Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi AS4 Abt Quattro - A4 B8 3.0 Tdi CAPA 330 hp /650 Nm.


Marcin-Johan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Moje autko to oryginalny As4 Abt jeden z 30 jakie wypuścił nadworny tuner Audi w pakiecie Abt na bazie A4 B8.

Silnik 3.0 Tdi V6 Capa Quattro 240 koni fabrycznie 500Nm.  - podniesiony przez Abt pakietem Abt Power S do 310 hp/610Nm - Turbo hybryda Abt (zwiększone koło kompresji + program) + wzmocniony rozrząd Abt + sprzęgło kewlarowe Abt. Prędkość max deklarowana przez Abt to 272 km/h.

Zawieszenie Obniżone Abt , Kute felgi Abt (Z oznaczeniem Abt - Borbet) 20 Cali  , opony 265/30/20

Pakiet aerodynamiczny Abt - Zderza przód ,nakładki progów, wyloty powietrza na błotnikach , zderzak tył z dokładką na podwójny wydech, spoiler dachowy (wszystko sygnowane przez Abt + pakiet dokumentacji technicznej Abt)

Wydech Sebringa 2 końcowe z 4 rurami (sygnowany przez Abt - Sebring) - dedykowany i zakładany w ramach pakiety Abt (z downpipe robi hałas jak rasowa benzyna ! ;-)  )

Obecnie Turbina po przerobieniu - hybryda - jeszcze większe koło kompresji niż Abt - największe jakie da się zamontować do tej sprężarki + wzmocniony wirnik + koło turbiny zwiększone i rozwiercona muszla - pełna hybryda.

Wymieniony fabryczny IC na IC Wagner (3 x większy) , downpipe 3 " (dpf wyleciał do krainy wiecznych łowów ;-) + program na bezpieczne 330 hp.

Tylne lampy Led z polifta (prawdopodobnie zostaną lekko przyciemnione folią)

W planie wymiana wtryskiwaczy bo te są już na granicy wydatku paliwowego i program po wymianie na bezpieczne 360 - 370 koni  - tak by był zapas do 400 ale to się jeszcze zobaczy co wyjdzie. W planach też większe hamulce obecne 320 na 300 są delikatnie mówiąc średnie przy prędkościach powyżej 200 - ,(dziwne bo po rozkodowaniu numerów pr. w aso jest wpis o zainstalowanych zaciska 8 tłokowych - widocznie poprzedni właściciel ,niemiec polskiego pochodzenia, zmienił na mniejsze przerażony kosztami tarcz z Rs4 bo ośmiotłok tylko z rs4 mógł być) . W planach akebono 6 tłok 375 mm na przód + 330 wentylowana na tył.wyposażenie auta:. bixenon ,panoramiczny el. dach , skórzana tapicerka , zewnętrzne lusterka el + fotochromatyczne szkła (składane), elektryczne fotele + pamięć fotela kierowcy + podgrzewane , mmi 2High + B&O (13 głośników + sub w kole), line assist, radar ACC , aktywny tempomat do 200km/h, utrzymanie odległości za autem , awaryjne hamowanie (radar acc) ,hak holowniczy, roleta tył, ładowarka indukcyjna ,pełna elektryka, ,elektrycznie otwierana i zamykana klapa tył ciemna podsufiltka ,oświetlenie wew,. itp

Mam nadzieje że spodoba się całej braci która ma benzynę i ON we krwi  :-)  poniżej kilka linków 

WWW.GOOGLE.PL

Żeby nie było mi tu żadnych pomyłek - AS4 to A4 tuningowane przez ABT. Samo A4 wchodzi na...

 

WWW.GOOGLE.PL

Kliknij i zobacz więcej.

 

AS4 ABT.jpgAS4 ABT.jpg20201112_125437.jpg

20201112_125443.jpg

20201112_125453.jpg

20201112_125500 — kopia.jpg

20201112_125500.jpg

AS$ ABT 2.jpg

AS$ ABT 3.jpg

AS4 ABT — kopia.jpg

AS4 ABT 1.jpg

Edytowane przez Marcin-Johan
Dopisanie
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna

Te kratki na przednich błotnikach to tylko naklejka czy rzeczywiście są otwory w błotnikach?

Jakieś zdjęcia środka mógłbyś wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega ciekawe auto. Nie wiedziałem że B8 można było zamówić z fabrycznym pakietem ABT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją wystawioną, dość dawno temu, ale fajnie że trafiła w ręce kogoś z forum. Wizualnie mi osobiście jakoś pewne elementy nie leżą, ale o gustach się nie dyskutuje. Napewno fajnie mieć coś, czego wyszła limitowana ilość :evil2:,  ma to sens, duszę, nie jest to zwykłe oklepane B8. Nie psuć, nie rozbić, dbać serwisować a weźmiesz to co zapłaciłeś lub więcej przy sprzedaży. 

 

Wrzuć więcej zdjęć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody silnikowe podobają mi się:) abt w całej okazałości mi nie leży jedynie lotka i progi dla mnie okej,gusta wiadomo,kolor ładny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, nietuzinkowy samochód. Ale tylny dyfuzor bardzo mocno przypomina mi ten z Maserati :kox:

DOKŁADKA TYLNA MASERATI GRANTURISMO Textured | Nasza Oferta \ Maserati \  Granturismo | Maxton Design

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jechać do Abt można każdym autem z grupy Vw. Zrobią tuning jaki chcesz czy elementy środka, czy mechanikę, czy samą moc a reszta zostaje w serji. Ale Abt też wypuszcza swoje projekty jak ten . W tym roku RS4 Abt  wypuszczają 50 szt. A  Audi  RS6+R 150 limitowanych edycji. Mój jest org. Abt AS4 z pakietem papierów i łącznie z tym że Abt było pierwszym właścicielem. Cieszę się że wam się podoba , bo mi też się cholernie podoba ,a i zdjęcia nie oddają tego jak prezentuje się na żywo. Z przodu wygląda obłędnie z tymi wlotami w zderzaku , moim zdaniem lepiej niż rs4. W planie jest wymiana Grilla na a'la rs4 (plaster miodu) z napisem quattro na dole- będzie pasował do wlotów w zderzaku a ten fabryczny z s4 na razie pójdzie do kartonu. Każdy się ogląda za nim zwłaszcza pasjonaci motoryzacji. , mam go już jakiś dłuższy czas i możecie wierzyć że jest zadbany. Serwisowany na oleju Ravenol usvo ,filtr powietrza sport pipercross reszta org vw. Nie katowany na zimno i studzony po jeździe obowiązkowo. Poza tym jestem wieloletnim pracownikiem ASO Skoda , Vw , Audi, Seat i żadne moje auto nie widziało innego mechanika jak w Aso (nie  licząc programu który robił jeden z najlepszych ludzi w branży)

Jeżeli chodzi o wloty boczne (czy jak je tam zwiją -skrzela) to nie naklejki - Abt wycina dziury i podobno pomaga to w przepływach powietrza. Na YT są filmiki z przebiegu tuningu w Abt ,z głównych przeróbek i widać jak wycinają. Nie s to atrapy i fizycznie z tyłu widać wyloty. na ile to działa trudno powiedzieć. jakby była to naklejka to taka trochę wioch moim zdaniem, a to nie agrotuning tylko Abt. Nawet na dzwonie prawym pod maską jest odpowiednia naklejka informująca o dodatkowych wylotach ciepłego powietrza z komory silnika.

20210427_064420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek, z tego całego body abt-a to jedynie progi na plus, reszta niestety słaba jak dla mnie, zupełnie nie pasuje do takiego kombi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 18:43, Marcin-Johan napisał:

Screenshot_20201010-162541_Samsung Internet.jpg

Hmm zwykłe fotele dali? Ciekawe, bo na zewnątrz się postarali, a stołki dali jak w amerykańskich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Korton555 napisał:

Hmm zwykłe fotele dali? Ciekawe, bo na zewnątrz się postarali, a stołki dali jak w amerykańskich wersjach.

Witam   no stołki zwykłe  tyle ze elektryczne i lewy z pamięcią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 20:40, AndyN napisał:

Ładna

Te kratki na przednich błotnikach to tylko naklejka czy rzeczywiście są otwory w błotnikach?

Jakieś zdjęcia środka mógłbyś wrzucić?

Witaj, są dziury wiercone przez Abt na YT sa filmy jak to robią.  O faktycznie są odprowadzają ciepło z turbo i sciany grodziowej. Na ile to działa?  Nie wiem. Ale zrobili dziury by kichy nie było. Środek fotele zwykłe , beżowa skóra grzane i full elektryka z pamięcią.  Podsufitka czarna. Foto ponizej. Nawet znalazłem uzywany błotniki z takimi dziurami.

20210505_155419.jpg

Screenshot_20210504-002129_OLXpl.jpg

Screenshot_20210504-001933_OLXpl.jpg

20210505_160800.jpg

20210505_160918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 18:18, monthrey12 napisał:

Fajny, nietuzinkowy samochód. Ale tylny dyfuzor bardzo mocno przypomina mi ten z Maserati :kox:

DOKŁADKA TYLNA MASERATI GRANTURISMO Textured | Nasza Oferta \ Maserati \  Granturismo | Maxton Design

Witaj.. grubo poszedłeś z tym porownaniem he he he . Może troszkę przypomina  ale Maserati to chyba półka wyżej.... Spoko ze się podoba

20210505_161328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 00:45, wolwerin napisał:

Śliczna perełka, gratulacje zakupu :)

Dzięki.  Zakup był dawno natomiast ja jestem tu od niedawna a powinienem  być  co najmniej 22 lata licząc od pierwszej własnej Audi  100 Quattro c4  2.6 V6 kupionej jeszcze w latach 90 poprzedniego stulecia żeby nue powiedzieć  poprzedniej ery. Kocham Audi i w ogóle  samochody.  Twoja b8 świetna...  Jak  będziesz sprzedawał to myślę że wielu by ha chciało ( W tym ja) Lubię  czarny i zabójczo to wyglada , gustownie.  Też  chcę taki grill ? a'la rs. Pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to jedyne zarejestrowane w RP As4 Abt . Jeden z 30 jakie były rejestrowane na Abt. Jeżeli ktoś spotkał inne lub eie gdzie jest niech da znać ....

20210609_221448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...