Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Czujnik temperatury oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie związane z czujnikiem.

Dołożyłem do zegarów 2 dodatkowe wskaźniki olej + ładowanie

Po pierwsze, jaki model powinien być do autka z zegarami ładowania i temperatury oleju. 1 stykowy czy 2 stykowy ???

Po 2 czy po podłaczeniu czujnika 2 przewodowego 1 przewód od czujnika do wskażnika a 2 na mase ???

Czy czujnik 1 stykowy będzie działał ???

Do wskażnika plus po zapłonie, masa, i sygnał z czujnika, i powinno pokazywac temp ???

Opublikowano

tez bym chciał to uruchomić jak sie czegoś dowiesz jak to zrobić to wrzuć na forum i daj znać :good:

Opublikowano

czujnik masowy 1 przewodowy, wykręcasz imbus z podstawy filtra i wkręcasz czujnik. Przewód idzie bezpośrednio do zegara.

czujnik w intercars kosztuje grosze.

Opublikowano

ja zrobilem i dziala :good::tongue4:

Opublikowano

Panowie a jaką macie tą temperaturę oleju

Opublikowano

okolo 90st

Opublikowano

ja zrobilem i dziala :good::tongue4:

to napisz jakie kale co jak i gdzie tutaj to będziemy mieli łatwiej :notworthy:
Opublikowano

Ja zrobiłem to tak :wymontowałem podstawę filtra oleju tam gdzie jest miejsce na czujnik wziąłem wiertarkę i rozwierciłem wszystko wydmuchałem poskręcałem(zalecam nowy oring pod chodniczką oleju) i podłączyłem Przewód doprowadziłem do zegara (pin 1 w czarnej kostce) i wszystko działa temperatura przy ostrym deptaniu dochodzi do 110 stopni

Opublikowano

ja też zamierzam się za to zabrać, powiedzcie tylko gdzie jest miejsce na ten czujnik? po co wykręcać filtr oleju - nie rozumiem

Opublikowano

Miejsce na czujnik jest w podstawie filtra oleju i dla tego trzeba odkręcić filtr oleju i podstawe filtra oleju żeby ją rozwiercić i wkręcić czujnik

Opublikowano

tzn musze sobie darowac teraz bo wycieknie olej, najlepiej to chyba robić przy wymianie oleju tak?? myślałem że gdzieś z boku się wkręca ten czujnik

Opublikowano

U mnie było już miejsce na niego zaślepione śrubką imbusową bez łba.

Sprawdź i sie przekonasz.

Jak silnik będzie zimny to olej nie ma prawa wyciec bo będzie w misce.

Ewentualnie z filtra może trochę pocieknąć przy odkręcaniu.

Opublikowano

U mnie było już miejsce na niego zaślepione śrubką imbusową bez łba.

Sprawdź i sie przekonasz.

Jak silnik będzie zimny to olej nie ma prawa wyciec bo będzie w misce.

Ewentualnie z filtra może trochę pocieknąć przy odkręcaniu.

kurde szkoda że nikt fotki nie ma :naughty:

tzn. ten czujnik jest pod filtrem oleju? czy gdzieś z boku?

Opublikowano

fotkę mogę zrobić ja miałem oryginalne miejsce i to nawet nie musiałem nic rozbierać w podstawie filtra jest miejsce z gwintem na ten czujnik i jest tak zrobione ze czujnik nie ma kontaktu z olejem tylko jest wkręcony w podstawę (obudowę) filtra u mnie temperatura wczoraj wahała sie od 100 do 115*C jeszcze nie miałem 120 ale czytałem na forum ze to normalne jest taką temperaturke mieć

Opublikowano

U mnie zawsze dochodziło do 100 stopni. Ale jak butowałem dłużej i auto przez dłuższy czas było trzymane na wysokich obrotach to przekraczało 120 stopni.

Opublikowano

tylko Wy chłopaki macie diseli, ciekawe czy w 1.6 będzie podobnie, jarek jak byś był pod autem to cyknij fote :wink4:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam. Czy taki czujnik może być http://moto.allegro.pl/item750061512_czujnik_temperatury_oleju_audi_80_b3_b4_100_a6_a4.html

Czy musi on mieć styk z olejem czy wystarczy go wkręcić w ten dodatkowy otwór w podstawie filtra oleju?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.