Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chiP u znanego tunera 1.8 T - szybko poszło ?


lutnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem po chipie u dość znanego tunera ( narazie bez nazw, imion,nazwisk)
Jestem w temacie chipów dość ciemny i chciałbym zapytać czy wszystko zostało zrobioone jak trzeba. Zależało mi dobrym i i indywidualnym strojeniu.
Otóż cała wizyta składała się z:

a)na serii:
     1)logi( z tego co widziałem sprawdzany zapłon ( cofki chyba były), doladowanie)  + hamownia


      2)potem zjazd do niego , gdzie  zniknął na 15 min  i wrócił z programem( zawierał usunięty SAI i korekcje czujnika stukowego by usunac te cofki czy cos), w tym czasie jego kolega montowal wtryski BEX, wgrał program w około 10-15min MPSem
b) po programie

     3)  przejażdżka znów logi/hamownia, i zjadz na baze

     4)zwiekszenie doładowania i znów przejażdżka i tyle,
wszystko chodzi , jeżdzi. Doładowanie 1.1B dał - efekt fajny.
Wszystko trwało jakieś 2 godziny. Czy tak to powinno wyglądać. Głównie mam na myśli to że po logach wstępnych przygotowanie programu z usunięciiem  SAI zajeło mu 15 min. Tak wygląda indywidualne strojenie czy to jakiś gotowiec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8T modzi się już od 20 lat i robi się go na dzień dzisiejszy z zamkniętymi oczami tak samo jak 1.9TDi 

To czy wgrał go mpps czy ryżowym Kessem czy innym ryżem za 100 300 czy 800 zł nie ma totalnie żadnego znaczenia. 

Jeżeli nie miał dużo rzeźby korekt poprawek i wie co z czym to normalne działanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak wyżej. Jeśli motor w miarę zdrowy i nie trzeba było robić dużo poprawek to ma prawo jeździć :) A jeżeli masz jakieś obawy zrób logi i wrzuć do oceny na forum. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, że tyle zeszło. Najdłuższą czynnością jest zgranie i zaaplikowanie nowego wsadu. Przy zdrowym motorze ustawienie bezpiecznych wartości nie jest czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...