Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klocki wymieniać lepiej od razu wszystkie czy tylko 1 oś ?


filip1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj w mojej a4 pojawiła się kontrolka zużytych klocków. I tak jak się czyta w książce pojazdu, co znaczy kontrolka to podobno zużyły się klocki z przodu ale nie jestem pewien. :gwizdanie: Może od razu lepiej komplet wymienić ? I w ogóle jakie są najlepsze,a przynajmniej bardzo dobre? Mowa na forum jest o takich firmach jak ferodo, ate... :gwizdanie: Jakichś kosmicznych sportowych nie potrzebuję, ale, żeby były na "kilka" tys km. :naughty: Co radzicie? Wymieniac komlet, czy tylko przód? i jakiej firmy? model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim stopniu zużycia masz tylne klocki ,sprawdż i będziesz wiedział czy tył też wymaga wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... wystarczy zerknąć na tył i widać...

a ja dodam co innego - czego nie bierzesz pod uwagę... każdy szanujący się zakład klocki wymienia razem z tarczami :naughty:

u nas ze względów ekonomicznych się o tym nie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... wystarczy zerknąć na tył i widać...

a ja dodam co innego - czego nie bierzesz pod uwagę... każdy szanujący się zakład klocki wymienia razem z tarczami :naughty:

u nas ze względów ekonomicznych się o tym nie mówi...

Hehehe. Na pewno muszą się szanować. Jak już coś robić to trza wiedzieć za co :P

A tak na poważnie.

O ile dobrze pamietam, to zależy to od stanu tarczy. Jeżeli jest gładka i nie ma wyraźnych wyżłobień, należy stoczyć tylko zewnętrzny rant. Jeżeli posiada wyżłobienia, a grubość tarczy jest OK, należy ja splanować.

Zawsze jednak mogę się mylić bo do szkoły już dawno temu chodziłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze cos prostego-wszystko zalezy od uzytkowania auta...jesli auto bylo mocno ''dojezdzane''-wymienic razem z klockami tarcze,przod i tyl-potem jest spokoj najprawdopodobniej na dluzszy czas dla tarcz,a klocki-wiadomo od kontrolki ,do kontrolki-przy optymalnej jezdzie jedna tarcza na trzy komplety klockow,ale to tez nie jest zadna regula,tylko wynik obserwacji-chociaz czasem spotykalem auta,ktore mialy tarcze od nowosci-a auto mialo 10 lat i wciaz jezdzilo na tych samych tarczach... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...