Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z audio i odbiorem radia android w A4 B7


Iorveth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sytuację - zmienian z dużej navi na androida z Aliexpress

Mam dwa problemy: 

Szukam adapter antenowy 2x fakra - din, polecacie jakis? 

Druga kwestia to dołączony adapter iso - quadlock nie przekazuje dźwięku na tylne głośniki oraz do suba w bagażniku.

Ma ktoś jakąś radę? Jestem z Wrocławia, jak ktoś ogarnia temat to wynagrodze $ lub flaszką za wiedzę

Edytowane przez Iorveth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć adapter pod aktywny system bo oryginalnie tył nie jest zasilany z radia tylko przez wzmacniacz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie w bose też tak jest? zapewne tak. Czyli przód idzie prosto z radia a tył tylko przez wzmacniacz? Jaki ten adapter potrzeba? Sprzedawca radia zapewnia ze bedzie grało na 4 głosniki bez dodatkowych adapterów;)

takie cudo?

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bose wszystkie głośniki zasila wzmacniacz. Z radia (oryginalnego)  idzie tylko sygnał liniowy do wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, morelo napisał:

Podepne sie w bose też tak jest? zapewne tak. Czyli przód idzie prosto z radia a tył tylko przez wzmacniacz? Jaki ten adapter potrzeba? Sprzedawca radia zapewnia ze bedzie grało na 4 głosniki bez dodatkowych adapterów;)

Jakie miałeś oryginalne radio i jakie teraz wstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi concert i bose wszystko fabryka, a kupiłem 

Jeszcze nie montowałem pytam na razie jak to jest za nim rozbiore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Musisz mieć adapter pod aktywny system bo oryginalnie tył nie jest zasilany z radia tylko przez wzmacniacz. 

A masz jakis link etc jak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, morelo napisał:

Tak mam

Zrób dokładne zdjęcie tego adaptera, który jest dołączony do radia. Piny i przewody z tyłu tej czarnej dużej kostki. 

Screenshot_20210428-111456_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Iorveth napisał:

A masz jakis link etc jak to ma wyglądać?

1. Uzupełnij proszę profil bo nie wiadomo o jakim aucie mowa.

2. Pisząc duża nawigacja należy rozróżnic, która bo były RNS-D i RNS-E. Nie znając danych samochodu moźę to być każda z tych wymienionych, więc patrz punkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prosiłem o dokładne zdjęcie, na których widać czy mini-iso ma wszystkie kanały podłączone. Tyle co na tym zdjęciu widać już sam widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wszystkie piny w mini-iso C1 są osadzone więc powinno ruszyć bez adaptera.

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iorveth napisał:

A masz jakis link etc jak to ma wyglądać?

Jakią navi miałeś oryginalnie? Przypuszczam, że RNS-E bo masz B7 (chyba, że ktoś zrobił downgrade i wpakował tam RNS-D, takie coś też już widziałem).

Jakie radio kupiłeś?

Jaki masz system aktywny? Zwykły ASS czy Bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 14:56, Muskel1 napisał:

Jakią navi miałeś oryginalnie? Przypuszczam, że RNS-E bo masz B7 (chyba, że ktoś zrobił downgrade i wpakował tam RNS-D, takie coś też już widziałem).

Jakie radio kupiłeś?

Jaki masz system aktywny? Zwykły ASS czy Bose?

Miałem RNS-E - to ze sterowaniem z prawej strony

Kupiłem hoxiao k10 - 2 gb / 32 gb + 4g lte, złączkę mam quadlock https://m.aliexpress.com/item/1005001682443418.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.12269583.0.0.3407668fkhCJLi

Teraz tak: audio ASS z subem w bagażniku, (brak bose) 

Problem jak już pisałem z przekazaniem dźwięku na tył + szukam przejściówki do anteny radiowej żeby dać zasilanie na wzmacniacz antenowy

Dorzucam zdjęcia, do zielonej kostki widzę że piny z adaptera wchodzą nieco inaczej 

 

 

 

 

IMG_20210429_164515924.jpg

IMG_20210429_164448171.jpg

IMG_20210429_164201742.jpg

IMG_20210429_164139558.jpg

IMG_20210429_164053992.jpg

IMG_20210429_164228549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fotki tylu radia jak to wyglada, bez rzezby sie tu nie obejdzie prawdopodobnie bo Chinole osadzily wszystkie glosniki w kostce A.

Jeżeli to radio nie ma z ryłu wyjść liniowych RCA (chinch) to będziesz musiał dokupić taki konwerter 

ALLEGRO.PL

oraz wypiąć 4 przewody z kostki A odpowiadające za tylne głośniki, następnie połączyć je z tym konwerterem i dopiero te RCA (chinch), które luźno u Ciebie wiszą, wpiąć do konwertera. Dodatkowo będziesz musiał jeden z przewodów tego chińskiego radia oznaczony albo REM albo AMP.  podpiąć na pin 13 kostki D (wzbudzenie wzmacniacza).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wstaw fotki tylu radia jak to wyglada, bez rzezby sie tu nie obejdzie prawdopodobnie bo Chinole osadzily wszystkie glosniki w kostce A.

Jeżeli to radio nie ma z ryłu wyjść liniowych RCA (chinch) to będziesz musiał dokupić taki konwerter 

ALLEGRO.PL

oraz wypiąć 4 przewody z kostki A odpowiadające za tylne głośniki, następnie połączyć je z tym konwetterem i dopiero te RCA (chinch), które luźno u Ciebie wiszą, wpiąć do konwertera. Dodatkowo będziesz musiał jeden z przewodów tego chińskiego radia oznaczony albo REM albo AMP.  podpiąć na pin 13 kostki D (wzbudzenie wzmacniacza).

Dorobiłem jeszcze zdjęcia czinczy wychodzących z radia

IMG_20210430_124148962.jpg

IMG_20210430_124144680.jpg

IMG_20210430_124117009.jpg

IMG_20210430_124046310.jpg

IMG_20210430_124107116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będziesz musiał zakupić konwerter ten co wyżej wrzuciłem, następnie wypiąć 4 przewody odpowiedzialne za lewy i prawy tył z tego adaptera quadlock i połączyć je z przewodami konwertera. Po drugiej stronie konwertera masz wejścia liniowe RCA i do nich musisz wpiąć te chinche na lewy i prawy tył. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...