Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tapicerki podłokietnika tylnego "McDonald"


innotic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już godzinę wertuję forum i nie znalazłem nic sensownego na ten temat, jedynie tyle że jest to możliwe. Planuję bowiem doposażyć swoje autko w tylne uchwyty na kubki i kupiłem tanio podłokietnik w wersji materiałowej. Jako że u mnie jest skóra to chcę przełożyć bebechy do swojego. Czy ktoś coś takiego robił? Klapę wymontowałem, ale nie wiem jak wyjąć wkład podłokietnika z zewnętrznej obudowy. Tymczasem szukam dalej.
 

Edytowane przez innotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się opisać w miarę zrozumiale :)

żeby wyjąć środkową część z podłokietnika trzeba podważyć ją w 4 (albo w 6, nie pamiętam) miejscach na krawędziach bocznych jak na foto, najlepiej mieć plastikowe "łyżki" do tego, najpierw podważasz jedną stronę później druga już powinna w miarę sama wyskoczyć. Musisz tak jak by rozgiąć boki podłokietnika tak żeby wkład wyskoczył ponad występ zabezpieczający.

Nie pamiętam też dokładnie czy najpierw ściągałem wkład czy osłonę przednią osłona przednia trzyma się tak samo, trzeba ją delikatnie podważać od góry (czerwona linia) jak i od koków i dołu.

podłokietnik - punkty mocowania wewnętrznej wkładki.png

Do wyjęcia samego uchwytu na kubki trzeba zwolnić 4 blokady (podobny system jest przy uchwycie na kubek w konsoli środkowej. (tylko tam ją 2 od góry), tu są 4 mniej więcej w miejscach jak na foto poniżej (Uwaga! nie jest to zdjęcie podłokietnika z B6/B7, fota jest tylko poglądowa)

podłokietnik - punkty mocowania uchwytu na kubek.png

sam materiał do całości montowany jest na wszywki, nie wiem czy też nie jest klejony dodatkowo, ale chyba nie. Przełożyć materiał z wersji bez uchwytu na kubek do wersji z uchwytem można się podjąć, nadmiar materiału obcinasz i tyle. W drugą stronę się nie da bo braknie materiału na froncie podłokietnika.

Przed wyciąganiem czegokolwiek dobrze jest podgrzać sobie plastiki suszarką do włosów, będą bardziej elastyczne i trudniej będzie coś połamać przy uchwytach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie czytałem temat, w którym było opisane że konieczna jest przeróbka materiału na froncie, że też wcześniej nie zwróciłem uwagi że ramka w "McDonaldsie" jest szersza...

Dzięki za szczegółowy opis, być może po kilku głębszych się tego podejmę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo rozebranie podłokietnika jest proste, trudniej (raczej czasochłonne będzie) wyjąć te wszystkie zszywki, a później przydał by się taker do wbicia nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, speedster2000 napisał:

Witam, chce podejść do tej samej modyfikacji. Ogarnąłeś temat do końca ? 

Mateo wszystko opisał co jeszcze chcesz wiedzieć,przeróbka prosta ,robiłem to u siebie ze 2 lata temu

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, greg2505 napisał:

Mateo wszystko opisał co jeszcze chcesz wiedzieć,przeróbka prosta ,robiłem to u siebie 

2 boki podłokietnika oraz klapa i dół to osobne elementy tak ? Materiał do docięcia będzie z elementów bocznych podłokietnika ? Jedyne wątpliwości są na modyfikacji przedniej ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, speedster2000 napisał:

 

2 boki podłokietnika oraz klapa i dół to osobne elementy tak ? Materiał do docięcia będzie z elementów bocznych podłokietnika ? Jedyne wątpliwości są na modyfikacji przedniej ścianki.

Podłokietnik składa się z dwóch części ,dolną część rozbierasz na części i przekładasz całą swój materiał czy skórę ,łapiesz na zszywki ,docinasz tylko front ,bo kubki zajmują cały ,jak ich nie masz jest tylko klamka która jest węższa,klapę przekładasz swoją

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze te tylnie podłokietniki na kubki to pożądany towar   (też wozicie meneli którzy z tyłu piją :co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Garnus napisał:

Zauważyłem ze te tylnie podłokietniki na kubki to pożądany towar   (też wozicie meneli którzy z tyłu piją :co:)

Meneli jak meneli ale dzieci albo małżonka jeżdżą i tak się składa, że pić coś muszą, niekoniecznie z procentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie po za cup holderami z przodu (mam 2 sztuki) często używany jest mc donald z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...