Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Targedia w Kamieniu Pomorskim


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

Wspolczucia.. :(

Ale ta cala zaloba mnie denerwuje.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budynek płonął tak szybko jak stodoła pełna siana , kurczę współczucia dla rodzin za tak spędzone święta ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim poszkodowanym i ich najbliższym.

ale dlaczego nie pomaga się w naszym kraju ludziom wszystkich wypadków tylko jak jest jakies zbiorowe nieszczęście czy inaczej czuje się sierota z wypadku np. drogowego (3 ofiary śmiertelne) jej nie trzeba pomóc? Żałoba narodowa - dlaczego? Jeżeli w ciągu jednego dnia ginie na drogach ponad 20 osób to oni są gorsi żałoby sie nie ogłasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim poszkodowanym i ich najbliższym.

ale dlaczego nie pomaga się w naszym kraju ludziom wszystkich wypadków tylko jak jest jakies zbiorowe nieszczęście czy inaczej czuje się sierota z wypadku np. drogowego (3 ofiary śmiertelne) jej nie trzeba pomóc? Żałoba narodowa - dlaczego? Jeżeli w ciągu jednego dnia ginie na drogach ponad 20 osób to oni są gorsi żałoby sie nie ogłasza...

popieram !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich ludziach już mam wyrobione zdanie, ponieważ mam dość bliskie kontakty z domem dziecka. Właśnie od takich ludzi (z mieszkań komunalnych, hoteli socjalnych, jak zwał tak zwał) dzieci trafiają do domów dziecka. Jedna dziewczynka trafiła do nas w wieku 6 lat a wyglądała jak 3 latka. Rodzice, żeby nie płakała od dzieciństwa dawali jej alkohol i tak przeżyła 6 lat. Jak dostała obiad to pierwszy raz widziała ziemniaki, czy kotlet. Po takiej tragedii normalny człowiek by się załamał, a oni jeszcze wywiadów udzielali, ja raczej bym nie był w stanie.

Mało tego tacy ludzie zostają rodzicami zastępczymi i nie zależy im na dziecku tylko na kasie. To jest chore, jeżeli ktoś chce mieć dziecko a nie może to przecież może adoptować (za darmo i wychowywać z miłości), a teraz można jeszcze na tym zarobić i dzieciaki z domu dziecka trafiają do rodzin zastępczych (z marginesu) bo tylko oni się zwracają z taką inicjatywą. Oczywiście są rodziny zastępcze z prawdziwego zdarzenia i dobrze, ale powinny to robić z miłościa a nie dla pieniędzy.

Jak dla mnie to się któryś uchlał i zapomniał czegos wyłączyć. Żal mi tylko tych dzieci, bo one nie są niczemu winne. Rodzice sami uciekli a dzieciaki zostawili na pastwę losu, ja bym ratował swoje rodzeństwo i dzieciaki, a nie spieprzeał przez okno jak tchórz i krzyczał na strażaków żeby tam wchodzili i ratowali resztę.

Ja teraz zarabiam tyle co sprzątaczka czyli 1200 zl (niestety dopadł moją firmę kryzys), a zapytajcie się tych ludzi czy któryś z nich by poszedł do pracy za taką stawkę. Ważne żeby państwo dało na to żeby się napić, ja żadnej żałoby nie będę obchodził, bo to nie górnicy zapie.... całe dnie w kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily-nie zmienimy ludzi...nie w jeden dzien i nie jesli oni sami tego nie zechca :confused4:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 15:33_________________________________________________zmaina przepisow tez chu...a da,bo zaraz znajdzie sie wyjatek,nie pasujacy do przepisow i znow debata,co z tym fantem zrobic,pozostawianie takich decyzji w rekach Sadow-tez jest uzaleznione od punktu patrzenia osadzajacego-kur...a tak zle i tak niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam pensję zabierają żeby oni mogli pić. Taka jest prawda. Jak by chcieli to by pracowali i czegoś się prędzej czy później dorobili. Żadne przepisy nie pomogą jeśli ktoś nie chce wyjść z rynsztoku. Znam wielu ludzi który wychowali się w domu dziecka i wyszli na ludzi w zasadzie większość, nieliczni wracają do takiego życia, no chyba że im się takie życie podoba bo takich jest wielu i znajdują się właśnie w takich miejscach.

Nawet chłopaczek który nie był zbyt bystry i nie miał za dużo w głowie (a też wychował się w domu dziecka i chodził do szkoły specjalnej) sobie radzi w życiu i to nawet nieźle. Mieszkanie dostał (a w zasadzie trochę po prośbie Pani dyrektor domu dziecka) w Płocku, dysponuje już własnym autem i jakoś wychodzi na prostą. Pracuje w jednym z hipermarketów w Płocku, także można tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim poszkodowanym i ich najbliższym.

ale dlaczego nie pomaga się w naszym kraju ludziom wszystkich wypadków tylko jak jest jakies zbiorowe nieszczęście czy inaczej czuje się sierota z wypadku np. drogowego (3 ofiary śmiertelne) jej nie trzeba pomóc? Żałoba narodowa - dlaczego? Jeżeli w ciągu jednego dnia ginie na drogach ponad 20 osób to oni są gorsi żałoby sie nie ogłasza...

właśnie chciałem poruszyć ten temat ale sie bałem ze mnie ktos zaraz opieprzy ze bez serca jestem.

ale to naprawde nie chodzi o to ze mi nie jest przykro i nie wspolczuje ale czym rozni sie ta tragedia od tej:

http://www.moto.wp.pl/kat,106084,title,35-osob-zginelo-w-swieta-na-drogach,wid,11033742,wiadomosc.html?ticaid=17d9e

dlaczego tam nie ma premira i prezydenta, dlaczego nikt nie daje miliona zlotych na pomoc dla rodzin.

bo to nie jest medialne niesteyt. ot , zwykly wypadek. i choc jest mi strasznie przykro i wspolczuje wszystkim poszkodowanym to nie potrafie zrozumiec dlaczego ludzie nie widza obludy tych wszystkich ktorzy staraja sie zbic pare punktow poparcia na ludzkim nieszczesciu.

i smiesza mnie te wszystkie akcje sprawdzania instalacji przeciwpozarowych. zawsze po fakcie, jak sie cos wydarzy to w kazdym programie tv informacje jak sie ustrzec podobnego nieszczescia...

ale to niestety tez tylko w pogoni za ogladalnoscia a nie z troski o drugiego czloweika. dlatego wyrazy wspolczucia i szacunek dla zmarlych , ale ogolnej histerii i zalobie narodowej mowie stanowcze NIE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...