Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Brak mocy, wyciek oleju


PiwkoRDW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna jestem posiadaczem B6 1.9 TDI 130. Od jakiegoś tygodnia auto nie ma mocy nie idzie tak jak powinno a do tego czasami jakby odcinało turbinę i w chodzi w tryb awaryjny. Do tego zauważyłem dziś że wycieka olej, w ciągu tygodnia praktycznie cały. Wydaje mi się że wycieka gdzieś w okolicach rury od intercollera ( do tego wydaje mi się że jest trochę krzywo podpięta) ale w 100% nie mogę potwierdzić bo praktycznie cały jest zarzygany. I tutaj pytanie czy to.moze być powód spadku mocy że gdzieś jest nieszczelność i łapie lewe powietrze czy szukać dalej ? ( Nie wiem czy ma to zwiazek ale jak mierzyłem olej to trochę masła pod korkiem bylo) .Za kazda odpowiedź dziękuję.

IMG_20201208_152005743.jpg

Edytowane przez PiwkoRDW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to sprawdź szczelność dolotu. Z masłem pod korkiem to wina raczej jazdy na krótkich odcinkach,po prostu się nie dogrzewa. A jak sprawa z termostatem? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wycieka Ci olej to na początek sprawdź turbine. Prawdopodobnie skończyła żywot. Nie uruchamiaj już auta bo rozwalisz silnik. Sprawdź wirnik w turbo Nie, jeżeli luz jest duży to turbina do roboty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lu-Gi napisał:

Na początek to sprawdź szczelność dolotu. Z masłem pod korkiem to wina raczej jazdy na krótkich odcinkach,po prostu się nie dogrzewa. A jak sprawa z termostatem? 

Po jakiś 10 km około nabiera to 90°  i trzyma temperaturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, olej jak najbardziej pojawia się w miejscach gdzie występuje nieszczelność, ale nie to jest przyczyną "picia go" ....

Cały olej w ciągu tygodnia to ogromne ilości... jeśli dojdzie do rozbiegania silnika bo okaże się, że to turbo puszcza to nie będzie już tak kolorowo... 

Tak jak Dawid wyżej napisał, nie jeździć tylko na warsztat i diagnozować, czy są jakieś zewnętrzne wycieki, czy luz i olej w turbo...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Dokładnie, olej jak najbardziej pojawia się w miejscach gdzie występuje nieszczelność, ale nie to jest przyczyną "picia go" ....

Cały olej w ciągu tygodnia to ogromne ilości... jeśli dojdzie do rozbiegania silnika bo okaże się, że to turbo puszcza to nie będzie już tak kolorowo... 

Tak jak Dawid wyżej napisał, nie jeździć tylko na warsztat i diagnozować, czy są jakieś zewnętrzne wycieki, czy luz i olej w turbo...

Dzisiaj oddany do mechanika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 16:47, PiwkoRDW napisał:

Dzisiaj oddany do mechanika 

wiesz już co było przyczyną twoich problemów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 09:32, Lukasz_mk2 napisał:

wiesz już co było przyczyną twoich problemów???

Turbo do regeneracji i olej cieknacy z pokrywy zaworów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...