Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Odcina przy prędkości i check engine.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Dzisiaj miałem sytuację taka ze docisnąłem na prostej do 120 km i odcięło mi całkowicie samochód. Na miejsce 20 km dojechałem normalnie. Zgasiłem odpaliłem i pojechałem jeszcze w trasę kilka km sprawdzić co i jak. Przy przyspieszeniu do 00  odcięło mi znów turbinę i auto po prostu nie miało mocy przyspieszyć. Jest to na każdym vidgu a odcięło 2x przy 4. 

W drodze powrotnej docisnąłem na 3 i wyskoczył check engine i odcięło turbinę. Zatrzymałem się zgasiłem auto i odpaliłem. Check się cisgle świeci ale turbina działała i dojechałem normalnie. Zrobiłem test vagiem i mam błędy

 

 

IMG_20210228_134419.jpg

Opublikowano

Loga 011 zrób dynamicznego 

Opublikowano

Miałem tak często przy swoim 2.0 TDI BPW jak jezdziłem głównie jazde miejską ,,wokół komina,, przez parę miesięcy a póżniej trasa, gaz i odcięcie turbiny przeważnie 3,5 - 4 tyś/ob i jakiś komunikat.... Jak pojęzdziłem więcej w trasę przedmuchałem turbo tylko stopniowo to wszytko ustąpiło . Tylko że w trasie bardzo wolno podnosiłem obroty i było GIT i przeszło . (Ale to, tylko było tak przy moim..)

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, Lu-Gi napisał:

Loga 011 zrób dynamicznego 

Jak to zrobić? 

Opublikowano

Geometria w turbo zacina sie, sprawdz jeszcze podcisnienia

Opublikowano
20 minut temu, fang napisał:

Jak to zrobić? 

Masz na YT poradniki. Bloki pomiarowe wybierasz grupę 011 potem zapis danych i od 1400~ RPM dajesz start do ok 4000 i stop. Trzeba tutaj wiedzieć czy nie doładowuje czy przeładowuje. Ale chyba to drugie. 

Opublikowano
  • Autor

Niedziela,28,Luty,2021,15:33:53:00009-VCID:6BDF9A6E4985F9DECF-5178,Wersja VCDS: AKP 20.4.1,Wersja danych: 20200629 DS317.0
03G 906 016 FE,,R4 1.9L EDC G000SG  9820,

,Grupa A:,'011,,,,Grupa B:, Zatrzymany,,,,Grupa C:, Zatrzymany
,,Engine Speed,Charge Pressure,Boost Pressure,Charge Pressure,,,,,,,,,,
,CZAS,(G28),Control Status,(actual),Control Duty Cycle,CZAS,,,,,CZAS,,,,
Znacznik,ZAPISU, /min, mg/suw, mbar, %,ZAPISU,,,,,ZAPISU,,,,
,0.10,1890,41.2,2335.8,35.9,,,,,,,,,,
,0.26,1932,40.9,2346.0,35.5,,,,,,,,,,
,0.42,1974,39.8,2356.2,34.3,,,,,,,,,,
,0.58,1995,39.3,2366.4,34.3,,,,,,,,,,
,0.74,2037,39.3,2376.6,33.5,,,,,,,,,,
,0.91,2079,39.0,2397.0,32.0,,,,,,,,,,
,1.10,2100,38.7,2417.4,30.4,,,,,,,,,,
,1.27,2142,40.4,2448.0,28.0,,,,,,,,,,
,1.44,2184,47.5,2478.6,26.4,,,,,,,,,,
,1.60,2226,51.1,2519.4,21.7,,,,,,,,,,
,1.76,2268,51.1,2560.2,18.5,,,,,,,,,,
,1.94,2310,51.1,2570.4,17.0,,,,,,,,,,
,2.11,2352,51.1,2580.6,15.8,,,,,,,,,,
,2.27,2394,51.3,2580.6,14.2,,,,,,,,,,
,2.46,2436,51.3,2580.6,13.0,,,,,,,,,,
,2.62,2478,51.3,2580.6,11.8,,,,,,,,,,
,2.78,2541,51.1,2580.6,10.7,,,,,,,,,,
,2.94,2583,51.1,2580.6,9.5,,,,,,,,,,
,3.11,2625,50.8,2580.6,7.9,,,,,,,,,,
,3.28,2667,50.8,2580.6,6.3,,,,,,,,,,
,3.46,2709,50.5,2580.6,5.1,,,,,,,,,,
,3.63,2751,50.2,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,3.79,2772,50.0,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,3.94,2835,50.0,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.09,2856,50.0,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.25,2898,49.7,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.42,2919,49.4,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.60,2961,49.4,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.77,2982,49.4,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,4.94,3024,49.1,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.10,3066,48.6,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.26,3087,48.3,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.42,3129,48.3,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.60,3171,47.8,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.77,3192,47.5,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,5.93,3234,46.9,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.12,3255,46.7,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.27,3297,46.7,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.45,3318,46.4,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.61,3360,45.8,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.78,3381,45.8,2580.6,4.7,,,,,,,,,,
,6.95,3402,38.7,2580.6,6.7,,,,,,,,,,
,7.13,3381,28.8,2580.6,6.7,,,,,,,,,,
,7.30,3381,19.8,2580.6,6.7,,,,,,,,,,
,7.48,3402,16.5,2570.4,4.7,,,,,,,,,,
,7.64,3402,16.2,2519.4,4.7,,,,,,,,,,
,7.81,3402,16.5,2427.6,4.7,,,,,,,,,,
,7.98,3381,16.5,2346.0,4.7,,,,,,,,,,
,8.16,3360,16.5,2274.6,4.7,,,,,,,,,,
,8.33,3360,16.5,2193.0,4.7,,,,,,,,,,
,8.51,3360,16.5,2121.6,4.7,,,,,,,,,,
,8.67,3360,16.5,2060.4,4.7,,,,,,,,,,
,8.82,3360,16.5,2009.4,4.7,,,,,,,,,,
,8.98,3255,0.0,1968.6,54.1,,,,,,,,,,
,9.14,2961,0.0,1846.2,59.6,,,,,,,,,,
,9.33,2625,0.0,1693.2,60.4,,,,,,,,,,
,9.49,2268,0.0,1570.8,61.5,,,,,,,,,,
,9.66,1974,0.0,1458.6,61.9,,,,,,,,,,
,9.82,1701,0.0,1366.8,65.5,,,,,,,,,,
,9.98,1428,0.0,1285.2,72.2,,,,,,,,,,
,10.14,1155,0.0,1254.6,80.5,,,,,,,,,,
,10.31,924,9.1,1224.0,80.5,,,,,,,,,,
,10.49,903,6.9,1193.4,80.5,,,,,,,,,,
,10.66,903,6.3,1173.0,80.5,,,,,,,,,,
,10.82,861,4.9,1152.6,80.5,,,,,,,,,,
,10.98,819,6.6,1142.4,80.5,,,,,,,,,,
,11.14,819,6.3,1122.0,80.5,,,,,,,,,,
,11.31,819,6.3,1111.8,80.5,,,,,,,,,,
,11.48,840,6.0,1101.6,80.5,,,,,,,,,,
,11.66,819,6.3,1091.4,80.5,,,,,,,,,,
,11.83,819,6.6,1081.2,80.5,,,,,,,,,,
,11.99,840,6.0,1081.2,80.5,,,,,,,,,,
,12.15,840,6.0,1081.2,80.5,,,,,,,,,,
,12.31,840,6.3,1071.0,80.5,,,,,,,,,,
,12.49,840,6.0,1071.0,80.5,,,,,,,,,,

 

 

 

nie wiem czy dobrze to zrobilem ale chyba coś takiego

Edytowane przez fang

Opublikowano
  • Autor

Dodam jeszcze że od 2 dni zauważyłem jakby padl termostat 

Trasy po 20 km i ciągle temperatura po 50 stopni może to też kwestia tego. 

Edytowane przez fang

Opublikowano

Na vaglog.pl się zaloguj i tam wrzuć i podaj link 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Lu-Gi napisał:

Na vaglog.pl się zaloguj i tam wrzuć i podaj link 

Nie działa ta strona po tym co wrzuciłem nie ma? 

Tylko te logi dostałem w pliku z vaga

Opublikowano
  • Autor

Usunąłem vagiem błąd z turbiną i jechałem nawet 130 i wszystko było git.  Ustawiłem tempomat na 90 i przez 5 minut jechał dodałem gazu i brak mocy. Logi zamieściłem wyżej. Jutro sprawdzę węże podciśnienia, ale mam nadzieje że turbo nie będzie do regeneracji.

Opublikowano

Zacina się zmienna geometria w turbinie. Turbina do czyszczenia. Jeżeli nie trzyma ci temperatury 90 stopni to ogarnij też termostat bo znowu zasyfi turbine.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, ecobuda napisał:

Zacina się zmienna geometria w turbinie. Turbina do czyszczenia. Jeżeli nie trzyma ci temperatury 90 stopni to ogarnij też termostat bo znowu zasyfi turbine.

ok po tych logach można to wywnioskować z turbiną i oddawać na czyszczenie?

Opublikowano

Tak. Turbina przeładowuje bo się przycina. Spróbuj jeszcze poruszać sztangą gruszki i sprawdź czy luźno chodzi.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, ecobuda napisał:

Tak. Turbina przeładowuje bo się przycina. Spróbuj jeszcze poruszać sztangą gruszki i sprawdź czy luźno chodzi.

ok, a mniej więcej wiesz jaki może być koszt regeneracji? Lub jak to załatwić najlepiej i czy nie będzie problemem jazda aktualnie na tym bez robienia go do odciny turba?

Opublikowano
58 minut temu, fang napisał:

ok, a mniej więcej wiesz jaki może być koszt regeneracji? Lub jak to załatwić najlepiej i czy nie będzie problemem jazda aktualnie na tym bez robienia go do odciny turba?

ja bym dał turbo od AWXa plus program

wyjdzie ze 150kM

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Dev napisał:

ja bym dał turbo od AWXa plus program

wyjdzie ze 150kM

kumam, ale wiesz mam w planach ogarnąć tutaj turbo nawet te co miałem 115km i sprzedać auto w dobre ręce, bo chciałbym przerzucić się na benzyne.

Opublikowano

w takim razie regeneracja

koszt ok 700zł plus wymiana 

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Dev napisał:

w takim razie regeneracja

koszt ok 700zł plus wymiana 

podjadę do mechanika i popytam co i jak w takim razie. 

 

Dzięki wszystkim za info i pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

A jeszcze to pytanie na koniec. Czy coś się stanie jak będę na razie jeździł z tą turbiną? Dopóki nie będzie jej odcinać przy 60km/h to normalnie działa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.