Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki wzmacniacz pod ten subwoofer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, zakupiłem subwoofer PIONEER TS-W3001D4 http://www.megamedia.pl/subwoofer-samochodowy-pioneer-ts-w3001d4.php

i rozglądam sie za jakis wzmacniaczem pod ten subwoofer i mam nadzieje ze mi pomozecie, nie za bardzo znam sie na tych ohm :kwasny:

Nie wiem o co w tym chodzi. Moge przeznaczyc na niego około 400zł :confused4: i mysle nad czyms nowym, nie chce uzywki.

Czy w tej cenie kupi cos pod ten sub?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzacniacz za 400zl? bedzie ciezko chyba.

Wlasnie wyczytalem, ze jest to dwucewkowy glosnik, w ktorym mozesz te cewki rownolegle podlaczyc by zmniejszyc impedancje z 4 na 2 Ohmy.

Musisz wiec szukac wzmacniacza, ktory na 2 Ohmy daje moc 1000 W RMS.

Ten bylby wystarczajacy ale ta cena przekracza Twoje wyobrazenia kilkakrotnie :confused4:

http://www.allegro.pl/item585146315_hifonics_txi_1500_d_monoblok_usa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wzmacniacza (najlepiej monoblocka) który będzie stabilny przy 2 Ohm, w przeciwnym razie żeby nie spalić wzmacniacza który nie jest stabilny przy 2 Ohm cewki głośnika będziesz musiał połączyć szeregowo na 8 Ohm a wtedy efekt będzie baaardzo mało zadowalający ponieważ będzie mało mocy ze wzmacniacza... Trochę za szybko kupiłeś głośnik o mocy 1000W RMS mając tylko 400 zł na wzmacniacz. Tym bardziej, że chcesz nowy.

Magnat nie jest jakąś rewelacyjną firmą, ale ciężko o coś lepszego w tej cenie,500W przy 2 Ohm jakoś go rozrusza, ale pewnie specjalnej rewelacji nie będzie.

http://www.allegro.pl/item594952950_magnat_rx_mono_nowy_potezny_monoblock_mega_moc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Muskel1 napisał za 400zł nowego wzmacniacza nie kupisz, który pociągnie taki głośnik. Szukaj w używkach bo można czasem naprawdę fajny wzmak kupić, a jak będzie działał to nie ma problemu (to nie odtwarzacz CD w którym jest ryzyko że laser jest juz wyeksploatowany i może paść w każdej chwili). Jeżeli chodzi o impedancje to chodzi o dopasowanie impedancji głośnika do wzmacniacza. Głośnik jest dwucewkowy (2x4ohm) i raczej w szereg na 8 ohm bym tego nie łączył bo raczej będzie problem znaleźć wzmacniacza, który ma min 1000W na 8 omh. Pasowało by kupić wzmak min 2x500W na 4 ohm lub dwa monobloki po 500W 4ohm żeby to pociągło. Jest tez opcja połączenia równoległego i wtedy 2x500W w mostku na 2ohm lub monoblok 1000W 2ohm. Oczywiście muszą być stabilne na 2ohm jak pisał kolega Andrzej88. Przy słabszych nie wykorzystasz potencjału głośnika a to sie mija z celem. Do tego przy takiej mocy nie obejdzie sie bez kondensatora na zasilanie. Jak się będziesz rozglądał to raczej za firmowymi wzmacniaczami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem allegro, i w sumie nic ciekawego nie znalazłem ale trzeba szukać bo okazje często są (używki). Najlepiej byłoby od razu kupić porządny wzmacniacz ale taki niestety swoje kosztuje, jeżeli nie masz na tyle wolnych środków żeby wyłożyć ponad tysiąc od razu to proponowałbym na razie kupić np. coś takiego:

http://www.allegro.pl/item606023785_blaupunkt_monoblock_pca_1350_uzywany.html bo po co głośnik ma leżeć...

Wydatek nieduży, może jeszcze uda się coś wytargować. Podłączysz to wszystko i będzie przynajmniej już "jakoś" grało. Skrzynia BR potrzebuje trochę mniej mocy wzmacniacza żeby rozruszać głośnik (brak "poduszki powietrznej" za głośnikiem) i taką bym proponował - przynajmniej na razie. Zaczniesz sobie odkładać na lepszy wzmacniacz i wtedy sprzedając tego Blaupunkta nie stracisz dużo na nim - parę dych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam wielkie, poczekam jeszcze chwile moze wpadnie cos kasy to wtedy kupie odrazu cos porządnego, cos takiego jak pokazał muskel1.

Jeszcze jedno pytanie gdy głosnik ma 1000W RMS to wzmacniacz nie powinien miec troche mniej zeby go nie spalic?[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 10:35_________________________________________________i jesli mozecie to wytłumaczcie mi o co chodzi z tymi ohm? jesli nawet kupie taki wzmacniacz to jak mam go podłaczyc na 2ohm a nie na 4ohm? interesuje sie tym troche ale tych ohm nie kapuje wogóle :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz który zaproponował kolega Andrzej88 jest jak na początek dobrym wyborem. Powinno to jakoś zagrać, i zobaczysz tak naprawdę co ten głośnik potrafi, a cena jego jest naprawdę przyzwoita. Wzmacniacz powinien mieć minimum tyle co głośnik w RMS a nawet wskazane jest więcej. Wzmacniacz sie stroi i w zależności od posiadanych głośników odpowiednio ustawisz sobie jego wzmocnienie. Jeżeli masz wzmacniacz mocniejszy to jak go odpowiednio zestroisz to będzie on sobie pracował nie na 100% swoich możliwości. Wzmacniacz na "full" wysterowany zaczyna mieć więcej strat, będzie sie niepotrzebnie grzał i najważniejsze zniekształcenia dźwięku. Jeżeli masz mocniejszy wzmak zestroisz go odpowiednio i głośnik ładnie gra a wzmacniacz pracuje np. na 60% swoich możliwości, ma zapas, ma mniej start i zniekształceń a co za tym idzie jakość dźwięku a o to nam chodzi. Jeżeli chodzi o ohm to chodzi o dopasowanie głośnika do wzmacniacza. Wzmacniacz ten można obciążać od 2 do 4 ohm i przy danej impedancji ma inna moc. Ciebie interesują 2ohmy dlatego musisz połączyć cewki głośnika równolegle ( w szeregu impedancje sie sumują i byś miał 8ohm). Jak widzisz w opisie wzmaka przy 4ohm - 300W a 2ohm - 500W. Im mniejsza impedancja podpiętego obciążenia (czyli głośnika) tym wzmacniacz ma większą moc ale i większe zniekształcenia. Przez wzmacniacz płynie większy prąd i jeżeli obciążyłbym wzmacniacz impedancją poniżej 2ohm to możesz spalić wzmacniacz. Wszystkie parametry (min impedancje) zakłada sie na etapie projektowania wzmacniacza aby uzyskać najlepsze parametry. Dawniej czesto sprzęt audio domowy miał impedancje 8ohm ale tam nie masz ograniczeń co do zasilania a w samochodzie niestety jest i dlatego projektuje sie od 4ohm w dół. Przy tej mocy jaką będziesz miał pomyśl o kondensatorze na zasilanie. To co napisałem może jest troszkę chaotyczne ale mam nadzieje że Ci to rozjaśniło temat. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam mam chyba na domowym komputerze schemat jak to dokładnie podłączyć. Wieczorem postaram się wrzucić i będzie wszystko czarno na białym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...