Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka spiralki i spadek mocy po wcisnieciu gazu do oporu na 4 biegu


dszymek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem u siebie dziwny objaw. 

Auto zapiatala na kazdym biegu bez problemu ale jak jechalem tak 80km/h na 4 biegu i wcisnalem gaz do oporu to wyczulem delkatne odciecie mocy po czym zapalila sie kotrolka spiralki i auto stracilo moc, jakby bez turbo. Stanalem na poboczu, zgasilem i odpalilem i problem znikl. Podpialem pod vcds ale zadnego bledu nie wykazalo.

Moze ktos zna przyczyne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w swoim b8 2.0tdi, działo się tak co jakiś miesiąc, z czasem coraz częściej, aż w koncu samochód jeździł już tylko w trybie awaryjnym, okazało się że zawór egr był uszkodzony, po wymianie zaworu i po przeczyszczeniu kolektora ssącego problem znikł

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie ma błędu bo ikonka spirali powinna zakomunikować błąd w systemie, ale objawy wyraźnie wskazują jak by turbo odcięło na chwilę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gienekmc napisał:

Miałem ten sam problem w swoim b8 2.0tdi, działo się tak co jakiś miesiąc, z czasem coraz częściej, aż w koncu samochód jeździł już tylko w trybie awaryjnym, okazało się że zawór egr był uszkodzony, po wymianie zaworu i po przeczyszczeniu kolektora ssącego problem znikł

Przypomnialo mi sie , ze raz mi sie to zdazylo w poprzednim roku w momencie redukcji z 5 na 4. Tez odcielo i musialem wylaczyc i wlaczyc. Do tej pory bylo ok.

10 godzin temu, Kimas97 napisał:

Dziwne, że nie ma błędu bo ikonka spirali powinna zakomunikować błąd w systemie, ale objawy wyraźnie wskazują jak by turbo odcięło na chwilę. 

No wlasnie nic nie pokazalo, zadnego bledu. Podejrzewalem N75 ale to przeciez by zapisalo w bledach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...