Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Brak mocy, wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,od niedawna jestem posiadaczem B6 1.9 TDI 130. Od jakiegoś tygodnia auto nie ma mocy nie idzie tak jak powinno a do tego czasami jakby odcinało turbinę i w chodzi w tryb awaryjny. Do tego zauważyłem dziś że wycieka olej, w ciągu tygodnia praktycznie cały. Wydaje mi się że wycieka gdzieś w okolicach rury od intercollera ( do tego wydaje mi się że jest trochę krzywo podpięta) ale w 100% nie mogę potwierdzić bo praktycznie cały jest zarzygany. I tutaj pytanie czy to.moze być powód spadku mocy że gdzieś jest nieszczelność i łapie lewe powietrze czy szukać dalej ? ( Nie wiem czy ma to zwiazek ale jak mierzyłem olej to trochę masła pod korkiem bylo) .Za kazda odpowiedź dziękuję.

IMG_20201208_152005743.jpg

Edytowane przez PiwkoRDW

Opublikowano

Na początek to sprawdź szczelność dolotu. Z masłem pod korkiem to wina raczej jazdy na krótkich odcinkach,po prostu się nie dogrzewa. A jak sprawa z termostatem? 

Opublikowano

Jeżeli wycieka Ci olej to na początek sprawdź turbine. Prawdopodobnie skończyła żywot. Nie uruchamiaj już auta bo rozwalisz silnik. Sprawdź wirnik w turbo Nie, jeżeli luz jest duży to turbina do roboty.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Lu-Gi napisał:

Na początek to sprawdź szczelność dolotu. Z masłem pod korkiem to wina raczej jazdy na krótkich odcinkach,po prostu się nie dogrzewa. A jak sprawa z termostatem? 

Po jakiś 10 km około nabiera to 90°  i trzyma temperaturę 

Opublikowano

Dokładnie, olej jak najbardziej pojawia się w miejscach gdzie występuje nieszczelność, ale nie to jest przyczyną "picia go" ....

Cały olej w ciągu tygodnia to ogromne ilości... jeśli dojdzie do rozbiegania silnika bo okaże się, że to turbo puszcza to nie będzie już tak kolorowo... 

Tak jak Dawid wyżej napisał, nie jeździć tylko na warsztat i diagnozować, czy są jakieś zewnętrzne wycieki, czy luz i olej w turbo...

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Dokładnie, olej jak najbardziej pojawia się w miejscach gdzie występuje nieszczelność, ale nie to jest przyczyną "picia go" ....

Cały olej w ciągu tygodnia to ogromne ilości... jeśli dojdzie do rozbiegania silnika bo okaże się, że to turbo puszcza to nie będzie już tak kolorowo... 

Tak jak Dawid wyżej napisał, nie jeździć tylko na warsztat i diagnozować, czy są jakieś zewnętrzne wycieki, czy luz i olej w turbo...

Dzisiaj oddany do mechanika 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 28.12.2020 o 16:47, PiwkoRDW napisał:

Dzisiaj oddany do mechanika 

wiesz już co było przyczyną twoich problemów???

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.01.2021 o 09:32, Lukasz_mk2 napisał:

wiesz już co było przyczyną twoich problemów???

Turbo do regeneracji i olej cieknacy z pokrywy zaworów 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.