Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kąt pochylenia koła w A4 B7


sebkur2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem i już nie mam głowy co może być nie tak 

Pacjent audi a4 b7 prawe koło przód ma duży kąt pochylenia , dodam że była kolizja w to koło... wymieniłem wózek wahacze zwrotnice A koło nadal jest krzywe 

Miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś geometrię? Tu PK nie da się regulować, jedynie można go skorygować przesuwając całe sanki (oczywiście ruch jest ograniczony) warto zobaczyć kąty dla prawego i lewego koła i może ruszyć lekko sanki, jeśli kąty są mocno rozjechane to znak że nadwozie dostało mocno i nie trzyma wymiarów, czyli np. punkty mocowania górnych wahaczy po stronie tego koła są na przykład przesunięte w stronę osi auta.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MaTeo85 napisał:

a robiłeś geometrię? Tu PK nie da się regulować, jedynie można go skorygować przesuwając całe sanki (oczywiście ruch jest ograniczony) warto zobaczyć kąty dla prawego i lewego koła i może ruszyć lekko sanki, jeśli kąty są mocno rozjechane to znak że nadwozie dostało mocno i nie trzyma wymiarów, czyli np. punkty mocowania górnych wahaczy po stronie tego koła są na przykład przesunięte w stronę osi auta.

Byłem na gemertrii i powiedzieli że nie ma sensu robić skoro i tak trzeba to naprawić 

Sprawdziłem wszytko i jest dobrze z nadwoziem został mi jedynie dolny prosty wahacz 

Koło prawe jest w pozycji takiej mniej więcej  

(  \  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja Ci mam powiedzieć? geometria to nie tylko zrobienie, ale też sprawdzenie kątów i otrzymanie wydruku, do czegoś trzeba się odnieść. Tu jest wróżenie z fusów, może być wszystko co związane jest z zawieszeniem i jego punktami mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bzyku30 napisał(a):

Ależ oczywiście że się ustawia kąty PK A4 B7 manual poniżej 

5903739e0c993_geometria03.thumb.jpg.0261dad1c6228ecb6fdf44bea0fb75b5.jpg

Nie wiem czy umiesz w angielski, ale wyraźnie jest napisane że dla przedniego zawieszenia kąt PK nie jest ustawialny, a jedynie może zostać skorygowany poprzez przesunięcie całych sanek zawieszenia.

Po kolejne odgrzebałeś temat z przed ponad 2 lat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...