Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania nie działają


ferdek77

Rekomendowane odpowiedzi

Po wbiciu jedynki, wstecznego, bądź włączeniem przyciskiem jest sygnał dźwiękowy, który po chwili milknie, podczas parkowania czujki nie działają, czasem na sekundę załapią, a po chwili znowu pisk.  Vag pokazuje takie błędy

Address 56

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
            49-10 - No Communications - Intermittent

 Address 76

01627 - Sensor for Parking-Aid: Front Mid-Right (G253)
            37-00 - Faulty

Jak sprawdzić co padło? Czujnik, a może uszkodzony przewód? Znalazłem kość kurczaka w komorze silnika, może jaki zwierz przegryzł.


 

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak nie umiesz sobie przetłumaczyć sam to użyj tłumacza Google masz wyraźnie napisane co padło ...

 

Sensor for Parking-Aid: Front Mid-Right (G253)

Przedni prawy ale nie skrajnie prawy 

Jak masz obawy że to instalacja to podmień czujniki i zobacz czy błąd zmieni położenia czy nie.

 

 

 

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest tak, że jak przestanie Ci działać chociaż JEDEN czujnik, to nie działa cały system, zarówno przód jak i tył (mam więc wiem). Uszkodzony czujnik charakteryzuje się kilku sekundowym dźwiękiem parkotronica w kabinie przy wrzuceniu wstrzecznego lub manualnego włączenia czujników.

Pierwszy sposób na sprawdzenie czujników, to nasłuchiwanie ich (w przypadku ORYGINALNYCH). Słychać lekkie "cykanie", gdy czujnik jest sprawny.

Druga opcja, to podłączenie komputera. W Twoim przypadku masz do wymiany przedni, prawy, środkowy. Od razu uprzedzam, że musisz ściągnąć zderzak, a potem metalową belkę znajdującą się na zderzaku.

Istnieje jeszcze trzecia opcja (stosowałem u siebie), czyli obficie opryskać uszkodzony czujnik sprejem do styków. Może to sprawić, że obwód się zamknie i system będzie widział uszkodzony czujnik, jako sprawny, ale nie będziesz otrzymywał sygnałów dźwiękowych od tego czujnika. Mam tak zrobione tylny, skrajny prawy i parkotronic działa normalnie, ale jak podjeżdżam pod ścianę prawym rogiem samochodu, to zazwyczaj nie otrzymuję sygnałów, że się zbliżam. Kiedyś go wymienię, ale na razie zostawiam tak, aby nie piszczało.

 

Na allegro z jakiegoś powodu są dwa rodzaje czujnik, kostka pod kątem prostym i pod kątem rozwartym. U mnie zarówno z przodu, jak i z tyłu jest czujnik z kostką pod kątem rozwartym. 2002 rok

https://7.allegroimg.com/s512/03e81c/54c4c7e642d19a51aeba7d3f1717/CZUJNIK-PARKOWANIA-PDC-Audi-A4-B6-00-05-A6-C5-97

Edytowane przez Skiera0306
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne wyjaśnienie tematu i za propozycje rozwiązania problemu :notworthy: Zrobię jak radzisz, a jak będę miał warunki, to wymienię czujnik.

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni czujniki nie działały, pojechałem wczoraj do sklepu po sprej do styków i ni stąd ni zowąd, okazało się że parktronik działa, bez żadnej ingerencji z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 13:28, Skiera0306 napisał:

W B6 jest tak, że jak przestanie Ci działać chociaż JEDEN czujnik, to nie działa cały system, zarówno przód jak i tył (mam więc wiem). Uszkodzony czujnik charakteryzuje się kilku sekundowym dźwiękiem parkotronica w kabinie przy wrzuceniu wstrzecznego lub manualnego włączenia czujników.

 

15 minut temu, ferdek77 napisał:

Od trzech tygodni czujniki nie działały, pojechałem wczoraj do sklepu po sprej do styków i ni stąd ni zowąd, okazało się że parktronik działa, bez żadnej ingerencji z mojej strony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Tak właśnie było jak w zacytowanym zdaniu, jeden nie działał( prawy środkowy) i w raz z nim cała reszta, był tylko pisk. Teraz działa normalnie, jak przed usterką. Przy najbliższej okazji zobaczę co mówi vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ferdek77 napisał:

Od trzech tygodni czujniki nie działały, pojechałem wczoraj do sklepu po sprej do styków i ni stąd ni zowąd, okazało się że parktronik działa, bez żadnej ingerencji z mojej strony :)

Nie ciesz się przedwcześnie. Też miałem takie objawy, aż w końcu czujnik przestał działać całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Skiera0306 napisał:

Nie ciesz się przedwcześnie. Też miałem takie objawy, aż w końcu czujnik przestał działać całkowicie.

Dlatego mimo "samo naprawy" kupiłem ten sprej w razie awarii, a jak będą warunki , to wymienię. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam czujników parkowania w b6 może ktoś doradzi jak to zamontować..i jakie koszta są.i czy muszę zmieniać zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz wszystko, wystarczy użyć szukajki...

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek suli napisał:

Nie posiadam czujników parkowania w b6 może ktoś doradzi jak to zamontować..i jakie koszta są.i czy muszę zmieniać zderzak

https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a4-b6b7-2000-2008/upgrade-systemu-pdc-parktronic-czujniki-z-przodu-oraz-zdalne-załączanie-audi-a4-b6b7-r39/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rok 2003 model na 2004 czujnik z kostką pod kątem prostym.

Edit

Jednak 45 stopni, kupiłem ten 

ALLEGRO.PL

 i działa bez problemu, tylko nie pamiętam, czy wcześniej na ori zestawie, aktywował się parktronik po wrzuceniu jedynki? Teraz załącza się po wbiciu wstecznego, albo przyciskiem. Na pierwszy bieg nie reaguje.

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...