Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kierownice w modelach B5 (1995-2000)


cdj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Chce kupic Audi A4 Avant model B5, w zdjeciach ogloszen aut uzywanych widnieja rozne kierownice :mysli:, na poczatku myslalem ze to zalezy od rocznika, ale po dalszej analizie :kox: (ogloszeniowej) stwierdzilem ze takie same kierownice istnieja w modelach z np 1998. Prosze rozwiac moje watpliwosci :disgust: co do kierownuicy nr 1,2,3 :>

kierownice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to chyba w starszych

2 to wiadomo S

3 w poliftach przynajmniej tak mi się wydaje na zdięciu też po lift, budzik do 260, wysuwany stojak na napoje, ja np mam po lifta i tez mam taką tylko, że skórzaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze 1 wychodzila do 98 przed liftem

2. s line?

3. 80-tka b4 :mysli: prawdopodobnie przelozona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Pulpit

1:starsze modele przedliftowe

2:od S (ale spotykana też w samochodach nie S-line)

3:modele poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica nr 2 mogla wystepowac w roczniku z 1997?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kierownica przedliftowa

2. Kierownica od eSy (nie było w B5 czegoś takiego jak S-Line)

3. Kierownica poliftowa

A to stwierdzenie że kierownica od 80 to już całkiem :gwizdanie:

Czy kierownica nr 2 mogla wystepowac w roczniku z 1997?

Mogła zależało to od wyposażenia. Tylko lekko mogła sie różnić bo są dwa rodzaje, ze względu na duży i mały wieloklin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taka miałem - ale z tego co wiem to sobie poprzedni właściciel przekładał ( rocznik miałem 96 ale z jakiego on zakupił :mysli: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

tak jak Ci koledzy pisali 1 to przed liftem a 3 po lifcie a jeżeli chodzi o 2 to jest z pakietu S-Line i ja takowy np posiadam a S4 nie jeżdze :tongue4: i jest t możliwe w roczniku 97... bo po focie nawet widać że licznik przed liftem...

pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli chodzi o 2 to jest z pakietu S-Line i ja takowy np posiadam a S4 nie jeżdze :tongue4:

Nieprawda, pakietu S-Line w B5 nie było. A taka kierownica była jako dodatkowe wyposażenie za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnej nazwy pakietu S-Line nie było ale mozna było wybrac w opcji:

- kirownice od S-ki

- biegałkę od S-ki

- sportowe siedzienia

- zawieszenie 1BE

i to była namiastka S-Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie od kiedy taka kierownica nr 2 "od S-ki" wychodzila na rynku?

czesto zdarza sie ze w komisach zamieniaja kierownice zamiast wynienic poduszke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie od kiedy taka kierownica nr 2 "od S-ki" wychodzila na rynku?

czesto zdarza sie ze w komisach zamieniaja kierownice zamiast wynienic poduszke?

Od początku bodajże.

Ja mam z 95r. i mam taką kierę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka kierownica ,a mam rocznik 1998 :good: podejrzewam że zakładano ją po pierwszym lifcie ,czyli od końca 1997 roku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się różnią wieloklinem. Po lifcie były z dużym, np. nr. 3 (nie pamiętam dokładnie ile ale coś ponad 20mm), a nr. 1 jest kierownicą przedliftową. Jeżeli chcesz kupić nr.2 szukaj z małym wieloklinem (chyba 17mm albo 18mm nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się różnią wieloklinem. Po lifcie były z dużym, np. nr. 3 (nie pamiętam dokładnie ile ale coś ponad 20mm), a nr. 1 jest kierownicą przedliftową. Jeżeli chcesz kupić nr.2 szukaj z małym wieloklinem (chyba 17mm albo 18mm nie pamiętam)

O kierownicach od eSy było dużo na forum. Wystarczy :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera nr 2 wychodzila raczej po tzw. 1szym lifcie ( jak zmienil sie wieloklin). przedliftowa kierownica od esy roznila sie od nr 2 nie tylko rozmiarem wieloklinu ale i ksztaltem AIRBAGA a co za tym idzie ksztaltem kierownicy w miejscu jego osadzenia (poliftowego aira nie da sie spasowac do przedliftowej kiery i na odwrot).

tak wyglada esa przedliftowa:

http://moto.allegro.pl/item600149260_kierownica_audi_a6_c4_s_line.html

roznice widac golym okiem

eskakiera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy z tym "nr3 to chyba B4"??? w b4 i starszych a6 byla kiera podobna do nr 1 a od 95r (b4 avant i a6) byly takie jak nr1.

Kolego ja mam A4 95rok 1.8T i mam kierownice nr 2.

wiec masz ja dolozona bo w modelach przedliftowtch nie bylo kierownic od esy poliftowych :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy z tym "nr3 to chyba B4"??? w b4 i starszych a6 byla kiera podobna do nr 1 a od 95r (b4 avant i a6) byly takie jak nr1.

Zgadza się, była podobna do pierwszej ale bardziej wklęsła. A co do eSowych widzę że jest dużo wątpliwości. Więc: wychodziły one jako dodatkowe wyposażenie praktycznie od początku produkcji A4. Przy czym przedliftowe były na mały wieloklin a po 2 lifcie na duży. Co do 1 liftu to różnie tu bywało. Te na mały wieloklin można rozpoznać po tym że na poduszce dookoła OOOO są takie kółka wgłębienia. Natomiast eSowa kierownica na duży wieloklin ma poduszkę taką jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...