Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t BEX quattro dwumasa


damian_27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

czy do a4 b6 1.8t BEX quattro pasuje tylko i wyłączenie dwumasa o numerach katalogowych 415035010? nie ma jakiegoś zamiennika który by pasował?

do innych oznaczeń silnika dwumasy o wiele tańsze :shock3: 

a do mojego najtańsza na alledrogo 1700 zł, w hurtowniach ceny za LUK'a od 2 tysięcy :doh:

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Kraków - KOŁO DWUMASOWE LUK AUDI A4 1.8, na Allegro.pl, za 1692,61 zł w kategorii {Układ napędowy} - {Sprzęgła}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9943158239? Radość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć podchodzi dwumas z AWX. 

 

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, R4xx napisał:

Ponoć podchodzi dwumas z AWX. 

Dzięki za odpowiedź, napisałem już do kolegi na PW co i jak.

U siebie sprzęgło wymieniałem ok. rok temu i wsadzałem oryginał z 1.8t BEX, dwumasa wyglądała okey więc ją zostawiłem ale teraz dała o sobie znać.

Po wyjęciu skrzyni sprzęgło wygląda dobrze, praktycznie nie zużyte. I tutaj się pojawia pytanie czy właśnie sam dwumas z AWX by podszedł bez sprzęgła... 

 

Teraz, dayd_4 napisał:

Co ci się dzieje, że chcesz wymieniać koło dwumasowe?

 

Dwumas się zapiekł, dosłownie stanął dęba. 

 

 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o zestawie z AWXa, z tego co ja się interesowałem tym tematem, pasuje bez problemu i przenosi większy moment. Sam się nie zdecydowałem na AWX przy wymianie, tylko z braku czasu. Trzeba było szybko składać, a za późno się dowiedziałem o tej możliwości.

Jaki masz przebieg, coś zrobiłeś z autem, że tak się stało, czy po prostu? Jakie miałeś objawy?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dayd_4 napisał:

Poczytaj sobie o zestawie z AWXa, z tego co ja się interesowałem tym tematem, pasuje bez problemu i przenosi większy moment. Sam się nie zdecydowałem na AWX przy wymianie, tylko z braku czasu. Trzeba było szybko składać, a za późno się dowiedziałem o tej możliwości.

Jaki masz przebieg, coś zrobiłeś z autem, że tak się stało, czy po prostu? Jakie miałeś objawy?

Pozdr.

Auto ma wgraną mapę, nie traktowałem go też zbyt łagodnie przez prawie 4 lata odkąd go mam,  przebieg samochodu w tym momencie ok. 270 tysięcy. Ja nim zrobiłem ok. 100 tysięcy. Objaw był taki, że był głośny hałas przy zmianie biegów i na biegu jałowym, takie terkotanie. Po zrzuceniu skrzyni dwumas zapieczony, ruszyć się z miejsca nie chciał. 

 

3 minuty temu, DarekS4 napisał:

AWX pasuje P&P

 

Czyli jeśli sprzęgło zmieniałem kilka miesięcy temu to je sobie mogę zostawić i ładować na to dwumas z AWX bez przeróbek? kurdę to byłoby pięknie, parę stówek w kieszeni. 

Muszę jeszcze odszukać jakiś oryginalny numer tego dwumasu z AWX. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o całym kmpl z AWX. Nie porównywałem dwóch zestawów. Ale ostatnio takie do BEXa montowaliśmy i lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrze byłoby, żeby ktoś, kto taki zabieg na swoim samochodzie zrobił, pochwalił się jak to po czasie wygląda.

Np. @r7adek ma już w tym temacie pewien bagaż doświadczeń :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu tematów wychodzi na to, że muszę zmienić niestety komplet sprzęgło + koło dwumasowe jeśli chcę z AWX, pasuje p&p, 

oznaczenie zestawu 600004000

komplet przykładowy:

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Warszawa - ORYGINALNE SPRZĘGŁO + KOŁO DWUMASOWE LUK 600004000, na Allegro.pl, za 1589 zł w kategorii {Układ napędowy} - {Sprzęgła}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę...

 

Cóż, internes i tak się opłaca, bo za sam dwumas do BEXA zapłaciłbym najmniej 1700 zł. Natomiast tutaj przy okazji pyknie jeszcze sprzęgło nówka.

Kurde żeby to tylko było tak pięknie jak chłopaki na forum opisują;)

 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, R4xx napisał:

Myślę, że dobrze byłoby, żeby ktoś, kto taki zabieg na swoim samochodzie zrobił, pochwalił się jak to po czasie wygląda.

Np. @r7adek ma już w tym temacie pewien bagaż doświadczeń :decayed:

Po prawie 2 latach wszystko jest ok, nadal jeżdżę i nic nie robiłem, poprawiałem. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, r7adek napisał:

Po prawie 2 latach wszystko jest ok, nadal jeżdżę i nic nie robiłem, poprawiałem. 

Czyli nie ma się czego obawiać i nad czym zastanawiać. Jakieś niespodzianki podczas montażu? 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B6 Avant ośkę z BEXEM, dziwnie się rusza z jedynki, nie można tak ładnie płynnie ruszyć jak to powinno być z dwumasą tylko tak delikatnie poszarpuje.

Czy to bedzie padnieta dwumas czy tylko sprzęgło ?

 

Można aplikować zestaw od AWX bez problemu ? Wytrzymalsze będzie niż typowo do BEXA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 18:26, szydlos007 napisał:

Mam B6 Avant ośkę z BEXEM, dziwnie się rusza z jedynki, nie można tak ładnie płynnie ruszyć jak to powinno być z dwumasą tylko tak delikatnie poszarpuje.

Czy to bedzie padnieta dwumas czy tylko sprzęgło ?

 

Można aplikować zestaw od AWX bez problemu ? Wytrzymalsze będzie niż typowo do BEXA ?

2 osoby wyżej potwierdziły, że pasuje. Jeszcze autor tematu miał się wypowiedzieć po montażu tego sprzęgła u siebie, ale przepadł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 18:26, szydlos007 napisał:

Można aplikować zestaw od AWX bez problemu ? Wytrzymalsze będzie niż typowo do BEXA ?

Czy będzie wytrzymalsze tego nie wiem, natomiast pasuje p&p - oczywiście przy wymianie całego kompletu sprzęgło + dwumas. Trochę kasy idzie zaoszczędzić, jakieś 800-900 zł. 

Robione 3 tygodnie temu u mnie. 

 

W dniu 29.01.2021 o 23:45, R4xx napisał:

2 osoby wyżej potwierdziły, że pasuje. Jeszcze autor tematu miał się wypowiedzieć po montażu tego sprzęgła u siebie, ale przepadł. 

Wybacz kolego, byłem zajęty upalaniem nowego zestawu. :banan::evil2:

Edytowane przez damian_27
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że uzyskaliśmy potwierdzenie :cwaniak:

Teraz nie ma żadnych wątpliwości. Wkładać i jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...