Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paczki z Ali + VAT.


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mam po prostu pecha czy za dużo zamawiam, ale ostatnio 2xklosze i biledy zatrzymali w celnym i trzeba dopłacić VAT. 

Droga przesyłki niby nadanie w NL potem WER Warszawa, WER Lublin i kontrola celna, Zatrzymanie w cle i list polecony... 

Klosze niecałe 200 zł 

Biledy 320 zł

Też dostajecie ostatnio VAT za droższe rzeczy? 

W ogóle mnie dziwi, że kontrolują paczki nadane z NL...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzepią paczki w LU ;) Po to wybudowali, żeby robić kasę. Przyzwyczajaj się, bo zaraz za każdą paczkę będą kasę ściągać :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak się opłaca, nawet z VATem, ale zapytałem tak z ciekawości czy wam też doliczają? Parę osób pytałem i im za te same, czy podobne rzeczy nie naliczyli... Więc to takie trochę dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamil-vag napisał:

Nie wiem czy mam po prostu pecha czy za dużo zamawiam, ale ostatnio 2xklosze i biledy zatrzymali w celnym i trzeba dopłacić VAT. 

Droga przesyłki niby nadanie w NL potem WER Warszawa, WER Lublin i kontrola celna, Zatrzymanie w cle i list polecony... 

Klosze niecałe 200 zł 

Biledy 320 zł

Też dostajecie ostatnio VAT za droższe rzeczy? 

W ogóle mnie dziwi, że kontrolują paczki nadane z NL...

 

Niestety, odkąd Chińczycy zaczeli oferować "połączone" wysyłki coraz łatwiej wpaść na cło :( Trzeba niestety zamawiać tak żeby jeden towar trafił juz do linii lotniczych a drugi dopiero wyjdzie z chin zeby sie na to nie załapać. A ma być coraz gorzej :( ze cło będzie naliczane od razu na AliExpress tak jak to ma miejsce już teraz przy wysyłkach do Wielkiej Brytanii :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili wysyłki do PL w 15 dni. Super, bo docierają nawet szybciej. I co z tego, jak w PL leżą ponad miesiąc :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem polecony za biledy, na zdj widać, że majfrend się nawet postarał i zaniżył wartość do 19,5$, ale oni i tak zatrzymali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL leżą tylko przesyłki śmieciowe/groszowe.

Nie przez pocztę tylko przez firemki pokroju "Świat przesyłek", które taki mają standard obsługi.

Wszystkie przesyłki powyżej 5usd idą aliexpress standard shipping pocztą lub paczkomatem i te docierają w około 2 tygodnie.

Kwestia vatu to odrębna sprawa.

 

Co wysyłek z NL itp.

Żółtki często podają fake tracking i w rzeczywistości większość idzie z Chin.

Edytowane przez whyduck1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 10:25, kamil-vag napisał:

Dziś dostałem polecony za biledy, na zdj widać, że majfrend się nawet postarał i zaniżył wartość do 19,5$, ale oni i tak zatrzymali... 

Spróbuj zamówić przez kogoś znajomego. 

Mój brat też tak miał jak zamawiał biledy, że dowalili mu CŁO, a jak ja mu zamówiłem to nie było problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...