Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Bierze olej (brak widocznych objawaów)


BenBenedek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem. A4 B7, 2007 rok, 1,9 TDI, przebieg 360 tys.
Od ok 3 lat leje Millers LONGLIFE 5W40. Do tej pory od wymiany do wymiany nie brał ani grama, teraz od ok 2-3 mieś. zaczął brać, dokładnie na ok 400 km, ok pół litra. 


Brak kopcenia, ani na szaro, niebiesko czy czarno. Nie kopci przy zapalaniu na zimnym. Brak widocznych śladów oleju na wydechu.
Brak śladów oleju w wężu do intercoolera (śladowe ilości), brak oleju w wężu od odmy.
Oczywiście brak wycieków, jedynie na co zwróciłem uwagę to podskakujący korek wlewu oleju, oraz lekkie dymienie z bagnetu (ale podobno w tych silnikach tak ma być).
Może ktoś ma jakiś pomysł, albo miał podobny przypadek.

Edytowane przez BenBenedek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś con napisałem, pół litra na 400 km czyli litr na 800 km.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź konsystencję ( gęstość ) oleju, najlepiej na zimnym , porównując go w tej samej temperaturze z innym , najlepiej tej samej klasy olejem.

Może być że olej napędowy leje się do skrzyni korbowej , a jak już jest mocno rozrzedzony to zaczyna być spalany w dużych ilościach :whistling:

W normalnych warunkach silnik nie powinien tak nagle zwiększyć zużycia oleju , chyba że w międzyczasie motorówka została zdrowo przegrzana albo było jechane bez lub z bardzo małą ilością oleju :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo, że zostało mi 5 tyś do wymiany, wymieniłem na nowy, zobaczę teraz. 

Raczej nie przegrzalem, jeżdżę spokojnie. Zdążyło sie, że kontrolna od oleju mi się zapaliła o niskim stanie ale od razu dolałem. 

Edytowane przez BenBenedek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...