.

 

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution - zmieniasz ją na  resolution_1

 

 

Po wszystkich zmianach wychodzisz ze sterownika, rozłączasz się, zaryglowujesz auto pilotem na 15 min aby sterowniki uśpiły się, lub przeprowadzasz reboot jednostki MMF.

 

Widok mapy na FISie przełączasz przyciskami na kieriwnicy MUFU (stąd pytanie czy taką masz, bo bez niej nie da rady).

 

 

 

Screenshot_20240104_084151_YouTube.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.  Przycisk mam, także będę działał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...