Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Moja granatowa A czwórka


kierownikszatni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym pochwalić się moją A4.

Auto przyprowadziłem ponad rok temu z Niemiec. Zabrałem ją z pierwszych rąk z domu - nie tureckiego placu. Auto nie posiadało specjalnie bogatego wyposażenia. Szyby elektryczne podnoszone oryginalnie były na korby ! Niemiec zmienił to na zestaw uniwersalny. Auto nie posiadało klimatyzacji. Wyłącznie 2 poduszki, wspomaganie, abs, elektryczny szyber. Po zakupie wyglądało tak:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Zaraz po sprowadzeniu postanowiłem wymienić środek na jaśniejszy. Do kosza poszły stare siedzenia, tylna kanapa, boczki oraz wykładzina. Przy okazji założyłem boczki z oryginalnymi przełącznikami podnoszenia szyb (widać na foto 7). Dodatkowo wywaliłem również uniwersalne silnik do podnoszenia szyb i założyłem pełny oryginał wraz z prowadanicami, instalacją i modułem domykania.

4.JPG

5.JPG

Następnie postanowiłem dołożyć klimatyzacje i klimatronik. Na różnych forach pytałem jak ten temat ugryźć ale każdy mi odradzał i proponował zmianę auta na wersje z klimatronikiem. Generalnie chora sprawa, dlaczego miałbym zmieniać zadbane auto, z dobrym silnikiem na jakiegoś niepewnego klamota który ma klime? Dlatego po tygodniowej walce, uruchomiłem i poskładałem sam klimę i klimatronik. Z tym drugim nie było problemu bo jestem z wykształcenia inżynierem elektronik. Problem był ze szczelnością ukłądu. Ale po kilku konsultacjach z osobami obeznanymi udało się.

7.JPG

8.JPG

Aktualnie auto wygląda tak:

6.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Poza tym wprowadziłem następujące modyfikacje od stanu bazowego:

- Dołożone 2 przednie grzane fotele (maty),

- Przednie reflektory od S4 na oryginalnym ksenonie D2S,

- Tylne lampy pod drugim lifcie,

- Podświetlanie kratki nawiewów od wersji 2lift,

- Zmieniona przednia lampka oraz dołożona tylna od 2 liftu,

- Dołożony licznik z FISem (w przyszłości założę od wersji po liftowej),

- Radio Concert PLUS (navi) + zmieniarka na 6 płyt + navi między zegarami,

- Uchwyt na napoje w tunelu środkowym,

- Felgi 17" S-line,

- Zaciski + tarcze wentylowane od 2liftu.

W przyszłości planuję:

- kierownicę od S4 lub od 2 liftu multifunkcję,

- oryginalny podłokietnik,

- lekka gleba - najlepiej regulowane zawieszenie,

- navi plus,

- zderzak tył + przód od S4.

- i wszystko co przyjdzie do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mody jak najbardziej w słusznym kierunku :good:

i ten kolorek jak mój :>

tylko zastanawiam się czy przy tym silniku i na tych felach to auto w ogóle przyśpiesza? :cool1: robiłeś coś w tą strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna A4 :) mody idą jak najbardziej w dobrym kierunku :hi:.Gdzie zakupiłeś ten moduł co masz pomiędzy zegarami i jak wyglądało podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zapału z tym climatroniciem :good:

A Powiedz FISa zakładałeś sam więc wiesz czy trzeba coś poza manetką dokupić? jakieś czujniki wiązki czy że tak powiem p&p :cool1: bo właśnie się chcę za to zabrać a inżynierem nie jestem w tej kwestii :)

przydała by się mała "gleba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko faktycznie z fabryki wyjechalo jako słabizna ale widac ze sie starasz i wychodzi Ci to, oj wychodzi :good:

Widze wyzej ze juz padly pytania odnośnie FIS'u wiec i ja sie dołączę :>

Z racji tego ze jestes inż elektroniki to czy jestes obeznany w temacie naprawy tych przeklętych wyświetlaczy? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż co do fisa to potrzebne są:

- Zegary z fisem :>,

- Manetka z sterowaniem kompem,

- Kostka z pinami do manetki,

- Kostka z pinami do licznika,

- Kilka przewodów, żeby spiąć manetke z licznikiem i licznik z komputerem.

Ja wszystko wytargałem na szrotach.

Co do naprawy wyświetlacza to owszem, grzebałem trochę. Miałem martwe linie, grzałem folie przez aluminiową blachę lutowicą. Jak widać wyszło nienajgorzej :) Jakby kto co chciał wiedzieć, w wolnej chwili służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoooooo ja cie.... :slina: :slina: :slina: kolego nie ma co, takiego majstersztyku z dziedziny elektroniki samochodowej przeprowadzonego w warunkach domowych to ja jeszcze na tym forum nie widzialem :good: jak dla mnie to efekt powalajacy :notworthy:[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2009, 00:45_________________________________________________wrzucilbym tylko klamki i lusterka w kolor no i boczne kierunki na biale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że wszytkie czujniki są :naughty:

- Kilka przewodów, żeby spiąć manetke z licznikiem i licznik z komputerem.

kolego a masz może jakąś rozpiskę co i jak podłączyć?

może zrobił być samouczka w dziale zrób to sam :) myślę że był by to jeden z ciekawszych tematów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podziwiam twój zapał jaki włożyłeś w swoje autko .Pełen szacunek

PS. Felgi Takie jak u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrobił być samouczka w dziale zrób to sam :) myślę że był by to jeden z ciekawszych tematów :good:

dolaczam sie do prosby, chociaz juz i tak fotostory nie powstanie niestety

mieszkam niedaleko, w legnicy wiec moze kiedys spotkamy sie na jakims spocie i bede mogl zobaczyc efekt na wlasne oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. A przechodząc do konkretów:

1. Naprawa FIS

Wyświetlacz FIS którego powierzchnia wykonana jest ze szkła połączony jest z płytą główną licznika za pomocą foliowej taśmy na którą natryśnięte są ścieżki. Z biegiem czasu i pod wpływem temperatury folia odkleja się od wyświetlacza. Wiadomo, że materiały oparte o różnego rodzaju tworzywa rozszerzają się i kurczą wraz z wahaniem temperatury. Dlatego zdarza się, że podczas niskich temperatury świecą wszystkie linie. Domowym sposobem na podratowanie wyświetlacza jest próba przywrócenia pewnego połączenia między wyświetlaczem a taśmą. Ja zrobiłem to w taki sposób:

Rozkręciłem licznik aby mieć dobre dojście do omawianego połączenia taśmy z wyświetlaczem. Następnie przygotowałem pasek blachy aluminiowej. Może to być również pasek blachy miedzianej. Są to metale o dobrym przewodnictwie cieplnym. Dzięki temu całość równomiernie się nagrzewa. Położyłem pasek blachy wzdłóż połączenia taśmy z wyświetlaczem. Następnie do owego paska przyłożyłem grot lutownicy transformatorowej i zacząłem grzać cały czas obserwując czy folia nie topi się. Proces powtarzałem 3 razy. Po złożeniu wszystkiego do kupy licznik od ponad roku działa bez zarzutu. Na zdjęciu widać, że jedna linia zaczyna się wysypywać. Ale generalnie nie jest źle.

2.

kolego a masz może jakąś rozpiskę co i jak podłączyć?

Jak wrócę do domu i poszukam schematu postaram się opisać co i jak jeśli chodzi o FIS.

3.

dla czego majac silnik diesla obrotomierz masz wyskalowany do 8tys obrotow krecisz go tak wysoko??

Nie znalazłem na allegro licznika z fisem i obrotomierzem od disesla więc założyłem od benzyny. Docelowo będzie licznik od 2 lifta więc mnie to nie przeszkadza póki co.

4.

mieszkam niedaleko, w legnicy wiec moze kiedys spotkamy sie na jakims spocie i bede mogl zobaczyc efekt na wlasne oczy

Jak najbardziej tak. Będę obserwować forum i czekać na jakiś termin i miejsce. Myślę, że ze Złotoryi przyjechało by ze mną jeszcze z 2 - 4 A czwórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawde fajne a4 i kawal dobrej roboty z tym licznikiem, sam z wielka checia bym u siebie cosik takiego zrobil ale watpie zebym dał rade. Ogulnie gratki i zycze powodzenia w dalszych pllanach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko naprawde na +++ zastanawia mnie tylko jedna sprawa, dla czego majac silnik diesla obrotomierz masz wyskalowany do 8tys obrotow krecisz go tak wysoko?? :shocked:

pewnie dlatego ze zegarki ma z wersji benzynowej :good:

a autko spoxik i brawa za zapal w rezanku :notworthy::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ambitne zmiany i efekt godny podziwu, ale czy opłacalna taka inwestycja oprócz satysfakcji ?? Wysokie koszty inwestycji ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostanie w rodzinie na długo. Niebawem będzie nim jeździła żona. Ja przesiadam się na A6 . Poza tym koszty nie były wielkie z racji tego, że robiłem wszystko sam. Płaciłem wyłącznie za części które w większości kupiłem u lokalnych złomiarzy za śmieszne pieniądze. Najdroższe były felgi które i tak wrzuce do A6 :) Zliczając koszt zakupu auta i wszystkich modyfikacji otrzymuję kwotę za którą na dzień dzisiejszy sprzedaję auto bez problemy. Więc jeszcze się kalkuluje a to dlatego, że samo auto kupiłem w okazyjnej cenie. Więc z ekonomicznego punktu widzenia, wszystko miało jaknajbardziej sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...