Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd klap kolektora ssacego


damek555

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry 

Mam cały czas problem z tym samym błędem.

Egr sprawdzony wyczyszczony podmieniany. Silniczki podmieniane

Kolektor ssący sprawdzony wyczyszczony klapki chodzą bez problemu.

Zastanawiam się nad tą gruszką co steruje klapkami czy tam nie jest jakiś problem bo obserwując ją w ogóle nic się nie dzieje na zapalonym silniku i gaszącym. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie czego poszukać. Ogólnie jak się ściągnie wężyk z gruszki to bardzo słabo zasysa nie wiem jak to powinno być??? Czy jest jeszcze jakaś część co za to odpowiada żeby bardziej ssało.

20D5EB64-0A56-4BB3-918C-AC120159A992.jpeg

E8E05FF6-DD3C-45D4-9A79-1DCC64211AF6.jpeg

54E43F62-D2B2-41BA-9A21-175D3A953E0F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś szczelność gruszki? na kolektorze , przewody podciśnienia  idące od niej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szczelności nie sprawdzałem w następny weekend postaram się to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd i dość długo się z nim borykałem. Kilka pytań :

Trzęsie Ci budą po gaszeniu, silnik się czasem dławi ? 

 

U mnie pomogła wymiana przepustnicy na nową oryginalną. 

 

 

Edytowane przez Kimas97
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kimas97 napisał:

Miałem ten sam błąd i dość długo się z nim borykałem. Kilka pytań :

Trzęsie Ci budą po gaszeniu, silnik się czasem dławi ? 

 

U mnie pomogła wymiana przepustnicy na nową oryginalną. 

 

 

tak jak gaśnie to troszkę czuć takie nie równe gaśnięcie. i ostatnio miałem jeden przypadek jak ruszałem na światłach to nie było reakcji na gaz ja mu gaz a on praktycznie nie reagował i zakopcił na czarno. po chwili dopiero wróciło do normy. Tylko czy to będzie na pewno przepustnica bo jak ją rozbierałem to jest tam wszystko ok w środku. Wszystkie zębatki są ok lekko wszystko chodzi, chyba że bardziej coś się dzieję z elektroniką i dlatego wariuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same objawy czkawki przy przyspieszaniu i telepanie motoru przy gaszeniu. Takie telepanie negatywnie wpływa na dwumas. Mechanicy czyścili mi EGR, przepustnice nic to nie dało 2 tygodnie to samo plus ikona świec żarowych. Dopiero inny ogarnięty mechanik zdiagnozował przepustnice. Weź pod uwagę że u Ciebie jest błąd ,, uszkodzenie " to samo co u mnie czyli ona pozostaje w jednym położeniu stąd te telepanie przy gaszeniu. Winne temu są zębatki, które się wyrabiają po x latach. Mi wymiana przepustnicy pomogła od tego czasu zero problemów i auto przy gaszeniu zachowuje się normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kimas97 napisał:

Miałem te same objawy czkawki przy przyspieszaniu i telepanie motoru przy gaszeniu. Takie telepanie negatywnie wpływa na dwumas. Mechanicy czyścili mi EGR, przepustnice nic to nie dało 2 tygodnie to samo plus ikona świec żarowych. Dopiero inny ogarnięty mechanik zdiagnozował przepustnice. Weź pod uwagę że u Ciebie jest błąd ,, uszkodzenie " to samo co u mnie czyli ona pozostaje w jednym położeniu stąd te telepanie przy gaszeniu. Winne temu są zębatki, które się wyrabiają po x latach. Mi wymiana przepustnicy pomogła od tego czasu zero problemów i auto przy gaszeniu zachowuje się normalnie. 

Tylko że umnie wszystkie zębatki są ok. ?‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być skoro trzęsie buda czyli to znak że przepustnica pozostaje w pozycji w jakiej nie może być. 

 

Ewentualnie sprawdź bezpieczniki za jakie odpowiada działanie przepustnicy. Na 90% Twój problem leży w niej albo wiązka albo ona sama wadliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kimas97 napisał:

Nie mogą być skoro trzęsie buda czyli to znak że przepustnica pozostaje w pozycji w jakiej nie może być. 

 

Ewentualnie sprawdź bezpieczniki za jakie odpowiada działanie przepustnicy. Na 90% Twój problem leży w niej albo wiązka albo ona sama wadliwa. 

Ok dzięki za info obadam to jeszcze raz w weekend i dam znać jak coś znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem czyszczono mi EGR, usuwano błąd nic to nie dało. Zmiana przepustnicy na nową pomogła. Napisz jeszcze czy jak przekręcasz stacyjkę to migają świecie żarowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kimas97 napisał:

Miałem ten sam problem czyszczono mi EGR, usuwano błąd nic to nie dało. Zmiana przepustnicy na nową pomogła. Napisz jeszcze czy jak przekręcasz stacyjkę to migają świecie żarowe. 

Świece nie migają tylko świeci się sterownik silnika jak złapie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego robiłeś może test programem vcds przepustnicy i adaptacje??? Może to jest powód jak ją rozbierałem a nie robiłem testu ani adaptacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem dzisiaj że ras mi zamyka przepustnice przy gaszeniu a raz zostaje otwarta ?to chyba wyłącznie będzie wina przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci o tym stąd masz szarpanie silnikiem i dławienie przy dodawaniu gazu. Ona pozostaje w jednej pozycji. Dlatego nie pozostaje nic innego jak kupić nową przepustnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica kupiona problem zniknął.?jedyny plus jeszcze że kolektor ssący został wyczyszczony w trakcie szukania usterki ?????? w sumie nie było tragedii z nim ale będzie spokój na dłuższy czas ???

21321471-093A-4ECD-A7A2-368656FF05D5.jpeg

272D0109-BB04-465A-94E3-B5059154D700.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kimas97 napisał:

Pisałem, że przepustnica ;). 

Dzięki za info. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...