Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Logi / pytania / drżenie na wolnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Mam pytanie odnośnie logów z kanału nr 020, 026, 115, 118 i 003. 

Czy tak powinno być ? 

I niech ktoś mi powie czy przepływka nie powinna dawać większy wartości.

Szukam przyczyny drżenie silnika na wolnych obrotach, jeśli mógł bym prosić grupy do zrobienia pod tym kątem logów.

20201221_032411.jpg

20201221_033004.jpg

20201221_033203.jpg

20201221_040428.jpg

20201221_040714.jpg

20201221_040807.jpg

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano

Wrzucaj logi na serwer typu vaglogi.pl bo tego nie da się czytać. Poza tym logi parami po kasowaniu błędów 2+33 3+20 i 115+118. Pokaz grupy 90 i 93. Te silniki tak mają że drza na wolnych i czasem szkoda szukac dziury w całym. 

Opublikowano
  • Autor

002 + 003 + 032

https://log.tunezilla.com/s/jT0rMxAv

20 + 003

https://log.tunezilla.com/s/jwObruxk

115 + 118

https://log.tunezilla.com/s/eOd13EEs

090 + 093

https://log.tunezilla.com/s/h1C8skXK

 

z takich dziwnych objawów jakie zauważyłem to, na lpg czasem na dobrze rozgrzanym silniku potrafią obroty lekko przykucnąć i wracają do swojego poziomu.

Opublikowano
2 godziny temu, przem8 napisał:

Te silniki tak mają że drza na wolnych i czasem szkoda szukac dziury w całym. 

Potwierdzam, wystarczy musnąć delikatnie gaz tak aby obroty minimalnie się podniosły i nie ma żadnych drgań. Z pół roku temu wymieniłem obie poduszki pod silnikiem, jedna delikatnie była wylana i słychać było jak w niej się przelewa, druga była ok, jednak skoro już zakupiłem dwie to wymieniłem je. Myślałem że to od tego drży delikatnie, po wymianie nic się nie zmieniło tylko portfel lżejszy o prawie 1k zł.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
  • Autor

Przed zmianą poduszek drżał tylko na zimnym, teraz to juz na zimnym i ceplym, i w sumie też tak zależy jak leży. Bo czasem stoje i czuć leciutkie, a innym razem to na kierownicy masaż rąk mozna sobię robić :lol:

Opublikowano

A gdzie dynamiczny 2+33? Na jakim paliwie te logi? Robisz komplet na pb i na lpg tylko 2+33.

Opublikowano
  • Autor
LOG.TUNEZILLA.COM

tutaj mam chyba tylko na lpg, ale w wolnej chwili mogę zrobić tylko na pb

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano

Przepływka do wymiany, bo zaniża. Po tym logi do powtórki. 

Opublikowano
  • Autor

ok, a odnośnie logów 020 ?  w kwesti wyższych obrotów ? powinny pojawiać się tam takie wartości ? nie powinny być zera ?

Opublikowano

Powinny ale nie muszą, poza tym teraz masz niesprawne auto. 

Opublikowano
  • Autor

Ktoś się orientuje jakie odczyty powinna dawać przepływka przy około 5k obrotów ? 

Opublikowano

Teoretycznie około 120 dla serii.

Opublikowano

Patrzyłem przed chwilą na moje logi i u mnie przy dokładnie 5000 obr/min jest 123 g/s, przy odcięciu mam 140g/s. Silnik seria i z tego co koledzy oceniali tutaj na forum logi ma się dobrze.

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki za info. Kupiłem oryginalną przepływkę i dziś sprawdzę po pracy czy będzie różnica 

Opublikowano
  • Autor
LOG.TUNEZILLA.COM

nowy log z przepływką, powiem szczerze że troszkę niby lepiej to w logach wygląda ale szału nie ma.

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano

Jest znacznie lepiej. Logi na gazie pewnie patrząc po korektach?

Ile można pisać, że logi robi się na benzynie...

Opublikowano
  • Autor

Być może nie wrzuciłem tego pliku co powinienem. 

Zerknę w wolnej chwili, jak będę w domu.

Wiem że przez przypadek jedne zrobiłem na LPG a później ogarnąłem i zrobiłem tylko na pb.

Edytowane przez Mgxv2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.