Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie "w nadkolu" spory problem.


CarlosCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc nie wiem czy jest to odpowiedni dział, czy jednam powinienem to umieścić w dziale układu napędowego a może układu kierowniczego.

Usterke mogę opisać następująco. Przy niskich prędkościach, najczęsciej przy ruszaniu występuje dość charakterystyczny dzwięk z przodu z lewej strony (jakby ktoś stukał o nadkole od wewnętrznej strony kluczem, takim do odkręcania śrub nie kluczem od domu). Jeśli ruszam i skręcam w prawo jest cisza nic się nie dzieje. Jeśli jadę na wprost stuka, a jeśli ruszam skręcając w prawo to stuka mocno. Zazwyczaj tylko na 1 i 2 biegu i TYLKO wtedy gdy dodaje gazu, bądz wbijam sprzęglo żeby zmienić bieg z jedynki na dwójke.

Dodam również że w aucie są przed 2 miesiącami wymienione następujące rzeczy na nowe.

-wszystkie wachacze

-przegub zewnętrzny jak i wewnętrzny

-sruby na kielichu amortyzatora ponieważ stare nie miały już gwintu.

-poduszki silnika

Nie mam już pomysłu a mechanicy nie koniecznie wiedzą co to może być. Ktoś mial podobnie?

Edytowane przez CarlosCk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy wymianie tych śrub na mocowaniu amora założone zostały te takie duże podkładki co są od strony komory silnika .Jak jej nie będzie to będzie stukać bo jest luz na mocowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem u mechanika już 4tego sprawdzone zostały jeszcze raz drążki kierownicze i przeguby. Dzięki karol1981 za podpowiedz, oczywiscie sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 08:52, malin157 napisał:

A amortyzator nie może być winny, albo dwumasa

Amorki zmieniane 2 lata temu na nowe, oczywiście że może być ale sprawdzane na trzepakach mają po 70%. A co do dwumasy, hmm to może być strzał w 10tke, objawy pasują...

Edytowane przez CarlosCk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, CarlosCk napisał:

sprawdzane na trzepakach mają po 70%

U mnie miały po ponad 80%, a lewy napierdalał jak głupi. Te trzepaki na skp nie nadają się do sprawdzania takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chopy, jednak padła mi znowu poduszka silnika. Tak więc odradzam firme Vaico. Rok temu kupiona i popękała od spodu. Nie jeździłem jak debil, nie szarpałem autem w ramach ewentualnych pytań. Kupiłem teraz z MEYLE zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...