Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 1.8t bfb odpala rano dziwny dzwięk


Marcinlbn24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zrobiłem remont silnika głowica wszystko było ok ale dziś przy odpalaniu po nocy nagle dziwny dźwięk czy to z silnika raczej wątpię ale pytanie moje czy to może być pompa paliwa ? Jak mam ja sprawdzić vcds ? Pompę ? I Mam chyba stały błąd odpowietrzania zbiornika paliwa proszę o pomoc jak już odpalę go to dźwięk jest ok 3 sekundy później ok jest a jak zgaszę go i drugi raz to juz tego nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób "na szybko" - weź sobie kogoś do pomocy aby odpalił Ci auto a Ty w czasie odpalania posłuchaj czy dźwięk słyszysz z bagażnika czy jednak z przodu auta. Jeżeli z tyłu to pewnie pompa, pierwsze objawy to właśnie buczenie, najczęściej przy odpalaniu i to głównie po dłuższym postoju (przynajmniej z mojego doświadczenia).

Sposób "bardziej pro" - manometr i pomiar ciśnienia szczególnie pod obciążeniem. Jeżeli jest poniżej 3.5 bara to pompa do wymiany. 

A zanim cokolwiek zaczniesz sprawdzać, z uwagi na fakt, że posiadasz LPG - ile masz wachy w zbiorniku? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezyny mam pół zbiornika cała czas prawie nie dopuszczam do rezerwy a w vcds jak sprawdzić pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinlbn24 napisał:

w vcds jak sprawdzić pompę?

Nie sprawdzisz. Jak dźwięk dochodzi z tyłu to z pompy i zwykle winny jest filtr paliwa, w którym jest regulator ciśnienia.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz wiarę? Niesamowite.

Może ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te z zamiennika potrafią robić psikusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori z aso za 200zl. Nagraj ten dźwięk jak możesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo miałem 2x dźwięk ten a wczoraj już nie ale zaraz zobaczymy co dziś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw pompe w spokoju. To napinacz łańcucha i norma po dłuższym postoju w wersji z fazatorem. Jak to trwa dłużej to zbieraj sporą sumę na wymianę napinacza z łańcuchem i czyszczenie smoka przy okazji albo raczej zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju i smoka. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska była czyszczona i smok też był czyszczony napinacz był w stanie bardzo dobrym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak auto długo stało a teraz jedzi jest szansa że się  unornuje ?

Edytowane przez Marcinlbn24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak napinacz tak hałasuje to jest zużyty, masz gęsty olej, słabe ciśnienie oleju i jeszcze kilka możliwości. Jeśli taki zgrzyt jest po całej nocy to można olać, bo sam producent dopuszcza takie zgrzyty do dwóch sekund, ale jeśli występuje po kilku godzinach to już słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, przem8 napisał:

Nie. Jak napinacz tak hałasuje to jest zużyty, masz gęsty olej, słabe ciśnienie oleju i jeszcze kilka możliwości. Jeśli taki zgrzyt jest po całej nocy to można olać, bo sam producent dopuszcza takie zgrzyty do dwóch sekund, ale jeśli występuje po kilku godzinach to już słabo. 

Można manometrem sprawdzić ciśnienie oleju. Jaki olej jest w silniku?

Edytowane przez Nociakczwarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kółka dni nie miałem tego dźwięku wczoraj znnow pojawił się po odpalaniu na zimnym na Ok max 3 sekundy czy mam już się rozglądać za napinaczem i łańcuszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni nie miałem tego dźwięku wczoraj znnow pojawił się po odpalaniu na zimnym na Ok max 3 sekundy czy mam już się rozglądać za napinaczem i łańcuszkiem?

Przed chwila było tak 

 

Edytowane przez Marcinlbn24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczyną tego może być też źle nałożony łańcuch nie w tej pozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...