Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrócony opis wybierania głosowego kontaktów w zestawach głośnomówiących


pila24

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć 4 wyjmaki do radia, od tyłu go nie wypchniesz. Nie powiem czy potrzebne bo nie wiem jak masz wszystko podłączone. Bez tego to to wróżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smok-mk napisał:

Jutro wyciągnę bo nie chce wyjść. Wykręcę schowek aby od tyłu je próbować wypchnąć. Porobię zdjęcia i Ci pośle. Może coś wymyślisz.

A do tego co mam w bagażniku to tez mi powiesz czy to potrzebne będzie jak zobaczymy tył radia ?

Dzieki Wielkie.

Bez kluczy do wyciągania prędzej sobie ręce połamiesz niż wypchniesz radio. A rnse masz dołożone i wyjście modułu telefonicznego na radio jest zajęte przez wyjście z navi bagażnikowego które jest zbędne w tym momencie.

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pila24 napisał:

Bez kluczy do wyciągania prędzej sobie ręce połamiesz niż wypchniesz radio. A rnse masz dołożone i wyjście modułu telefonicznego na radio jest zajęte przez wyjście z navi bagażnikowego które jest zbędne w tym momencie.

ALLEGRO.PL

 

Witaj

Porobiłem fotki

Doradź coś 

20210529_135847.jpg

20210529_135810.jpg

20210529_135805.jpg

20210529_135750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał:

Musisz mieć 4 wyjmaki do radia, od tyłu go nie wypchniesz. Nie powiem czy potrzebne bo nie wiem jak masz wszystko podłączone. Bez tego to to wróżenie. 

Witaj

Wyjęte

Pomocy, kabli poobcinanych dużo

20210529_135847.jpg

20210529_135810.jpg

20210529_135805.jpg

20210529_135750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Smok-mk napisał:

Witaj

Porobiłem fotki

Doradź coś 

Zrób jeszcze fotki tych małych kostek które się znajdują w tej większej (zielona i niebieska),tak by było widać jakie przewody gdzie wchodzą,możesz te czarne wkłady z tych kostek wysunąć by zrobić dokładniejsze fotki. W oryginale nie było zestawu głośnomówiącego,jest tylko wyjście z navi,a brak z telefonu. Widać że jakiś rzeźnik przeróbkę na 2 din zrobił,pewnie działał głośnomówiący przez jakiś czas ale przewody puściły na skrętkach lub lutach. Brzydka robota została odwalona,ale widziałem duzo gorsze ?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pila24 napisał:

Zrób jeszcze fotki tych małych kostek które się znajdują w tej większej (zielona i niebieska),tak by było widać jakie przewody gdzie wchodzą,możesz te czarne wkłady z tych kostek wysunąć by zrobić dokładniejsze fotki. W oryginale nie było zestawu głośnomówiącego,jest tylko wyjście z navi,a brak z telefonu. Widać że jakiś rzeźnik przeróbkę na 2 din zrobił,pewnie działał głośnomówiący przez jakiś czas ale przewody puściły na skrętkach lub lutach. Brzydka robota została odwalona,ale widziałem duzo gorsze ?

 

20210529_151704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonej kostce,kabelek zielony i czarny są od wejścia dźwiękowego z modułu telelofnu. Nie słyszysz rozmówcy bo nie jest podłączone nic pod te wejście. Zobacz czy nie zostały jakieś 2 luźne cieńkie przewody gdzieś w wiązkach,bo raczej jak ktoś zadał sobie trud by podłączyć moduł to nie porzucił by tego w połowie roboty (aczkolwiek mogę się mylić ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pila24 napisał:

W zielonej kostce,kabelek zielony i czarny są od wejścia dźwiękowego z modułu telelofnu. Nie słyszysz rozmówcy bo nie jest podłączone nic pod te wejście. Zobacz czy nie zostały jakieś 2 luźne cieńkie przewody gdzieś w wiązkach,bo raczej jak ktoś zadał sobie trud by podłączyć moduł to nie porzucił by tego w połowie roboty (aczkolwiek mogę się mylić ?).

Jedyny zielony i czarny kabel cienki mam w tej kostce która nie jest pod nic podpieta

20210529_135750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są od navi zegarowej bns 4.2,a one Ci nie są potrzebne do niczego bo masz rnse. Musisz teraz poszukać gdzie masz moduł od telefonu schowany,będzie albo za schowkiem pasażera,albo pod fotelem pasażera. Dobrać się do wiązki i znaleźć odpowiednie przewody,albo nową wiązkę zrobić. I uporządkować ten syf za radiem,nawet lini K nie masz podłączonej do rnse,ani drugiej anteny diversity.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pila24 napisał:

Te są od navi zegarowej bns 4.2,a one Ci nie są potrzebne do niczego bo masz rnse. Musisz teraz poszukać gdzie masz moduł od telefonu schowany,będzie albo za schowkiem pasażera,albo pod fotelem pasażera. Dobrać się do wiązki i znaleźć odpowiednie przewody,albo nową wiązkę zrobić. I uporządkować ten syf za radiem,nawet lini K nie masz podłączonej do rnse,ani drugiej anteny diversity.

O kur....

No to naprawdę ktoś tu namieszałaś

A ten moduł jak wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Smok-mk napisał:

O kur....

No to naprawdę ktoś tu namieszałaś

A ten moduł jak wyglada

 

20210206_115939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pila24 napisał:

 

20210206_115939.jpg

Aha

No za schowkiem nic takiego nie widzę czyli szukać pod fotelem pasażera ? 

A ten zielony I czarny kabel w czerwonej kostce to nie one ?

Jesteś wielki

Co to ta linia K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smok-mk napisał:

A ten zielony I czarny kabel w czerwonej kostce to nie one ?

Jesteś wielki

Co to ta linia K ?

W czerwonej kostce masz dźwięk z navi tylko,brak sygnałów z telefonu. Linia K służy do diagnozy i do kodowania modułów.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

W czerowej kostce masz dźwięk z navi tylko,brak sygnałów z telefonu. Linia K służy do diagnozy i do kodowania modułów.

Jutro odkręcę fotel pasażera i będę tego szukał bo juz nie mam nerwów. 

Wkurzyłem się bardzo jak mnie uświadomiłeś że tam ktoś grzebał i wszystko zwalił. 

Za dziś bardzo Ci dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Smok-mk napisał:

Jutro odkręcę fotel pasażera i będę tego szukał bo juz nie mam nerwów. 

Wkurzyłem się bardzo jak mnie uświadomiłeś że tam ktoś grzebał i wszystko zwalił. 

Za dziś bardzo Ci dziękuję 

Ale na szczęście ktoś tych ori wtyczek nie ruszał chyba za bardzo,jest jakiś adapter własnoręcznie zrobiony dość nieudolnie. Jeszcze nie wstawiłeś zdjęcia tej czarnej kostki z którą ma dużo przewodów,jeżeli jest cała to kup adapter jak poniżej,oraz przejściówkę do anteny,do tego adaptera później połączysz przewody z modułu telefonicznego.

ALLEGRO.PL
ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pila24 napisał:

Ale na szczęście ktoś tych ori wtyczek nie ruszał chyba za bardzo,jest jakiś adapter własnoręcznie zrobiony dość nieudolnie. Jeszcze nie wstawiłeś zdjęcia tej czarnej kostki z którą ma dużo przewodów,jeżeli jest cała to kup adapter jak poniżej,oraz przejściówkę do anteny,do tego adaptera później połączysz przewody z modułu telefonicznego.

ALLEGRO.PL
ALLEGRO.PL

 

Ta główna duża czarna kostka to uboga w kable

20210530_155757.jpg

20210530_155807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o inną kostkę która musi gdzieś tam być,są w niej sygnały do wzmaka i cany. Taka jak na foto,ma 20 pinów.

20210116_153442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Chodzi mi o inną kostkę która musi gdzieś tam być,są w niej sygnały do wzmaka i cany. Taka jak na foto,ma 20 pinów.

20210116_153442.jpg

Jutro będę jej szukał bo teraz juz ciemno ale wczoraj jakoś mi się nie rzuciła w oczy. Widzę na zdjęciu ze to oryginalna wiązka. Juz się boje ze tego nie będzie. Ale wzmacniacz i subwoofer mi gra. Mam tam naprawde cuda. A jak jej nie będzie to lipa ? No chyba ze po kolorach kabli jeszcze szukać bo jak widzisz ktoś tam mały Sajgon zrobił.

Dzieki i sorry ze dupe zawracam nawet w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Smok-mk napisał:

Jutro będę jej szukał bo teraz juz ciemno ale wczoraj jakoś mi się nie rzuciła w oczy. Widzę na zdjęciu ze to oryginalna wiązka. Juz się boje ze tego nie będzie. Ale wzmacniacz i subwoofer mi gra. Mam tam naprawde cuda. A jak jej nie będzie to lipa ? No chyba ze po kolorach kabli jeszcze szukać bo jak widzisz ktoś tam mały Sajgon zrobił.

Dzieki i sorry ze dupe zawracam nawet w niedzielę.

Jeżeli radio włącza się po włączeniu stacyjki samo to cany są podłączone,albo wzięte gdzieś z tej wtyczki właśnie,albo z zegarów. Sprawdź też gdzie idą te 2 kabelki z zielonej wtyczki,to są sygnały do wzmaka. Oryginalnie znajdują się właśnie w tej wtyczce 20 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 16:42, pila24 napisał:

Jeżeli radio włącza się po włączeniu stacyjki samo to cany są podłączone,albo wzięte gdzieś z tej wtyczki właśnie,albo z zegarów. Sprawdź też gdzie idą te 2 kabelki z zielonej wtyczki,to są sygnały do wzmaka. Oryginalnie znajdują się właśnie w tej wtyczce 20 pin.

Witaj

Tak , radio się załańcza po stacyjce.

Nie ma już tam innej wolnej kostki po za tą czerwona.

Z tej zielonej kostki nie wiem gdzie idą kable ale widać że ta instalacją jest oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...