Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie opony letnie do tych alusów?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio kupiłem alusy 17'' z ET 42 i szerokości 7j.  Auto to A4B6 1.9 TDI 130 KM sedan z 2003 roku. Jakie opony letnie będą dobre do tych alusów? Na internecie wyczytałem że do tej szerokości felgi idealna jest opona o szerokości 215 toteż myślałem o oponach 215/45R17 z rantem ochronnym. Zastanawiam się też nad oponami 225/45R17 z rantem ale nie wiem czy nie będą za szerokie i czy nie będzie balonu. Zależy mi żeby opona o nic tam nie tarła przy nadkolu ani w środku. Jakie opony wziąć do mojego auta na te alusy?

Edytowane przez Arsanit

Opublikowano

Przy 7J to 215/50/17 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Fido napisał:

Przy 7J to 215/50/17 

215/45/17 nie mogą być muszą być 50?

Opublikowano

225/45 albo 215/50. 

Opublikowano
Godzinę temu, Arsanit napisał:

215/45/17 nie mogą być muszą być 50?

Opon nie dobiera się bo się ma taki kaprys.

Zrozum to.

Chcesz byle co to twoja wola panie.

Dostałeś odpowiedź, certyfikatu nie dostaniesz.

Twój wybór i ty na tym jeździł będziesz.

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, Fido napisał:

Opon nie dobiera się bo się ma taki kaprys.

Zrozum to.

Chcesz byle co to twoja wola panie.

Dostałeś odpowiedź, certyfikatu nie dostaniesz.

Twój wybór i ty na tym jeździł będziesz.

Dobrze czyli 215/50/17 muszą być, a @Fido co myślisz o wsadzeniu tu na tego alusa 7j opon 225/45/17? Ma to sens?

Opublikowano

Jak ci nie zależy na lepszym komforcie to zakładaj 225/45/17

 

Opublikowano

Ja zawsze zakładam taki rozmiar jak mówi wlepka na aucie bądź homologacja. Wiem, że może stary już jestem, jednak będę zawsze zgodnie z prawem. Tyle w temacie doboru opon z mojej strony.:wink:

Opublikowano
  • Autor

Bo ogólnie chciałem sobie kupić opony 215/50/17 Dębica Presto UHP 2: 4x DĘBICA 215/50R17 95W Presto UHP 2 XL FP letnie Warszawa - Allegro.pl  one kosztują 1300 zł z oficjalnego sklepu producenta (od pośredników są może z 40 zł tańsze) i są z 2020 roku.

Znalazłem też prawie taki sam model Dębica Presto UHP 2 tylko że 225/45/17 4x DĘBICA 225/45R17 91Y Presto UHP 2 FP letnie Warszawa - Allegro.pl za 970 zł w oficjalnym sklepie producenta i to oponki z 2021 roku. I nie wiem sam które wziąć bo te 225/45/17 są prawie 350 zł tańsze i do tego na pewno są nowiutkie bo z 2021 roku są tylko obawiam sie żeby nie były za szerokie do mojego alusa o szerokości 7j, żeby się jakieś buły po bokach opony nie robiły. Które z tych opon byście wzięli?

 

Edytowane przez Arsanit

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 9.03.2021 o 13:52, Arsanit napisał:

Bo ogólnie chciałem sobie kupić opony 215/50/17 Dębica Presto UHP 2: 4x DĘBICA 215/50R17 95W Presto UHP 2 XL FP letnie Warszawa - Allegro.pl  one kosztują 1300 zł z oficjalnego sklepu producenta (od pośredników są może z 40 zł tańsze) i są z 2020 roku.

Znalazłem też prawie taki sam model Dębica Presto UHP 2 tylko że 225/45/17 4x DĘBICA 225/45R17 91Y Presto UHP 2 FP letnie Warszawa - Allegro.pl za 970 zł w oficjalnym sklepie producenta i to oponki z 2021 roku. I nie wiem sam które wziąć bo te 225/45/17 są prawie 350 zł tańsze i do tego na pewno są nowiutkie bo z 2021 roku są tylko obawiam sie żeby nie były za szerokie do mojego alusa o szerokości 7j, żeby się jakieś buły po bokach opony nie robiły. Które z tych opon byście wzięli?

 

Kup te drugie w rozmiarze 225/45 z 2021r. 350zł taniej.

Opublikowano
W dniu 9.03.2021 o 13:52, Arsanit napisał:

Które z tych opon byście wzięli?

215/50/17 ale nie koniecznie Dębice.

Ja mam Hankooki

Opublikowano

Matador hectorra 3.  215/50/17 trzeci sezon będę jeździł i mogę śmiało polecić. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.