Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr oleju Knecht OC264 i Mann W719/30 - opinie, spostrzeżenia


AndrzejK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

takie pytanie z ciekawości do Was odnośnie tych dwóch filtrów jak w tytule lub w ogóle filtrów Knechta i Manna( różnią się od siebie posiadaniem lub nie zaworu zwrotnego);

wiadomo,że Knecht nie posiada zaworu zwrotnego, a Mann to ustrojstwo posiada ( ponoć ten zawór w Mannie powoduje, iż auto gdy dłużej stoi nie dopuszcza on, zawór do całkowitego spłynięcia oleju do miski olejowej, a tym samym przy kolejnym rozruchu olej szybciej dociera do górnych części silnika....

Macie w związku z tym jakieś swoje spostrzeżenia, że z zaworem w filtrze silnik bardziej "miękko", ciszej odpala na zimnym po dłuższym postoju w porównaniu do sytuacji, gdy filtr tego zaworu nie ma, czy po prostu to zabieg marketingowy producenta filtrów Mann?

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎01‎.‎2021 o 17:30, AndrzejK. napisał:

Witam,

takie pytanie z ciekawości do Was odnośnie tych dwóch filtrów jak w tytule lub w ogóle filtrów Knechta i Manna( różnią się od siebie posiadaniem lub nie zaworu zwrotnego);

wiadomo,że Knecht nie posiada zaworu zwrotnego, a Mann to ustrojstwo posiada ( ponoć ten zawór w Mannie powoduje, iż auto gdy dłużej stoi nie dopuszcza on, zawór do całkowitego spłynięcia oleju do miski olejowej, a tym samym przy kolejnym rozruchu olej szybciej dociera do górnych części silnika....

Macie w związku z tym jakieś swoje spostrzeżenia, że z zaworem w filtrze silnik bardziej "miękko", ciszej odpala na zimnym po dłuższym postoju w porównaniu do sytuacji, gdy filtr tego zaworu nie ma, czy po prostu to zabieg marketingowy producenta filtrów Mann?

Dzięki za opinie.

Jak CI głośno odpala ALT to znak że napinacz łańcucha rozrządu będzie do wymiany. Filtrem żadnym tego nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie u mnie jest totalna cisza i tak jak wspomniałem pytanie zadałem czysto z ciekawości, gdyż stosuję głównie filtr Knechta i czasami Manna.

I przy obu filtrach jest u mnie praktycznie idealnie przy rozruchu.

Ciekawiła mnie natomiast opinia właścicieli, którzy mają troszkę zużyte elementy w silniku dające znać głośniejszym zimnym rozruchem.....

I właśnie ponoć przy stosowaniu filtra/filtrów Manna powinno być dla takich "podjechanych" silników lepiej, gdyż wtedy olej pokonuje "krótszą" drogę do góry silnika czyli szybciej dociera przy zimnym rozruchu właśnie ze względu na ten zastosowany zawór zwrotny.

Temu służyło właśnie to pytanie, bo u mnie zarówno na jednym jak i drugim filtrze jest idealnie, więc ciekawy jestem czy ktoś zauważył różnicę czy to bardziej "bajer" ten zawór zwrotny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobla temu, kto na słuch odróżni zamontowany filtr w aucie podczas rozruchu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha, no masz rację, tyle że pytanie nie polegało na zgadywaniu relacji zamontowany dany filtr, a jakość rozruchu, tylko czy jakiś użytkownik/użytkownicy przy aktualnie posiadanym filtrze oleju Manna zaobserwował/li szczególnie po dłuższym postoju i np.w chłodnych porach roku, że silnik  bardziej "miękko" startował w kwestii słuchowej/fonicznej.

Ponoć filtry Manna mają zawór zwrotny, który ma to ułatwiać....

P.S. Dałem za przykład konkretne filtry, ale w domyśle miałem na myśli ogólnie relację filtrów Knechta i Manna pod kątem jakości (ponoć jest porównywalna) i ewentualnej różnicy w rozruchu praktycznie każdego silnika ze względu na posiadanie lub nie tego zaworu zwrotnego.

Jak ktoś z Was ma jakieś opinie to chętnie poczytam, a jak się nikt nie znajdzie to też problemu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 17:30, AndrzejK. napisał:

Witam,

takie pytanie z ciekawości do Was odnośnie tych dwóch filtrów jak w tytule lub w ogóle filtrów Knechta i Manna( różnią się od siebie posiadaniem lub nie zaworu zwrotnego);

wiadomo,że Knecht nie posiada zaworu zwrotnego, a Mann to ustrojstwo posiada ( ponoć ten zawór w Mannie powoduje, iż auto gdy dłużej stoi nie dopuszcza on, zawór do całkowitego spłynięcia oleju do miski olejowej, a tym samym przy kolejnym rozruchu olej szybciej dociera do górnych części silnika....

Macie w związku z tym jakieś swoje spostrzeżenia, że z zaworem w filtrze silnik bardziej "miękko", ciszej odpala na zimnym po dłuższym postoju w porównaniu do sytuacji, gdy filtr tego zaworu nie ma, czy po prostu to zabieg marketingowy producenta filtrów Mann?

Dzięki za opinie.

w przypadku ALT filtr oleju nie ma znaczenia poniewaz jest montowany od dołu

inaczej jest w przypadku filtra montowanego od góry, tam faktycznie przez chwile słychac łancuch

w Twoim przypadku to wina napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, fajna rzeczowa informacja.

U mnie z napinaczem wszystko w porządku, pytałem o te filtry czysto teoretycznie, z ciekawości,nurtował mnie ten zawór zwrotny, bo ja zarówno na Knechcie jak i Mannie mam ciszę.

P.S. jaki masz na myśli na przykład silnik gdzie filtr idzie od góry?

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AndrzejK. napisał:

P.S. jaki masz na myśli na przykład silnik gdzie filtr idzie od góry?

np. 2.0tfsi CAEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...