Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blad sterownika i przeplywomierza


Elfenomeno90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kupilem ostatnio audi a4b6 1.8t bfb po chipie 190km zrobionym w szwajcari i tyle mam wbite w dowodzie szwajcarskim.Sprawa tyczy sie swiecacej kontroli trakcji ktora czasami gasnie ale zazwyczaj swieci poprzedni wlasciciek ktory sprowadzil twierdzil ze to bzdet jakis czujnik po podlaczeniu u mechanika pod kompa wyszlo  sterownik silnika i przeplywomierz dodam ze nie ma zadnych objawow nie gasnie nie bierze wiecej paliwa nic!Czy ktos mial podobny problem?Niestety nie mam logow z kompa gdyz nie wziolem podjade po nie w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik stopu pod pedalem. Zrób logi i odczyt błędów vcds jak to ma być dobrze zdiagnozowane, zwlaszcza te zagraniczne "c*py"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elfenomeno90 napisał:

Czemu uwazasz ze to jest czujnik stopu pod pedalem?

To odnośnie tej kontroli trakcji, bo to daje takie objawy. Jak coś to zapraszam na diagnostykę. Jak masz to podaj kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem postaram sie zalatwic od mechanika kody.Pytanie 1 powiedz mi co odnosnie przeplywomierza,sterownika silnika to tez ma cos wspolnego ten czujnik ze wyskakuja te bledy?Bo auto nie daje zadnych objawow jak pisalem kompletnie nic bledy usuwal ale dalej je pokazuje chodzi mi o to czy jak ten czujnik wymienie czy bledy jak skasuje to bedzie ok bo jak pisalem zero objawow wiem ze najlepiej podac ci kody ale widze ze pojecie masz ja go az takiego nie mam .2pytanie czemu po podlaczeniu pod program nie pokazuje ze to czujnik?Rozjasnisz mi to bylbym wdzieczny przxdalo by mi sie to przy rozmowie z mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu nie ma nic do przeplywki i tak tylko podałem, że moze być przyczyną jednego z problemow. To takie wróżenie z fusów bez poprawnej diagnostyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem postaram sie to zalatwic dzieki wielkie za troche uwagi.Apropo wrozenia z fusow przeplywka,sterownik silnika plus zero objawow jakich kolwiek o czym moze to swiadczyc jak myslisz?Czy to np przez ta kontrole trakcji czy to raczej oddzielne problemy oprocz kontroli trakcji?Ten mechanik mowil ze ma zaczac od podmiany sterownika zeby zobaczyc co na tym drugim sterowniku pokaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sterownika może być po tym chipie. Trzeba się podpiąć vcdsem odczytać błędy i porobić logi i wszystko będzie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bledy jak ten sterownik nie powinny dawac jakichs oznak auto nie jedzie czy cos?Powiedz mi duzo roboty z tym u kogos kto sie zna i jak to cenowo wyglada jesli to jest to?Mam nadzieje ze te 190km pod maska bedzie zachowane a nie przywrocone do stanu fabrycznego 163???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty z czym? Diagnostyką? Kilka minut i długa prosta potrzebna :P

Jak ten Twój mechanik ma zamiar pozmieniać sterownik, nie wiem po co teraz właściwie, to logiczne, że nie będzie chipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie bedzie chipa jemu chyba chodzi o to zeby sprawdzic czy ten sterownik jest sprawny?Tak wnioskuje niby mechanik jest porzadny i takie opinie ma znajomi polecali dam znac we wtorek co powie itd.Duzo roboty z diagnostyka i zrobieniem tego zeby ten sterownik dzialal jak powinien i zeby byla ta moc ktora jest czyli 190km zeby mu nie przyszlo do glowy wymiana sterownika na nowy czy cos tak zeby bylo fabrycznie 163  nie wiem co wymysli zakladam czarny scenariusz zawsze zeby sie nie rozczarowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elfenomeno90 napisał:

Wiem ze nie bedzie chipa jemu chyba chodzi o to zeby sprawdzic czy ten sterownik jest sprawny?Tak wnioskuje niby mechanik jest porzadny i takie opinie ma znajomi polecali dam znac we wtorek co powie itd.Duzo roboty z diagnostyka i zrobieniem tego zeby ten sterownik dzialal jak powinien i zeby byla ta moc ktora jest czyli 190km zeby mu nie przyszlo do glowy wymiana sterownika na nowy czy cos tak zeby bylo fabrycznie 163  nie wiem co wymysli zakladam czarny scenariusz zawsze zeby sie nie rozczarowac

Dla mnie to takie dziwne ze zadnych objawow nie ma tylko sa te bledy tak sie da wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to muszą być jakies objawy zawsze jak jest błąd? Zejdź na ziemię, a zwykly mechanik nie zrobi Ci mocy na nowym sterowniku. Trzeba zgrać ten wsad co jest i ciekawe czy w ogóle ten soft jest zdatny ale już pisalem tyle razy co zrobic i się nie będę powtarzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Elfenomeno90 napisał:

Wiem ze nie bedzie chipa jemu chyba chodzi o to zeby sprawdzic czy ten sterownik jest sprawny?Tak wnioskuje niby mechanik jest porzadny i takie opinie ma znajomi polecali dam znac we wtorek co powie itd.Duzo roboty z diagnostyka i zrobieniem tego zeby ten sterownik dzialal jak powinien i zeby byla ta moc ktora jest czyli 190km zeby mu nie przyszlo do glowy wymiana sterownika na nowy czy cos tak zeby bylo fabrycznie 163  nie wiem co wymysli zakladam czarny scenariusz zawsze zeby sie nie rozczarowac

Dla mnie to takie dziwne ze zadnych objawow nie ma tylko sa te bledy tak sie da wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za pomoc wiem jak dzialac juz chociaz.Nie wiem czy daje objawy jak jest blad bo sie nie znam dlatego Ciebie pytam?

OK we wtorek dam znac co i jak?Nie ma co gdybac dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema bylem u mechanika wydrukowal mi takie cos pewnie Ci to nie wiele pomoze i powiedzialem mu  ze chcialbym zachowac ta moc ktora jest zeby tam nic nie kombinowal ze przywroci ustawienia fabryczne 163km bo chce zeby bylo 190km stwierdzil ze sie tego w takim razie nie podejmie bo trzeba od sterownika zaczac a jak mu podsunolem pomysl odnosnie trakcji ze to czujnik pod hamulcem to stwierdzil ze bledu nie pokazuje i na tych forach nie maja pojecia i wygaduja glupoty.

received_588240538805581.jpeg

received_1526977327662949.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o logach i co, ten Twój super mechanik nie ogarnia? Glupie forum tu już nie pomoże, jak sam sobie nie dajesz pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błąd checksumy jest przez nieprawidlowy chiptuning. Prócz tego przeplywka zapewne do wymiany ale to pokazalyby logi i byś sie dowiedzial czy ten soft jest bezpieczny, a może ten silnik jest już na prostej do utylizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem wlasnie niestety logow nie dal tylko to co tutaj moze ma jakies opragromowanie inne ze nie dal nie wiem bo nie bylem osobiscie gdyz nie mam auta u siebie zalatwialem to przez kogos  powiedzial ze glupie forum co jak co ale wole posluchac opini ludzi tutaj niz jego wiec to jego slowa nie moje.Az tak sie nie znam z tego wydruku co dal myslisz ze program ktorego uzywa da rade nim logi zrobic bo chyba osobiscie musze pojechac do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez poczytaj co to logi i czym się robi i jak. Albo kabel za 50zl i sam zrób albo udaj się do kogos kto ma pojęcie, a lublin i okolic to masz w czym wybierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...