Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd ten dźwiek?


pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może ktoś spotkał się z podobnym dziwnym dźwiękiem jak na filmiku. Pacjent jak w moim profilu czyli 1,8 T BFB. W kabinie słychać, że dźwięk pochodzi z prawej strony silnika, jednak zaglądałem dziś pod maskę i niestety nie da się określić skąd. Łańcuch raczej nie hałasuje bo nic z tyłu silnika nie usłyszałem. Może katalizator się rozsypał gdzieś w środku, sam nie wiem? Czy uszkodzony łącznik elastyczny wydechu (plecionka) może tak hałasować? Pytam bo ostatnio przy wymianie oleju zauważyłem że już nie jest pierwszej świeżości. Na podnośnik wjadę pewnie za tydzień żeby zobaczyć co i jak, jednak jak ktoś spotkał się z czymś takim to proszę o info.

 

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj słychać jednak ten dźwięk (rezonans) istnieje tylko w okolicach 2200-2600 obr/min oraz później w okolicach 4000 obr/min. W innym przedziale obrotów nie istnieje, podczas jazdy jest słyszalny podczas podobnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to maska w górę i jedna osoba przyspiesza, a druga lokalizuje dźwięk :D jak mamy to na podstawie video zrobić? może być dziesiątki powodów, u mnie była pęknięta osłona aluminiowa nad przegubem wewnętrznym i w określonych obrotach wpadała w wibracje i hałasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 3r4 napisał:

no to maska w górę i jedna osoba przyspiesza, a druga lokalizuje dźwięk :D jak mamy to na podstawie video zrobić?

Maska w górze była dzisiaj i druga osoba przyspieszała i nic nie zauważyłem niestety. Najpóźniej za tydzień powinienem wstawić auto na podnośnik u brata i popatrzę co tam jest nie tak. Wydaje mi się, że kat w środku mógł się gdzieś rozpaść i stąd tak rezonuje ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz "rozstaw łap" :P ale jak podejrzewasz wydech, to zatykasz wydech i czujesz czy ci się ciśnienie robi czy idzie prędzej, a najlepiej to z drugą osobą, np niech świeci po wydechu latarką, wtedy lepiej widać uciekające spaliny bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zionx napisał:

Nie wiem jaki masz "rozstaw łap" :P ale jak podejrzewasz wydech, to zatykasz wydech i czujesz czy ci się ciśnienie robi czy idzie prędzej, a najlepiej to z drugą osobą, np niech świeci po wydechu latarką, wtedy lepiej widać uciekające spaliny bokiem :)

Wjadę na podnośnik niedługo to dam znać co było nie tak, jeśli znajdę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie któryś element układu wydechowego. Zgaś silnik i postukaj pięścią w tylny wydech/tłumnik czy tam coś w środku nie lata. 

Miałem podobnie w CDUC w B8, jakiś dowcipniś wrzucił mi  nakrętkę do tylnego tłumnika przez rurę wydechową. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 23:27, 3r4 napisał:

no to maska w górę i jedna osoba przyspiesza, a druga lokalizuje dźwięk :D jak mamy to na podstawie video zrobić? może być dziesiątki powodów, u mnie była pęknięta osłona aluminiowa nad przegubem wewnętrznym i w określonych obrotach wpadała w wibracje i hałasowała

Dzisiaj wjechałem na podnośnik. Winną okazała się jedna śruba prawej osłony przegubu wewnętrznego która się odkręciła, także dźwięk wydobywał się z tego samego miejsca co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zionx napisał:

Najtańsze naprawy są najprzyjemniejsze :)

Dokładnie. Obawiałem się najgorszego, czytaj łańcucha, jednak niepotrzebnie. Pamiętam jak kupiłem rok temu samochód i szukałem co mi delikatnie stuka na małych nierównościach to też była niedokręcona, wtedy jednak nie rezonowało tak jak teraz tylko stukało, dokręcenie osłony nic nie zmieniło wtedy. Z delikatnym stukanie na małych nierównościach też dziś w końcu udało mi się uporać i też bez żadnej wydanej złotówki - delikatnie dokręciłem śrubę regulacyjną magla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...