Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kłopoty z immobilizerem


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na w/w temat jak to ma miejsce w przyp B5 odnosnie rozebrania ukł kierowniczego i dostania sie do immobilizera.

U mnie jak miga nie pali i odwrotnie i nie wiem czy jak pojade na VAG-a to co mi moze "fachman" powiedziec co by mnie nie naciagnol na koszty. Czy to moze kwalifikowac sie pod wymiane immo? Czy moze wystarczy czyszczenie jakichs styków lub wykasowanie samych błedow? Co doradzacie Panowie.

Szukalem podobnych watkow ale tak jest napisane nie do konca jasno odnosnie B6.

Pozdrawiam i dzieki za ew. odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno i wyraźnie:

SPRAWDŹ cewkę na stacyjce.

Zczytuje ona bezstykowo transponder w kluczyku i przesyła tę informację do licznika.

Zasada działania jest taka sama jak w B5

Rozumiem ze sprawdzic to mam tak samo( przy uzyciu tego samego sprzetu) jak jest to opisane w B5 i znajde ją (cewke) tez w tym samym miejscu co w B5 ale czy rozebranie plastikow aby sie tam dostac jest takie samo bo nie chcial bym cos urwać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od VAGOWANIA.

Niepotrzebnie się narozbierasz.

Próbowałeś drugiego kluczyka? Taki sam efekt?

Tak taki sam efekt i jest tak ze po 3-5 razach przekręcenia kluczykiem kontrolka juz nie miga i pali od strzała.

Byłem teraz u goscia co robi z autam z grupy VW/Audi i tam maja VAG lecz terminy długie i gadał cos o programowaniu kluczyka ale przeciez jak by sie rozprogramowal to by wogole nie palil ja tak mysle

Ale chyba pierwsze pojade na VAg do kogos a potem jak juz padnie jakas diagnoza to bede zastanawial sie.Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek popraw luty na cewce i konektorze od niej.

Ponowne programowanie transponderów może tylko uśpić usterkę na kilka tygodni.

Czy do tego tez potrzebuje rozebrania kilku czesci oraz kierownicy? Jezeli nie to gdzie to znajde i co musze odkrecic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pytań zadajesz. Jak nie czujesz sie na siłach to oddaj to w ręce dobrego elektryka.

Sam możesz tylko narobić biedy :)

Tak zrobie na poczatek.

Dzieki za info

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 12:36_________________________________________________Witam

Dzisiaj bylem w ASO Autospecial w Krakowie i przeczyscili mi styki i pare rzeczy.Zobaczymy czy problemy sie powtorzą. Cena za usluge 160 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy jak to z tym immo jest naprawde....Moja audika z konca 2003-modelowo 2004 nie ma zadnej kontrolki dotyczacej immo. w poprzedniej A6stce mialem normalnie autko z kluczykiem na desce...a tu nie mam nic. Po rzekrceniu kluczyka pojawa mi sie jedynie inonka: czerwona aku i ikonka elektryki silnika-pomaranczowa. nie mam zadnej z kluczykiem. nawet jak podlacze vaga i sprawdze posiadane ikonki to klucza ni ma :/ wydaje mi sie ze w takim autku jak A4 immo powinno byc w seriiiii....a tu taka niespodzianka....czyzbym nie miał??? nie mam plastikowego kluczyka wiec nie mam jak sprawdzis czy bez korpusu odpale autko... Moze Wy wiece jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy jak to z tym immo jest naprawde....Moja audika z konca 2003-modelowo 2004 nie ma zadnej kontrolki dotyczacej immo. w poprzedniej A6stce mialem normalnie autko z kluczykiem na desce...a tu nie mam nic. Po rzekrceniu kluczyka pojawa mi sie jedynie inonka: czerwona aku i ikonka elektryki silnika-pomaranczowa. nie mam zadnej z kluczykiem. nawet jak podlacze vaga i sprawdze posiadane ikonki to klucza ni ma :/ wydaje mi sie ze w takim autku jak A4 immo powinno byc w seriiiii....a tu taka niespodzianka....czyzbym nie miał??? nie mam plastikowego kluczyka wiec nie mam jak sprawdzis czy bez korpusu odpale autko... Moze Wy wiece jak to jest?

jak masz jakies problem z imo to jedz do aso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy jak to z tym immo jest naprawde....Moja audika z konca 2003-modelowo 2004 nie ma zadnej kontrolki dotyczacej immo. w poprzedniej A6stce mialem normalnie autko z kluczykiem na desce...a tu nie mam nic. Po rzekrceniu kluczyka pojawa mi sie jedynie inonka: czerwona aku i ikonka elektryki silnika-pomaranczowa. nie mam zadnej z kluczykiem. nawet jak podlacze vaga i sprawdze posiadane ikonki to klucza ni ma :/ wydaje mi sie ze w takim autku jak A4 immo powinno byc w seriiiii....a tu taka niespodzianka....czyzbym nie miał??? nie mam plastikowego kluczyka wiec nie mam jak sprawdzis czy bez korpusu odpale autko... Moze Wy wiece jak to jest?

w a4 od 95 roku wzwyż każda miała IMO - może masz spaloną żarówkę

co to znaczy żę nie masz plastikowego klucza bo niebardzo rozumiem ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mu pewnie o wzor freza ktory sie dostaje do kluczykow on jest z plastiku mozesz nim otworzyc tylko auto

Dokłądnie tak jak piszesz...wroru nie mam...

Sprawdzalem zarowki...wszystkie wygladaja na ok.

Zreszta przy tescie vagiem instumentow i kontolek nie widzialem symbolu immo... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Od momentu jak założyłem ten temat i usłudze ASO na czyszczeniu immo nie miałem problemów. Od tygodnia sie pojawiają ale zawsze jak jest goraco. Wieczorem autko zapala ze miło. dzisiaj juz cierpliwość sie skończyła jak nie moglem odjechać z pod pracy i tam został na parkingu.

Moje pytanie czy ktos to ustrojstwo wymieniał i ile go kosztowało i czy bylo to w ASO. Musze to zrobic i ma działać na 100% bo jadę na Chorwacja a tam jest gorąco przez caly czas. A poza tym nie może tak byc bym auto zapalał za 10 próbą ( albo w ogóle jak dzisiaj) -muszę to zrobić a czasu mam mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiana na nowe kosztuje jakieś 1700 PLN i zwrot starego licznika w ASO.

Lub taniej gdzie indziej.

@Carlos: miałem w a3 z immo w liczniku dokładnie identyczne sytuacje jak w starych a4 z puszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak jak piszesz...wroru nie mam...

Sprawdzalem zarowki...wszystkie wygladaja na ok.

Zreszta przy tescie vagiem instumentow i kontolek nie widzialem symbolu immo... :/

To samo mam i ja. Poczytaj to:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=87194.0

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...