Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odpalanie na 3 cylindry

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam samochód odpala na zimnym silniku na 3 cylindry po chwili wszystko wraca do normy. Po podpięciu komputera nie pokazują się żadne błędy. Wymieniłem już wszystkie cewki oraz świece i nie pomogło.

Podczas jazdy na gazie autko jedzie jak powinno a na benzynie czasem przerywa. 

Ktoś wie co to może być?

Opublikowano

Świece i cewki zakładałeś nowe i zgodne, dopasowane po nr VIN?

Jakiego producenta te graty?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, AndrzejK. napisał:

Świece i cewki zakładałeś nowe i zgodne, dopasowane po nr VIN?

Jakiego producenta te graty?

cewki ngk a świece ngk pfr6q

Opublikowano

Świece ok, cewki zdecydowanie wybrałbym Beru, ale to poza tematem....

Sprawdzałeś wiązkę do tego cylindra/cewki co jest problem?

Może gdzieś tam masz przerwę, która czasami daje znać o sobie.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, AndrzejK. napisał:

Świece ok, cewki zdecydowanie wybrałbym Beru, ale to poza tematem....

Sprawdzałeś wiązkę do tego cylindra/cewki co jest problem?

Może gdzieś tam masz przerwę, która czasami daje znać o sobie.

Myślę że jak by to był przewód to na gazie też by przerywał a właśnie problem w tym że tylko na benzynie przerywa 

Opublikowano

Wiesz, przyczyn może być sporo, a tu na forum to gdybanie....

Np. do sprawdzenia ciśnienie paliwa na listwie, niedomagająca pompa paliwa, przypchany filtr paliwa, etc.

Opublikowano

Gaz jest bardziej wrażliwy na zapłon więc jeżeli na gazie jest ok a problem występuje tylko na Pb to szedłbym w stronę braku paliwa. Problem może leżeć we wtryskiwaczu Pb albo uszkodzonego sterownika LPG. Może mieć jakiś problem z tranzystorami i powoduje przerwę w obwodzie wtrysku benzynowego.

Jeżeli masz kompa do LPG to możesz spróbować przełączać pojedyncze cylindry na Pb i może uda się znaleźć winowajcę.

Opublikowano

Zmierz ciśnienie paliwa po zapłonie i przy odpalaniu. Poza tym wykręć świece i zobacz jak wyglądają. Równie dobrze może być upg, pęknięta głowica. Zalewa cylinder płynem i są takie kwiatki póki nie przepali płynu.

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, przem8 napisał:

Zmierz ciśnienie paliwa po zapłonie i przy odpalaniu. Poza tym wykręć świece i zobacz jak wyglądają. Równie dobrze może być upg, pęknięta głowica. Zalewa cylinder płynem i są takie kwiatki póki nie przepali płynu.

sprawdzałem i płynu nie ubywa ani trochę 

Opublikowano
  • Autor

Problem nasila się gdy pada deszcz i jest wilgotno 

Opublikowano

No to tak na logikę "coś" elektrycznego nie jest dobrze odizolowanego od atmosfery i łapiąc wilgoć powoduje takie akcje jak opisujesz.

Przyjrzałbym się wiązce elektrycznej dochodzącej do cylindra z którym jest problem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.