Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Lusterka zewnętrzne (elektryczne, podgrzewane) -> dołożenie fotochromu


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko odnośnie lusterek zewnętrznych - otóż mam funkcję samościemniania w lusterku wewnętrznym. Lusterka zewnętrzne mimo że posiadają elektrykę i podgrzewanie w/w funkcji nie mają. Próbuję znaleźć informację jakie elementy lusterka muszę wymienić aby dołożyc sobie samościemnianie na zewnątrz - zakładając że wiązka lusterka już taką opcję przewiduje (do lusterka wewnętrznego podłączony jest wtyk w którym jest komplet czyli 6 przewodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję znaleźć informację jakie elementy lusterka muszę wymienić aby dołożyc sobie samościemnianie na zewnątrz - zakładając że wiązka lusterka już taką opcję przewiduje (do lusterka wewnętrznego podłączony jest wtyk w którym jest komplet czyli 6 przewodów).

Napewno potrzebujesz szkła lusterek zewnętrznych fotochrom

Skoro wszystkie 6 PINów we wtyczce lusterka wewnętrznego są podłączone to znaczy że część instalacji do zewnętrznych lusterek jest pociągnięta fabrycznie i ciekawy jestem czy po zdjęciu szkiełek lusterek (obecnych bez fotochrom) nie lata gdzieś w lusterku wolna wtyczka ;) bo wtedy byłoby plug&play

Przy okazji czy ktos z was nie posiada zdjęcia dobrej rozdzielczości płyki (odwrotnej strony) lusterka zewnętrznego fotochrom chodzi mi głównie o zdjęcie wtyczki do podłaczenia fotochromu (ilość PINów, kolory przewodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.max tak myślałem że się dopiszesz :decayed: OK, postaram się dziś dobrać do lusterek i sprawdzić jak to rzeczywiście wygląda. Pstryknę foto, Ty zerkniesz i będziemy radzić co dalej...

Przy okazji czy ktos z was nie posiada zdjęcia dobrej rozdzielczości płyki (odwrotnej strony) lusterka zewnętrznego fotochrom chodzi mi głównie o zdjęcie wtyczki do podłaczenia fotochromu (ilość PINów, kolory przewodów)

Dołączam się do prośby - czy ktoś z forumowiczów ma fotochromy zewnętrzne?

[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 13:09_________________________________________________Sprawdziłem wiązkę u siebie - wygląda to tak:

wiazka1.jpg

wiazka2.jpg

down.jpg

up.jpg

Jeśli chodzi o zmianę na fotochrom to w moim przypadku wymianie podlega tylko wkład (cena w ASO ok.1000zł) i "najprawdopodobniej" jeszcze dodatkowe rezanie wiązki (w serwisie nie było elektryka więc nikt nie potrafił mi jednoznaczeni odpowiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotochromy zewnętrzne.

Lusterko w serwisie podgrzewane sciemniane kosztuje 290zł (ktoś z forum mi sprawdzał)

Lusterko wygląda tak:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_lusterko_fotochromatyczne-t31338.0.html;msg370298#msg370298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 225 zapłaciłem wczoraj za wkład asferyczny, podgrzewany więc fotochrom na bank będzie kosztował więcej (...niz 290zł) - sprawdzę cenę jak wrócę do domu... Czy to możliwe żeby między B5 i B6 była taka różnica?

Jeśli instalacja z B5 jest taka sama jak w B6 to wygląda na to że brakuje nam wiązki którą zaznaczyłem na czerwono... Z tego co widze mamy:

czarne - podgrzewanie lusterka

biały/czerwony/brązowo-biały - elektryczne sterowanie

zielony/czarny-biały/czarny - fotochrom

fotochrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za odgrzanie kotleta :kwasny: I jak się skończył temat z dołożeniem fotochromatycznego wkładu w zwykłe lustro? Jestem ciekaw, sam bym się zajoł taką rzeźbą jeżeli to nie jest bardzo skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pekniety jeden wklad w lusterku i zastanawiam sie co wlozyc, najchetniej zmienilbym lusterka na te skladane i z fotochromowymi oraz grzanyni wkladami (obecnie nie mam skladania, grzania i fotochromow)

Czy komus udalo sie podlaczyc te lusterka/wklady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pekniety jeden wklad w lusterku i zastanawiam sie co wlozyc, najchetniej zmienilbym lusterka na te skladane i z fotochromowymi oraz grzanyni wkladami (obecnie nie mam skladania, grzania i fotochromow)

Czy komus udalo sie podlaczyc te lusterka/wklady ??

Lepiej sprzedaj swoje i kup w pelnej wersji :) Do tego musisz jeszcze sprawdzic jakie masz Moduly w drzwiach a dokladnie czy ci obsluza fotochrom i skladanie lusterek .

Pasuje wymienic jeszcze przelacznik w tapicerce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pekniety jeden wklad w lusterku i zastanawiam sie co wlozyc, najchetniej zmienilbym lusterka na te skladane i z fotochromowymi oraz grzanyni wkladami (obecnie nie mam skladania, grzania i fotochromow)

Czy komus udalo sie podlaczyc te lusterka/wklady ??

Powiem ci ze upolowac lusterka skladane elektrycznie z fotochromem graniczy z cudem, no chyba ze 500zł za jedno...Tak jak wrclaguna mowi, moga dojsc moduly w drzwiach, przelącznik lusterek i chcac miec w pelni profesionalnie to jeszcze raczka lewych drzwi z otworem na podswietlanie opcji skladania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustrzeliłem za 250zł oba, ale z miały założone wkłady tylko z grzaniem. Ustrzelenie tych modułów to jest sztuka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustrzeliłem za 250zł oba, ale z miały założone wkłady tylko z grzaniem. Ustrzelenie tych modułów to jest sztuka

Ja mialem odwrotnie :polew:

moduly zmienilem z kumplem ktory ma b6 z poczatku produkcji a w planach nie mial zakladania skladanych lusterek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedaj swoje i kup w pelnej wersji

no taki mam plan, bo znalazlem w przystepnej cenie takowe (nawet z pamieciami), tylko wlasnie nie moge zlalezc informacji odnosnie podlaczenia tych fotochromow

;/

Czy trzeba ciagnac jakas dodatkowa instalacje ??

Te moduly w drzwiach to maja byc takie, jak do skladania czy musza byc jeszcze inne ??

Czy modul komfortu tez musi byc jakis specjalny ??

No i wreszcie czy da sie przelozyc obudowy tak, zeby nie trzeba bylo malowac tych nowych ??

Dodam, ze na wyposazeniu mam lusterko wsteczne z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba ciagnac jakas dodatkowa instalacje ??

Te moduly w drzwiach to maja byc takie, jak do skladania czy musza byc jeszcze inne ??

Czy modul komfortu tez musi byc jakis specjalny ??

No i wreszcie czy da sie przelozyc obudowy tak, zeby nie trzeba bylo malowac tych nowych ??

Dodam, ze na wyposazeniu mam lusterko wsteczne z czujnikiem

Moduł wlasnie to jest loteria kurcze, obudowy swoje przelozysz bez problemu, dwie srobki na dole i sciagasz obudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam lusterka fotochrom skladane i podgrzewane

problem jest taki ze fotochromy sie nie sciemniają ale widze ze podlaczenie jest macie jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam lusterka fotochrom skladane i podgrzewane

problem jest taki ze fotochromy sie nie sciemniają ale widze ze podlaczenie jest macie jakis pomysl ?

Podłączenie jest przy wkładach czy przy słupku :mysli:, do fotochromów idą oddzielne kable od lusterka wewnętrznego do lusterek zewnętrznych. W kostce w słupku muszą być obsadzone piy nr. 7 i 8 do rocznika 2003 lub piny 9 i 19 od rocznika 2004, tak samo dla lewych jak i prawych drzwi.

Rozumiem, że lusterko wewnętrzne przyciemnia się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyciemnia sie ,widze ze kable ida do slupka ale czemu to nie bangla ? a jest jeszcze jakis bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między lusterkiem wewnętrznym, a lusterkami zewnętrznymi nie ma żadnego bezpiecznika.

Ja zaczął bym od sprawdzenia czy jest przejście do lustra wewn. do słupków, bo nie ma zbyt dużo rozbierania wystarczy zdjąć gumowe osłonki między drzwiami.

do rocznika 2003

pin4 lusterka wewnętrznego do pinu 7 w słupku

pin5 lusterka wewn. do pinu 8 w słupku

od roku 2004

pin4 lusterka wewn. do pinu 19

pin5 lusterka wewn. do pinu 9

Może rożnica w obsadzeniu pinów jest tutaj przyczyną, bo z jakiegoś powodu były wymieniane wiązki w drzwiach ( naprzykład poprzerywane kabelki w gumowej osłonce) :mysli:

Jeżeli nie ma przejścia to trzeba by zajżeć do pomarańczowej kostki obok nóg kierowcy pin 7 i pin 8 , z tych pinów sygnał idzie do lusterek zewnętrznych.

pin4 lusterko wewnętrzne - pin7 pomarańczowe złącze

pin5 lusterko wewnętrzne - pin8 pomarańczowe złącze

A wogóle to lusterka dokładane czy to wszystko było fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jezeli byly dokladane to w niemcowni przyatakował bym to teraz tlko tyle sniegu nawaliło ze nie wiem ktore to auto na parkingu moje :-)

dam znac w poniedzialek czy doszedlem do tego

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...