Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAH] Bierze olej


Carlito-Carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przejechałem swoją A4 B8 dopiero 3000 km mam 2.0 TDI 170KM i zauważyłem, że bierze mi olej . Nie mam bagnetu tylko elektroniczny pomiar poziomu oleju w komputerze i wziął mi 1/3 od poziomu maksymalnego do minumalnego. Pytanie czy to normalne ze nowy samochód bierze olej i to chyba nie mało? Ewentualnie co może być przyczyną takiej sytuacji. Dzieki,

Carlito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norme masz do 1 L / 1000 km :cool1::decayed:

tak jak Wihajster napisal, unormuje sie po ok 10.ooo km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździj jeszcze trochę, silnik się dotrze (chociaż 3kkm powinno wg mnie wystarczyć...). Na następnej wymianie będziesz wiedział, czy wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony... :mysli:

- zakres poziomu, pomiedzy max a min to 1L = > 1/3 prawidlowego poziomu to ok. 0,3 L

- skoro przejechales 3000 km => zuzycie oleju wynosi 0,1 L/1000 km

wiec jest jak najbardziej w normie.

wg mnie ma sie co martwic :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 3.0 TDI mam przelatane dopiero 2kkm i tez na wyświetlaczu poziom oleju spadł o 1/3 ,ale jakoś sie tym nie przejmuje bo wiem ,żę to norma dla nowych aut. Dla przykładu powiem, ze w zeszłym roku w nowym sprinetrze 2.2 cdi po pierwszych 4k km dolalem 3 litry oleju , to byl dopiero :shocked: Sytuacja unormowala sie dopiero gdzies po okolo 40 -60 tys.Teraz ma nalatane 120kkm i pobiera 1l na 40kkm,wiec wszystko jest już OK. Takie to teraz robią silniki ,że potrzebują troche większej ilości przejechanych km żeby się ułożyć - dotrzeć. Takze o nic się nie martw wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Troche się zdenerwowałem bo u mojego kolegi w takim samym B8 po 2kkm nie wziął nic. Chyba trochę ostrzej jeżdzę po prostu. Teraz jestem spokojniejszy.

im ostrzej jezdzisz, na tym etapie, tym wyzsze zuzycie oleju bedziesz mial docelowo... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...