Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika


ryzy87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nagle Silnik zaczął dostawać b. wysokiej temp. Stanie 5-6 min i ma 110 C, Chłodnica mam zimna węże z góry gorące, a od doły wężyk jest zimny =/ Nie załącza mi sie ani wiatrak na wisko ani elektryczny, ten drugi załączy sie na chwile przy ok 115 C bylem pewien ze termostat, ale wymieniłem i nic sie nie zmieniło, ktoś mi zasugerował pompę wody, ale zaraz wykluczyliśmy bo mam nawiew gorący, jedynie co przychodzi mi do głowy to uszczelka pod głowica ;(

NO chyba ze zapowietrzony mam termostat jeszcze, jaki jest dobry sposo na jego odpowietrzenie??

dzięki za każda odpowiedz :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu czujnik walnięty. Przy 115C to już powinien się w układzie niezły kocioł zrobić. Wykombinuj sobie miernik z możliwością mierzenia temperatury i wepnij w układ wtedy będziesz wiedział co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zapomnaielm dodac ze PLyn chlodzacy mi sie gotuje =( a to chyba wyklucza walniety czujnik ?

aaaa właśnie to zmienia postać rzeczy. Poobserwuj co dzieje się w zbiorniczku (bombelki powietrza), lub czy auto nie kopci na biało (para wodna) ale skoro twierdzisz,że wymieniałeś termostat to chyba uszczela klękła. Pozostaje jeszcze zapchana chłodnica ale to mało prawdopodobne.Pompe też bym sprawdził, zawsze prościej i taniej niż głowicę zwalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie kopci w ogóle :( nie ma żadnych białych osadów, zastanawia mnie tylko ten wąż co dochodzi do samego termostatu bo jest on zimny, wogole przez niego nic nie przechodzi, czy to może być wina właśnie ten uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach termostat(dobry) musi się otworzyć więc wszystkie węże powinny być gorące. Wyciągnij termostat,wrzuć do garnka i zagotuj jak się otworzy to jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotowałem termostat stary jak woda zaczęła sie gotować dopiero on sie zaczął otwierać.... otworzył sie chociaż nawet chyba nie do końca po 5 min gotowania, nowy termostat otworzył sie przed gotowaniem wody... czyli jest on dobry i tutaj wskazuje wszystko na uszczelkę.... ale....

Złożyłem dzisiaj wszystko bez termostatu i o dziwo.... silnik nie jest w stanie sie dogrzać powyżej 60 C i czy to wyklucza mi uszczelkę pod głowicą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Dlaczego więc gotuje wodę a mimo to wąż za termostatem zimny jest gdy termostat wygląda na dobry :mysli: Możliwe,że układ był zapowietrzony. Sprawdź twardość węży,bo jak uszczelka lub głowica walnięta pomiędzy kanałem wodnym a cylindrem to pompuje w układ wtedy ciśnienie i temperatura płynu wzrasta,poza tym w układzie pojawiają się pęcherzyki powietrza i przy pełnym stanie w zbiorniczku płyn wywala.Zamontuj termostat odpowietrz układ i obserwuj co się dzieje jak dalej to samo to zostaje uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeździłem bez tego termostatu max temp 90 C wyżej nie doszła

Po świętach, założę i podjadę na odpowietrzenie ciśnieniowe może wtedy będzie dobrze :)

a Do tego czasu będę jeździł bez, mam tylko nadzieje ze nic sie nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma, jeżeli jest płyn i termostat jest nowy to musi otwierać duży obieg. Wiatrak jest tylko w przypadku dużych upałów i gdy samochód stoi. Zobacz jaki jest przelot wody na chłodnicy. Wentylator elektryczny musi się włączać na postoju i dochładzać silnik po jego wyłączeniu. Czytałem jeszcze raz ale wydaje się, że coś mieszasz w opisie zjawiska.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Ci pisze jeszcze raz :)

czy stary termo czy nowy nie ma roznicy ( mozliwe ze nie odpowietrzylem nowego i dlatego nie bylo roznicy dlatego jade jtro na odpowitrzanie cisnieniowe)

a takto mialem chlodnica zimna nie wchodził mi duży obieg, ten waz co dochodzil do termostatu byl zimny, a plyn mi sie gotował, mialem 115 C i żaden z wentylatorw mi sie nie zalaczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...