Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 AVF Sam przyśpiesza, nie reaguje na pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich dzisiaj na drodze zaskoczyła mnie bardzo niemiła sytuacja a mianowicie w trakcie wyprzedzania  na pełnym gazie  na drugim biegu obroty nagle samoczynnie poszły  na maxa i silnik pracował jakby się rozjechał, auto nie reagowalo zupełnie na pedał przyspieszenia ,dopiero gdy wyłączyłem zapłon w trakcie jazdy to obroty spadły. Dzieje się tak też na innych biegach w trakcie wyprzedzania auto samoczynnie do spiesza ile fabryka dała kompletnie nie raaguje na gaz. Może ktoś mi doradzi  co może być przyczyną. Prosze o jakieś podpowiedzi sugestie 

Po podloczeniu pod kompa wyskoczył 2 błędy 

17 instryments    01314

Oraz 

3 abs  18258

 

Opublikowano

Ogólnie to błędy mówią o braku komunikacji zegarow i ABSu z ECU czyli komputerem sterującym silnika, zobacz czy nie stoi woda w podszybiu, czy nie zalało obudowy komputera, sprawdź w vcds w blokach pomiarowych jak widzi wysterowanie pedalu gazu, czy idzie to płynnie... 

Opublikowano
  • Autor

Pedał sprawdziłem vcds niby ok. Na podszybiu sucho, ECU też. Wgrałem nową mapę lekko dłubnietą? i na razie jest ok i odpukać błędy zniknęły. 

Opublikowano

Dzisiaj oglądałem bardzo fajny filmik i szczerze ja bym sprawdził czy turbina nie dostaje oleju, bo pasuje to trochę do rozbiegania diesla...

Opublikowano
  • Autor

Też tak taka opcje  biorę pod uwagę. Ale jak by się rozbiegał to by się  raczej nie dało wyłączyć silnika wyłączając zapłon. Chyba że klapy gaszące z egr  odcinają dopływ powietrza ?

Opublikowano

Własnie próbowałem znaleźć czy mamy takie klapy, ale jakoś się nie dobiłem. Ktoś wie czy mamy? Ja sam chętnie bym sprawdził, bo kupiłem auto i lepiej będę się czuł jesli będę wiedział że klapy działają

Opublikowano

AVF/AWX/AVB - kapa jest zintegrowana z EGR, zaciąga je ramię gruszki na EGR, weź drugą osobę, niech zgasi auto a ty zobacz czy ramię gruszki się zaciąga...

20130318_131133.jpg.9e91e9fb77249f777e8e

Chodzi o to ramię na EGR, to ramię siłownika klapy gaszącej właśnie. Ma się wciągać po zgaszeniu silnika...

Opublikowano

kuurde, dziękuje CI bardzo, polecam innym również sprawdzić, dzisiaj na pewno się zobaczy

Opublikowano

ale turbinkę też radził bym sprawdzić czy nie ma w icku oleju bo bardzo podobne objawy miałem jak turbo puszczało olej, coś ale rozbieganie chwilowe i podejrzewam że jak wciągnął sobie te olej który tam był to efekt taki że już po chwili jest oki do czasu aż się znowu tam olejku nazbiera

Opublikowano
  • Autor

Wiem, turbo i cały dolot obowiązkowo do sprawdzenia i czyszczenia. 

Opublikowano

U mnie klapka ewidentnie pracuje, także jestem spokojniejszy co do rozbiegania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.