Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak swiateł drogowych Audi A4/B6 Cabrio


DamianPogoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem ze światłami drogowymi w Audi A4 B6 Cabrio . Tylne światła normlanie normlanie się świeca tylko nie działa przód. Sprawdzając żarówki zauważyłem że kable są sparciałe, kupiłem nowe reflektory i problem nadal występuje, dzisiaj podmieniłem Mce i nadal brak swiateł. Mce mam w wersji F, nie robiłem kodowania bo nie mam VAGa ale z tego co czytałem to powinny światła się świecić, tył normalnie działa na tym Mce. Bezpieczników 20 i 21 nie ma do swiateł, kontrolka spalonych świateł pokazuje spalone żarówki. Jeżeli działa tył to wylacznik jest sprawny? Gdzie mogę szukać przyczyny? Kable, wtyczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cabrio były inne mce. Musisz wszawić mce przeznaczone do cabrio. Zakodowanie mce to też podstawa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć VAGa, sprawdzić błędy, sprawdź też nr włącznika jaki masz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał:

Do cabrio były inne mce. Musisz wszawić mce przeznaczone do cabrio. Zakodowanie mce to też podstawa. 

Mam Mce z tym samym numerem czyli chyba jest dobre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

Podpiąć VAGa, sprawdzić błędy, sprawdź też nr włącznika jaki masz. 

 

Taki mam włącznik ale jak świeci tył to chyba nie jest to wina włącznika? 

IMG_20201231_081126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest ten sam numer to mce jest dobry. Musisz go odpowiednio zakodować. Masz xenon czy halogen?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że MCE było to samo: 

F/G/D

Masz lusterko fotochrom czy zwykłe ? ? ? Jakiś przełącznik CLH ? To są lampy zwykłe czy xenonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Skoro jest ten sam numer to mce jest dobry. Musisz go odpowiednio zakodować. Masz xenon czy halogen?

Halogen, nie ma teraz możliwości podpięcie do VAGa. Jaki polecacie nie drogi Vag? Najlepiej będzie jak sobie kupię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Wychodzi, że MCE było to samo: 

F/G/D

Masz lusterko fotochrom czy zwykłe ? ? ? Jakiś przełącznik CLH ? To są lampy zwykłe czy xenonowe ?

Co to przełącznik CLH? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci się pobawić zanim przyjdzie interfejs to możesz na próbę dać 12V na pin odpowiedzialny za długie światła w kostce od MCE i sprawdzisz czy żarówka świeci...

Wtyczka 23pin:

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

jak zaświeci to cis nie tak od strony włącznika/mce

jak nie zaświeci to przy lampie trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie, jak dochodzi to jakiś problem z masą może, samą żarówką, stykami...

jak nie dochodzi napięcie to szukać przerwy w obwodzie...

to tak najprostszą drogą dedukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DamianPogoda napisał:

Co to przełącznik CLH? 

Coming Home & Leaving Home

Funkcja aktywująca światła po otwarciu lub zamknięciu auta. Tzw. doprowadzanie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamil-vag napisał:

Zamówiony kabel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil-vag napisał:

Jak chce Ci się pobawić zanim przyjdzie interfejs to możesz na próbę dać 12V na pin odpowiedzialny za długie światła w kostce od MCE i sprawdzisz czy żarówka świeci...

Wtyczka 23pin:

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

jak zaświeci to cis nie tak od strony włącznika/mce

jak nie zaświeci to przy lampie trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie, jak dochodzi to jakiś problem z masą może, samą żarówką, stykami...

jak nie dochodzi napięcie to szukać przerwy w obwodzie...

to tak najprostszą drogą dedukcji...

Oczywiście się pobawię bo jestem ciekawski jeżeli chodzi o takie rzeczy. Jutro sprawdzę Twój sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz sprawdziłem i instalacja od MCE jest ok. Po zapodaniu napięcia na piny 16 i 18 lampy świecą. Czyli zostaje kodowanie MCE ale tutaj czekam aż mi kabelek przyjdzie lub przełącznik. Ma ktoś rozpiskę wyprowadzeń mojego przełącznika? Chciałbym pomijając ten włącznik podać napięcie na odpowiednie piny żeby sprawdzić czy mam zamawiać przełącznik czy czekać aż przyjdzie kabel i zakodować MCE. Chociaż tył i przód swiateł drogowych pewnie jest zasilany z jednego pinu wyłącznika? 

Edytowane przez DamianPogoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kamil-vag napisał:

Daj rok auta i symbol silnika to Ci podeślę schemat

Z góry bardzo dziękuję, Audi a4 b6 Cabrio silnik 2.4 170km BDV, 2004rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę schemat, przecież długie nie są przez włącznik świateł a z manetki... manetka daje impuls na moduł kiery a ten leci po can do mce i wyzwala długie...

Więc raczej trzeba by tu spróbować pobawić się manetką... jak ciągniesz do siebie na mignięcie to działają długie ? ? ? 

Włącznik masz właściwy w wersji high, więc to chyba nie jego wina... 

Spróbuj wyczyścić styki, parę razy wpiąć/wpiąć...

Jakbyś miał VCDS było by pewnie w blokach MCE można podejrzeć czy w kolumnie kiery czy aktywujesz długie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Tak patrzę schemat, przecież długie nie są przez włącznik świateł a z manetki... manetka daje impuls na moduł kiery a ten leci po can do mce i wyzwala długie...

Więc raczej trzeba by tu spróbować pobawić się manetką... jak ciągniesz do siebie na mignięcie to działają długie ? ? ? 

Włącznik masz właściwy w wersji high, więc to chyba nie jego wina... 

Spróbuj wyczyścić styki, parę razy wpiąć/wpiąć...

Jakbyś miał VCDS było by pewnie w blokach MCE można podejrzeć czy w kolumnie kiery czy aktywujesz długie...

Pomogło wyczyszczenie styków ?‍♂️

Dziękuję bardzo za pomoc, przynajmniej mam całe oświetlenie Audi w jednym palcu??

Ściągnąłem sobie Else, zamówiłem kabel, wymieniłem reflektory i kupiłem MCE

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko bo od czasu jak kupiłem auto świeci mi kontrolka spalonej żarówki ale wszystkie światła działają czy to może być wina wymienionych lamp tylnych z b7? Albo dynamicznych kierunkowskazów led? Wszystkie żarówki są Osram albo Philips super white i o zwiększonej sile światła ale to chyba nie powinno mieć wpływu na błąd 

Edytowane przez DamianPogoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ledach będziesz zawsze miał błąd jeżeli nie zastosujesz odpowiednich rezystorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...