Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tarcze Zimmermana, klocki ferodo FDB1407 jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie zakupiłem Tarcze hamulcowe Zimmermann i do tego klocki ferodo fdb1407,załozylem ten komplet pól roku temu wszystko było w porządku do początku stycznia kiedy wybralem się na mazury ok 600 km w jedna stronę. W drodze powrotnej zaczął mi szumieć prawy przód przy hamowaniu jak się okazało po rozebraniu moim oczom ukazał się taki widok i tylko od wewnetrznejstrony,  pytanie co mogło spowodować takie zniszczenia ? I czy jeśli to wada fabryczna mogę ubiegać się o gwarancję i zwrot kosztów nowych tarcz po takim terminie ?dodam że druga strona jest idelalna Pozdrawiam

IMG_20210203_103146.jpg

IMG_20210203_103152.jpg

IMG_20210203_183934.jpg

IMG_20210203_103332.jpg

IMG_20210203_103338.jpg

IMG_20210203_183946.jpg

IMG_20210203_184121.jpg

received_437313497412623.jpeg

received_887828245284358.jpeg

Opublikowano

Ten zestaw ma pół roku? Taka korozja? Jeśli jeździłeś off-roadowo to piach(ziemia) woda i zniszczenie układu hamulcowego gotowe.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 3.02.2021 o 23:40, maxx2 napisał:

Witam jak w temacie zakupiłem Tarcze hamulcowe Zimmermann i do tego klocki ferodo fdb1407,załozylem ten komplet pól roku temu wszystko było w porządku do początku stycznia kiedy wybralem się na mazury ok 600 km w jedna stronę. W drodze powrotnej zaczął mi szumieć prawy przód przy hamowaniu jak się okazało po rozebraniu moim oczom ukazał się taki widok i tylko od wewnetrznejstrony,  pytanie co mogło spowodować takie zniszczenia ? I czy jeśli to wada fabryczna mogę ubiegać się o gwarancję i zwrot kosztów nowych tarcz po takim terminie ?dodam że druga strona jest idelalna Pozdrawiam

IMG_20210203_103146.jpg

IMG_20210203_103152.jpg

IMG_20210203_183934.jpg

IMG_20210203_103332.jpg

IMG_20210203_103338.jpg

IMG_20210203_183946.jpg

IMG_20210203_184121.jpg

received_437313497412623.jpeg

received_887828245284358.jpeg

Ten klocek wygląda jakby miał kilkanaście lat. Nowe to było zakładane?

Opublikowano

Sprawdź  dokładnie zaciski 

Wygląda jak by nie odbijał tłoczek uszkodziło tarcze i spaliło klocek, albo coś dostało się pomiędzy tarcze i klocek i zrobiło rozpierduchę 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.02.2021 o 19:18, Wandej napisał:

Ten klocek wygląda jakby miał kilkanaście lat. Nowe to było zakładane?

Tak nowe klocki i nowe tarcze 

Opublikowano
56 minut temu, maxx2 napisał:

Tak nowe klocki i nowe tarcze 

Zacisk musiał stanąć albo coś sporego się tam dostało. Widzisz sam że z drugiej strony wszystko wygląda prawidłowo jak nowe.

Opublikowano
  • Autor
58 minut temu, Wandej napisał:

Zacisk musiał stanąć albo coś sporego się tam dostało. Widzisz sam że z drugiej strony wszystko wygląda prawidłowo jak nowy

Czy możliwa mogła być wada fabryczna klocka? Są tam kawałki metalu , wydłubałem jeden i magnez go przyciągnął

Opublikowano
5 minut temu, maxx2 napisał:

Czy możliwa mogła być wada fabryczna klocka? Są tam kawałki metalu , wydłubałem jeden i magnez go przyciągnął

 

5 minut temu, maxx2 napisał:

Czy możliwa mogła być wada fabryczna klocka? Są tam kawałki metalu , wydłubałem jeden i magnez go przyciągnął

Nie sadze. 

Opublikowano

Nie widziałem dawno tak zajechanej tarczy i klocka w takim stanie po tak krótkim okresie eksploatacji.

Wątpię aby uznano reklamację lecz można próbować, ciekawe co odpiszą.

Rdza na tarczach też jest niezła, chyba teraz coraz gorsze żeliwo.

Mam dwa pojazdy, gdzie mam oryginalne tarcze 20/25 lat, przebiegi ok. 140/180 tys. km i wyglądają lepiej.

Materiał cierny klocków wewnętrznych wygląda na zeszkliwiony.

Ten klocek co poorał  tarczę nie mógł siedzieć w zacisku równolegle do płaszczyzny tarczy.

Jak wygląda blacha i blaszki od strony tłoczka ?.

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.03.2021 o 21:42, KINIAM napisał:

Nie widziałem dawno tak zajechanej tarczy i klocka w takim stanie po tak krótkim okresie eksploatacji.

Wątpię aby uznano reklamację lecz można próbować, ciekawe co odpiszą.

Rdza na tarczach też jest niezła, chyba teraz coraz gorsze żeliwo.

Mam dwa pojazdy, gdzie mam oryginalne tarcze 20/25 lat, przebiegi ok. 140/180 tys. km i wyglądają lepiej.

Materiał cierny klocków wewnętrznych wygląda na zeszkliwiony.

Ten klocek co poorał  tarczę nie mógł siedzieć w zacisku równolegle do płaszczyzny tarczy.

Jak wygląda blacha i blaszki od strony tłoczka ?.

 

Wszystko normalnie, tylko klocek i tarcza zniszczone 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.