Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert 2 - moduł/adapter czy może zmiana radia ?


Sabereqq

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka , jestem tydzień po zakupie mojej B6 :wub: i mam kilka pytań.

A mianowicie założone jest oryginalne radio concert 2 a jako że w B5 miałem radio Sony A410BT , żeby głównie słuchać muzyki przez Bluetooth to mam pytanie czy jest sens bawić się w jakieś adaptery , moduły czy zmieniarki BT czy od razu założyć radio takie jak miałem w B5 . Zależy mi na dobrej jakości dźwięku a aktualnie mam transmiter i nie muszę chyba tłumaczyć jak wygląda sprawa z jakością dźwięku :facepalm: . Serdecznie pozdrawiam :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszą opcją jest dołożenie emulatora zmieniarki z BT. Wefa chyba najtaniej wychodzi cenowo np.:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 175 zł - Zmieniarka Bluetooth Audi Concert Chorus Symphony (9414255480). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Jest jeszcze droższa opcja Yatour. Transmitery rzadko kiedy oferują dobrą jakość dźwięku w porównaniu z emulatorem zmieniarki. Chcąc zmienić oryginalne radio byś musiał dokupić adapter obsługujący tylne głośniki i subwoofer. Dodatkowo trzeba jeszcze dorobić przewód z +12 V po zapłonie. Więc moim zdaniem lepszy jest emulator zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop, ale moim zdaniem jeśli nie przeszkadza Ci brak informacji o radiu na fisie, to załóż jakieś lepsze radio. Osobiście mam radio Pioneer MVH-X360BT i bije na głowę seryjnego Concerta z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru radio vs emulator , na dniach zdecyduje czy bawić się w przekładanie radia czy po prostu wybrać sposób dla leniwych i dołożyć emulator . I mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że w b6 siedząc z tyłu ( a miałem taką okazję ostanio po %% :grin: ) mam wrażenie że praktycznie słychać jak gra przednia scena tzn przednie głośniki a tylnie, nawet te w drzwiach odpowiadają za bass + subwoofer ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sabereqq napisał:

 

Tylna scena uzupełnia przednią scenę, stąd też może grać ciszej. Najlepsze jest to, że tylne głośniki są takie same, jak z przodu, a tylne praktycznie basu nie oddają. Nie mam pojęcia czego to wina. Dzieje się to zarówno na Concercie, jak i Pioneerze. Możliwe, że wzmacniacz jest słabszy od radia, ale zasilałem tylne głośniki radiem i nie widziałem różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 22:32, Sabereqq napisał:

Jestem na etapie wyboru radio vs emulator , na dniach zdecyduje czy bawić się w przekładanie radia czy po prostu wybrać sposób dla leniwych i dołożyć emulator . I mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że w b6 siedząc z tyłu ( a miałem taką okazję ostanio po %% :grin: ) mam wrażenie że praktycznie słychać jak gra przednia scena tzn przednie głośniki a tylnie, nawet te w drzwiach odpowiadają za bass + subwoofer ? :eusathink:

Przód leci z radia, tył + sub ze wzmacniacza.

Odnośnie radia i zmieniarki to zostaw tego Concert2 bo jest naprawde spoko, wygląda schludnie, info na fis.
Ja przez troche ponad 2 lata korzystałem z transmitera Roidmi 3S i zarzekałem się, iż jakość jest bardzo fajna. Skusił mnie znajomy z używaną Wefą na zbycie za stówkę - nie chce już więcej transmitera :)
Montaż banalny - zapraszam Cię do mojego postu odnośnie B6, ostatni komentarz jest właśnie z instalacji zmieniarki - jakieś 12 godzin temu to robiłem :) 
 

 

Dodam jeszcze, że nowy Roidmi 3S obecnie kosztuje około 70-100zł a zmieniarka niewiele więcej a do dyspozycji jest 2x usb, aux, bt oraz wejście mikrofonowe do zestawu głośnomówiącego także sztos.
Zmienianie utworów z przycisków radia i do tego na multifunkcji również to zadziała, przepaść :)

Edytowane przez Ivanek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...