Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilot centralnego zamka przestał działać


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nagle przestał mi działać pilot centralnego zamka.. Jakiś miesiąc temu padła mi bateria wymieniłem ją, zakodowalem, i pilot działał i nagle dzisiaj przestał działać, dioda na pilocie miga jak klikam guziki, próbowałem go też zakodować ale dalej nie działa. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat bo nie chcę zakładać nowego a tematyka podobna

Moje Audi B6 Avant nie otwiera ani nie zamyka się z pilota. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy zamyka i otwiera drzwi ale niestety nie z guzików. Czasami jest tak, że otworzę drzwi zaczynają mrugać awaryjne, ale po włożeniu kluczyka w stacyjkę i odpalenia auta przestają. Myślałem, że to bateria ale po wymianie jest to samo, próbowałem kodować ale nic się nie zmieniło. Jakieś pomysły? Dodam, że nie mam żadnego programu do auta typu vcds czy vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rryba napisał:

Odgrzeje trochę temat bo nie chcę zakładać nowego a tematyka podobna

Moje Audi B6 Avant nie otwiera ani nie zamyka się z pilota. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy zamyka i otwiera drzwi ale niestety nie z guzików. Czasami jest tak, że otworzę drzwi zaczynają mrugać awaryjne, ale po włożeniu kluczyka w stacyjkę i odpalenia auta przestają. Myślałem, że to bateria ale po wymianie jest to samo, próbowałem kodować ale nic się nie zmieniło. Jakieś pomysły? Dodam, że nie mam żadnego programu do auta typu vcds czy vag

Bez podpięcia auta pod vcds szkoda gdybać, być może MK pływa w wodzie, być może jest po prostu uszkodzony, być może piloty szlag trafił - ogarnij vcds bez tego ani rusz, no chyba że chcesz wymienić pół auta metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

Bez podpięcia auta pod vcds szkoda gdybać, być może MK pływa w wodzie, być może jest po prostu uszkodzony, być może piloty szlag trafił - ogarnij vcds bez tego ani rusz, no chyba że chcesz wymienić pół auta metodą prób i błędów.

Ok, poszukam kogoś z vcds-em po znajomych. Może ktoś ma. Może mój mechanik ma jakiegoś majstra co potrafi szukać takich rzeczy. Poszukam i będę grzebał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Udało się połączyć z MK ale wyskoczył komunikat typu key lost. Grzebać dalej w MK czy wymiana kluczyka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszał nigdy o komunikacie "key lost", ale może warto by spróbować dopisać ponownie kluczyki do MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez VCDS-a można go dopisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś metody:

1. Wsadzić kluczyk do stacyjki i włączyć zapłon

2. Wcisnąć na kluczyku "zamknij" następnie "otwórz"

3. Wyłączyć zapłon i wyjść kluczyk

??

Jeśli to nie pomoże to zostaje tylko vcds

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 16:27, Lukasz_mk2 napisał:

Trzeba by podłączyć vcds i sprawdzić czy MK widzi pilota

Nie mogę się połączyć wgl z sterownikiem zamka

IMG_20210214_143015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

Jakiego masz vcds'a?? Z jakim modułem się łączysz??

Z modułem zamka centralnego, to kolegi vcds to nie wiem jaki jest, ale z wszystkimi modułami łączy się bez problemu i kodowanie czy coś też działa, Tylko z modułem zamka centralnego nie mogę się połączyć, jakby go nie było… zepsuł się?

Edytowane przez Mietek2951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 16:28, Lukasz_mk2 napisał:

Masz się łączyć z modułem komfortu

Moduł komfortu nie reaguje na naciśnięcie przycisków w pilocie

IMG_20210220_182338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inny test.
Na zamkniętym uśpionym aucie, po upływie co najmniej kilkunastu minut...kiedy przycisk świateł awaryjnych też zgaśnie.
Zobacz czy naciśnięcie przycisku otwierania powoduje wybudzenie, oświeci diodę podświetlenia przycisku awaryjnych. 
To pokazuje komunikację pomiędzy autem a pilotem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, GreGoriO napisał:

Zrób inny test.
Na zamkniętym uśpionym aucie, po upływie co najmniej kilkunastu minut...kiedy przycisk świateł awaryjnych też zgaśnie.
Zobacz czy naciśnięcie przycisku otwierania powoduje wybudzenie, oświeci diodę podświetlenia przycisku awaryjnych. 
To pokazuje komunikację pomiędzy autem a pilotem.
 

Również nie podświetli, po naciśnięciu przycisku na pilocie jedynie świeci się dioda na nim ale jeśli chodzi o auto to nic a nic się nie zaświeci ani nie otworzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć nie otworzy.
Ale jeśli komunikacja jest sprawna to powinien chociaż wybudzić.
Wygląda na to, że moduł komfortu jednak nie widzi pilota/coś szwankuje. co pokazałeś w VAGcom
Sprawdzałeś czy przypadkiem moduł nie pływa?
podnieś wykładzinę pod fotelem kierowcy i zobacz jak wygląda moduł.
Inna sposób, to ponowne przypisanie pilota do MK.
Wybierz co dla ciebie łatwiejsze na obecną chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GreGoriO napisał:

Otworzyć nie otworzy.
Ale jeśli komunikacja jest sprawna to powinien chociaż wybudzić.
Wygląda na to, że moduł komfortu jednak nie widzi pilota/coś szwankuje. co pokazałeś w VAGcom
Sprawdzałeś czy przypadkiem moduł nie pływa?
podnieś wykładzinę pod fotelem kierowcy i zobacz jak wygląda moduł.
Inna sposób, to ponowne przypisanie pilota do MK.
Wybierz co dla ciebie łatwiejsze na obecną chwilę.

Dużo demontowania żeby zobaczyć czy moduł komfortu pływa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mietek2951 napisał:

Dużo demontowania żeby zobaczyć czy moduł komfortu pływa?

4 śruby od fotela, jedna śruba od podstopnicy i kilka zatrzasków na osłonach progu i słupka B półki nad nogami kierowcy nie trzeba demontować, ale po jej zdjęciu jest łatwiej (3 śruby) do fotela klucz spline 10 (jak dobrze pamiętam), do podstopnicy chyba krzyżak, a do półki klucz 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...