Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam. Czyżby łańcuch do wymiany ?


WieniosRc

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie to oznaczenie silnika ?.

Jaki masz przebieg ?.

Może zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej łańcuch, jednak jak tylko przy odpaleniu słychać i to przez tak krótki czas to olać to wg. mnie (oczywiście jak ciśnienie oleju jest w normie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwt 200km quattro zrobiony na prawie 260km 360nm przebieg 113tysiecy kupiony jak miał 93 ile w tym.prawdy nwm. Mam problemy ostatnio z szarpaniem.na wyższych biegach czyli 4,5,6 jak wcisnęli pedal.kazu Auto zaczyna szarpać pokazuje się błąd za niskie ciśnienie w zasobniku paliwa skasuje i jak zaś go depne i pedal.gazu do dechy błąd zaś wywala. Na pompie wysokiego cisnienia wymieniony ten tłoczek bo stary wyglądał tak. Pisali mi już ze do sprawdzenia krzywka na wałku ale gosc co mi robił mapę mówi mi żebym.sprawdzil jakie ciśnienie daje pompa paliwa w baku bo ona często też robiła takie problemy 

20210522_152227.jpg

20210522_152109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WieniosRc napisał:

Może nawet jest to odczuwalne przy wyższych obrotach gdzieś w granicach od 4 tysięcy 

Przy wyższych obrotach to sprawdź czy nic nie rezonuje w okolicach silnika tak jak u mnie ostatnio niedokręcona osłona przegubu wewnętrznego z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho to nie jest dźwięk łańcucha tylko wariatora od zmiennych faz rozrządu, w identyczny sposób odzywał mi się kiedyś w wolnossącym fsi. Nie przejmowałbym się tym specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, WieniosRc napisał:

Chodzi mi o te szarpanie jak by chciał a nie mógł obiwaia się od 4 tysięcy obrotow wzwyż.

Mogą być popękane pierścienie nastawnika i nie trzyma ciśnienia oleju.

U mnie delikatnie podszarpywał podczas dłuższej jazdy ze stałymi obrotami. Jeden pierścień okazał się pęknięty. Po wymianie zero szarpania. Błędów z tego powodu sterownik nie pokaże więc trzeba rozbierać i sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się pojawią powyżej 4 tysięcy i na 6 biegu objawia się szybszym szarpaniem. Jak dzwoniłem do mechanika zadał.mi jedno konkretne pytanie i to jako pierwsze jakie leję paliwo No mowie benzyna a on jaka mówię 95. I mówił.mi o spalaniu stukowym. Na tabliczce wlewu mam 91 i 95 a czytam że ten motor lubi 98 bo mniej pali więc dam już nwm co mam o tym myśleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 18:41, afroo. napisał:

Mogą być popękane pierścienie nastawnika i nie trzyma ciśnienia oleju.

U mnie delikatnie podszarpywał podczas dłuższej jazdy ze stałymi obrotami. Jeden pierścień okazał się pęknięty. Po wymianie zero szarpania. Błędów z tego powodu sterownik nie pokaże więc trzeba rozbierać i sprawdzać.

To jest filmik z mojego telefonu po podłączeniu obd eleven i tam jest taka opcja pierwsze kilka sekund to jest na postoju i potem wduszenie gazu do dechy a potem reszta to jest wyjechanie z parkingu i przejazd prosta droga wciskając gaz do podłogi kolejno zmieniając biegi czy z tego da się coś wyczytać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj siedział problem wytarty wałek ssący czyli tak jak pisali na grupie krzywka na końcu. Wymieniony zestaw łańcucha, wałek, popychacz pompy wysokiego cisnienia, zawór zmiennych faz rozrządu bo też były tam problemu no i wiadomo uszczelki oringi i wszystko to co powinno być wymienione podczas tej operacji. Auto jeździ bez zarzutów 

20210723_181811.jpg

20210723_181757.jpg

20210723_181739.jpg

Edytowane przez WieniosRc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...