Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Wskazówka temperatury płynu nie podnosi sie


Test024584

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim aucie wskazówka temp stoi na 50, czy przejade 50 km czy 100 nawet nie drgnie. Co mogło sie popsuć? Czujnik? Zrobiłem pomiary (Załączącznik) Prosze o pomoc.  Audi a4 b6 1.9 131. Dodam że brak błędu czujnika 

150162813_438268730559783_5870017084005376508_n.jpg

150981241_858690128319411_7950943014838666432_n.jpg

Edytowane przez Test024584
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik nigdy błędu nie daje. Jest uszkodzony, 43 stopnie to za mało żeby wskazówka się dzwigła. Przejedź 30 km i sprawdź odczyt z grupy 002, 004 i 134

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ten czujnik daje błąd ale zależy jak jest uszkodzony więc nie pisz bzdur. Trzeba porównać wskazania g62 z g2 i jeśli się w miarę pokrywają to masz uwalony termostat. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, przem8 napisał:

Oczywiście, że ten czujnik daje błąd ale zależy jak jest uszkodzony więc nie pisz bzdur. Trzeba porównać wskazania g62 z g2 i jeśli się w miarę pokrywają to masz uwalony termostat. 

W jakich przypadkach daje błąd? Chyba by się spalić musiał.. nie twierdzę, że nie, po prostu jeszcze błędu z tym czujnikiem nie widziałem ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test zegarów, poprawnie sie podnoszą itd. Chyba raczej zmienie termostat bo dość długo jeździłem a temp jak widac na kompie 43 stopnie. Chociaż był zmieniany z 3 miesiące temu.  Wczoraj zdjąłem wąż z termostatu, odkreciłem te dwie śrubki, zdjąłem te plastikowe kolanko co dociska termostat, termostrat siedział na uszczelce sztywno jeszcze, ale już płyn sie sączył(Chłodny), to chyba przepuszcza.

Edytowane przez Test024584
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Langista napisał:

W jakich przypadkach daje błąd? Chyba by się spalić musiał.. nie twierdzę, że nie, po prostu jeszcze błędu z tym czujnikiem nie widziałem ?

Błąd typu za wysoki sygnał albo zwarcie do plusa. Widać jescze mało rzeczy widziałeś :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatu elegancko sie nagrzewa i wskazówka rosnie jak dawniej : ) Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...